Петиція з вимогою звільнення Олександра Ткаченка з посади Міністра культури та інформаційної політики набрала необхідну кількість підписів. Тепер її має розглянути Кабінет Міністрів України.
Новини
Петиція за звільнення міністра культури Ткаченка набрала необхідну для розгляду кількість підписів
7-го березня на сайті Кабміну зʼявилася петиція з вимогою звільнення міністра культури й інформаційної політики Олександра Ткаченка з посади «у зв’язку з неналежним виконанням своїх посадових обов’язків».
«Перебуваючи на посту Міністра культури та інформаційної політики, здійснював керівництво його діяльністю таким чином, що спричинив стагнацію в культурній сфері. Недотриманням слова, привселюдно осквернив пам’ять всіх загиблих Героїв України та проявив крайню зневагу до них, до бійців, до тих, хто зараз віддає своє життя. Народ обурений політикою пана Ткаченка», — зазначив автор петиції Юрій Шиян.
До кінця збору підписів залишилося три дні, але на сьогодні її вже підтримало 25 425 осіб з 25 000 необхідних.
Олександр Ткаченко був призначений міністром культури та інформаційної політики України 4-го червня 2020 року. У 2021-му Ткаченко вже подавав заяву про звільнення через рішення Кабміну про відокремлення Держкіно від Мінкульту, але зрештою залишився на посаді.
Минулого літа Мінкульт передало «Довженко-Центр» у підпорядкування Державному агентству України з питань кіно, яке вже через два місяці видало указ про його «реорганізацію». У «Довженко-Центрі» заявили, що таке рішення призведе до знищення національного кіноархіву.
Крім цього, у серпні 2022 року Олександр Ткаченко взяв участь у розробці й представленні привітання до Дня Незалежності України дивним жестом-тризубом, який спільнота одразу розкритикувала.
Читайте також: мистецький фестиваль «На Часі» призупиняє діяльність.
Читайте також: мистецький фестиваль «На Часі» призупиняє діяльність.