Сергій Бабкін випустив пісню «Зрада», присвячену людям, які під час війни нібито намагаються у будь-яких діях оточення знайти «зраду».
Новини
«Чи не стаємо ми нацією, схожою на стадо?»: Сергій Бабкін випустив «Зраду»
СЛУХ опублікував новину про те, що благодійні концерти Сергія Бабкіна та 5ʼnizza організовуються за посередництва російських промоутера Somewhere Show і квиткового оператора Ticketscloud (компанія позиціонує себе як міжнародну). Інші українські медіа (Суспільне, «Ґрунт», The Village та інші) також звернули увагу на це, через що на музиканта, ймовірно, полилась хвиля «хейту». Артист швидко зреагував.
Менеджерка артиста Сніжана Бабкіна у своєму коментарі для СЛУХ зазначила, що ми рік ігноруємо роботи Сергія: «Ми були б неймовірно вдячні, якщо б редакція з таким самим ентузіазмом висвітлювала те, що є головним в житті артиста — його музику». Цього разу ми не змогли пройти повз, тому коментуємо нову композицію музиканта.
На обкладинці зображений сам Сергій Бабкін, тіло якого розписано словом «зрада». В тексті артист намагається висміяти людей, які, на його думку, в усьому бачать лише підступність і зраду:
А чи не заплуталися ми, рідні, у термінах???
А чи не зазираємо таким чином у темряву???
Чи не надто забагато сил
Іде заради зради???
Чи не стаємо ми нацією, схожою на стадо???
Що каже Макс Чухліб, редактор СЛУХ:
Оскільки пісня вийшла незадовго після розслідування нашого читача про участь російської компанії у продажі квитків на концерти 5’nizza у Європі, а також участі організатора-росіянина у проведенні виступу Сергія Бабкіна у Празі (Чехія), видається, що його новий трек — це частково реакція і на наш матеріал.
У демократичному суспільстві медіа є четвертою гілкою влади. Політичні видання мають вплив на реальну політику (як, наприклад, розслідування ZN про «яйця за 17 гривень»), а отже, на музичних виданнях лежить відповідальність за відслідковування позиції і вчинків артистів. Культура не поза політикою.
Співаючи «зрада, коли виїхав з країни грати концерти», Сергій Бабкін маніпулює. Це пересмикування фактів і спроба дистанціюватися від відповідальності за участь росіян у організації європейських концертів. Компанія Ticketscloud, яка продає квитки на концерти 5’nizza за кордоном, має представництво у росії й заснована росіянином, а отже, платить податки російській федерації.
Заявляти, що критикувати артистів під час війни не можна — лицемірно. Ще гірше, коли це стосується опосередкованої співпраці з росіянами (навіть опозиційними). А цим треком Сергій Бабкін ще й натякає, що питання щодо його зв’язків із росіянами — це «коли топиш в лайні рідного брата». Тим не менше медіаспільнота, як і громадянське суспільство, вже дала моральну оцінку таким вчинкам. Те саме відроджене свідоме суспільство, про яке Бабкін висловився у пісні: «Чи не стаємо ми нацією, схожою на стадо?».
Поки що композицію можна послухати на YouTube, проте Сергій обіцяє скоро викласти її на інші цифрові платформи. А Instagram та Facebook очікувано вже прибрали дописи артиста зі шматком пісні через «мову ворожнечі».
Читайте також: 5ʼnizza та Сергій Бабкін виступають закордоном за посередництва росіян.
Читайте також: 5ʼnizza та Сергій Бабкін виступають закордоном за посередництва росіян.