У лютому цього року в США заборонили держслужбовцям користуватися TikTok. Причина — застосунок може збирати особисті дані користувачів і використовувати в цілях китайського уряду.
Новини
У Європі та США забороняють користуватися TikTok.
Що відомо?
Що говорять у США
Автори відповідного законопроєкту в США вважають, що розробник TikTok, компанія ByteDance, діє в інтересах Комуністичної партії Китаю та може збирати особисту інформацію американських користувачів і маніпулювати нею за потреби.
23 березня Шоу Чу, генеральний директор TikTok, намагався захистити свою компанію від потенційної заборони у США або примусового продажу під час чотирьох із половиною годин слухань у Конгресі. Чу заперечував звʼязок соцмережі із китайською компартією. На питання конгресменів «Чи шпигувала програма за американськими громадянами?» Шоу Чу відповів: «Я не думаю, що шпигунство — це правильний спосіб описати це».
Шоу Чу називав TikTok соцмережею, яка «нічим не відрізняється від інших». За його словами, компанія намагається запровадити навіть сильніші гарантії, ніж її конкуренти. Однак конгресмени були негативно налаштовані щодо цієї позиції.
У 2020 році тодішній президент США Дональд Трамп намагався заборонити TikTok та китайську соцмережу WeChat, однак пізніше представники застосунків оскаржили у суді рішення Трампа.
Тим часом у ЄС
28 лютого 2023 року Європейський парламент заборонив своїм працівникам користуватися TikTok і рекомендував депутатам видалити його зі своїх смартфонів. Причина — «занепокоєння щодо використання і збору даних платформи третіми особами». Загалом близько восьми тисяч чиновників мали видалити TikTok із корпоративних пристроїв до 20 березня.
Перед цим із міркувань безпеки заборонили користуватися китайською соцмережею у Європейській комісії та Раді ЄС. Близько 33 тисяч співробітників мали видалити застосунок до 15 березня.
Що в інших країнах світу?
До цього списку приєдналися Велика Британія та Бельгія. У Чехії TikTok назвали «загрозою безпеки» Національного агентства кібернетичної та інформаційної безпеки. У зв’язку з цим у країні рекомендують заборонити встановлення та використання TikTok на пристроях, що мають доступ до ІТ-систем.
Нідерландський уряд поки рекомендує чиновникам не користуватися TikTok через загрозу конфіденційності користувача. Представники соцмережі прокоментували це рішення тим, що вони відкриті для взаємодії з урядом Нідерландів, щоб «розвінчати хибні уявлення та пояснити, як вони забезпечують безпеку як спільноти, так і даних».
Через аналогічні причини заборонили TikTok серед держслужбовців Данія, Естонія, Нова Зеландія, Норвегія, Швеція і Франція.
Pour garantir la cybersécurité de nos administrations et de nos agents publics, le @gouvernementFR a décidé d’interdire les applications récréatives comme TikTok, sur les téléphones professionnels des fonctionnaires d’État. @jnbarrot pic.twitter.com/avxtpKZ6uu
— Stanislas Guerini (@StanGuerini) March 24, 2023
Розслідування Італії та заборона НАТО
21 березня Антимонопольний комітет Італії розпочав розслідування щодо того, як на практиці TikTok дотримується правил публікації контенту. Річ у тому, що мережею почали поширюватися відео із молоддю, що завдає собі ушкоджень. Учасники «флешмобу» наносили шрами на обличчя для демонстрації фізичної витривалості.
Представник TikTok відкинув звинувачення, заявивши, що компанія «не дозволяє контент, який демонструє або рекламує небезпечні дії, самогубство, самоушкодження або нездорову харчову поведінку».
За даними CNN із посиланням на представників НАТО, 31 березня у Північноатлантичному альянсі також заборонили користуватися TikTok.
«Кібербезпека — це головний пріоритет для НАТО. НАТО має суворі вимоги до визначення застосунків для офіційного використання в роботі. TikTok не доступний на пристроях НАТО», — розповіли CNN представники НАТО.
Заборона в Україні
24 березня в Україні зареєстрували петицію про заборону TikTok в Україні. Станом на 5-є квітня вона набрала 9926 підписів з 25 тисяч необхідних.
«Так як зараз багато пропаганди йде через відео з TikTok, пропоную закрити його повністю хоча б на період війни в Україні», — заявила авторка петиції Наталія Карасьова.
Це не перша подібна петиція в Україні. Такі ініціативи реєстрували у 2022 та 2021 роках, однак вони не набирали достатньої кількості підписів для розгляду президентом.
Читайте також: 25% музичних релізів 2022 року не отримали жодного прослуховування.
Читайте також: 25% музичних релізів 2022 року не отримали жодного прослуховування.