Після виходу нової версії iOS наприкінці червня хакери та прості користувачі отримали можливість стежити за тим, як додатки використовують персональні дані. Виявилося, що TikTok робить це набагато частіше і має функціонал, який не потрібен соціальній мережі.
Новини
«Видаліть його»: TikTok збирає конфіденційні дані користувачів
Наприклад, програма звертається в буфер обміну кожного разу, коли користувач набирає повідомлення в додатку.
Okay so TikTok is grabbing the contents of my clipboard every 1-3 keystrokes. iOS 14 is snitching on it with the new paste notification pic.twitter.com/OSXP43t5SZ
— Jeremy Burge (@jeremyburge) June 24, 2020
За словами розробників TikTok, таким чином він забезпечує захист від спаму. Але, не дивлячись на обіцянки прибрати функціонал «антиспаму», додаток продовжує отримувати доступ до конфіденційних даних користувачів Apple. Яких саме? Хакер-любитель з Reddit під ніком Bangorlol розібрав, як працює TikTok. Він дійшов висновку, що додаток збирає паролі, номери телефонів, дати народження та імена; інформацію про інші додатки, навіть уже видалені; інформацію про вашу інтернет-активність, IP-адреси, точки доступу Wi-Fi. Додаток також фіксує місцезнаходження кожні 30 секунд.
Повний звіт хакера англійською мовою можна прочитати в Google Docs, зазначає видання wylsa.com. Враховуючи це, представники спільноти Anonymous вважають TikTok шпигунською програмою влади Китаю.
Delete TikTok now; if you know someone that is using it explain to them it is essentially malware operated by the Chinese government running a massive spying operation. https://t.co/J7N9FS7PvG — Anonymous (@YourAnonCentral) July 1, 2020
Читайте також про те, як і які пісні стають популярними в додатку завдяки відео з танцями та мемами.