Компанія Molfar, що спеціалізується на дослідженні на основі відкритих джерел, проаналізувала зміни музичних вподобань українців протягом повномасштабної війни. Читайте основне.
Новини
Кількість російської музики в плейлістах українців зменшується. Дослідження
Станом на 30 січня 2023 року найпопулярнішими стримінгами серед українців є YouTube Music та Spotify — 7,12 мільйона та 2,91 мільйона візитів відповідно. У грудні 2022 року загальна кількість українських користувачів на п’яти основних платформах — Apple Music, Spotify, YouTube Music, Deezer та Shazam — збільшилась на 11,27 мільйона осіб.
Аналітики виділили 100 найкращих композицій на кожному сервісі за локацією «Україна» й поділили їх на пʼять категорій: росіяни, білоруси, українські співаки й гурти, які на момент повномасштабного вторгнення жили та працювали в росії, українці та всі інші.
Загалом кількість російських виконавців на всіх платформах або не змінилась, або зменшилась, окрім Deezer — влітку 2022-го в чарті «100 найкращих треків» був один російський виконавець, взимку 2023 — уже два.
Кількість українських артистів на всіх платформах також зменшилась. Їх замінили гурти та артисти з інших країн (не росії чи Білорусі) усюди, окрім Spotify — у топ-100 композиціях на цій платформі влітку 2022 року було лише 38 українських виконавців, а взимку 2023-го — вже 45.
Найбільше російських виконавців було у жанрі фонк та реп. До окремої групи віднесено білоруських і тих українських виконавців, які переїхали до рф та на момент повномасштабної війни, жили та працювали на території країни. Найбільший відсоток пісень таких виконавців був на платформі YouTube Music.
Нижче дані за січень 2023 року з чотирьох найпопулярніших платформ:
Читайте також, чи відмовилася українська молодь від російської музики.
Читайте також, чи відмовилася українська молодь від російської музики.