Головна ТекстиІсторія кліпмейкінгуНова музикаНовини

Новини

ТОВ «Кузьма Скрябін» заявили, що Moon Records незаконно видали «СКРЯБІН by Dakooka». Ексклюзив

Макс Чухліб
27 Кві 2023

Нещодавно ми писали про ситуацію, що склалася навколо кавер-альбому «СКРЯБІН by Dakooka», виданого українським лейблом Moon Records — музична спільнота обурилася, що розповсюджувачем запису на YouTube вказана російська дистрибуційна компанія ZVONKO Digital. У коментарі нашому медіа Андрій Пасічник, генеральний продюсер Moon Records, назвав це технічною помилкою американського дистриб’ютора Iricom, з яким співпрацює його лейбл. 

Товариство з обмеженою відповідальністю «Кузьма Скрябін», яке після смерті музиканта заснувала вдова Кузьменка Світлана Бабійчук, станом на 2023 рік володіють 100% авторських прав на пісні гурту «Скрябін». У особі директорки Людмили Зубрій вони звернулися до СЛУХ із проханням прокоментувати зі свого боку випуск кавер-альбому «СКРЯБІН by Dakooka» на Moon Records. 

Представники товариства надали нам ймовірні докази зв’язку альбому каверів Dakooka із російським дистриб’ютором ZVONKO Digital, а також заявили, що лейбл Moon Records наразі не має жодних авторських прав на композиції гурту «Скрябін». Крім того, за словами товариства, всі записи «Скрябіна» на стримінгових платформах були видані Moon Records у 2022 році незаконно.

Публікуємо коментарі товариства у повному обсязі.

Щоб першими дізнаватися новини музики та культури, підписуйтесь на наш Telegram та Instagram.

Як ТОВ «Кузьма Скрябін» може прокоментувати випуск кавер-альбому на пісні гурту «Скрябін» від Dakooka на Moon Records?

Після смерті Андрія Кузьменка всі його авторські та суміжні права успадкувала Світлана Бабійчук — вдова Кузьми, яка й заснувала ТОВ «Кузьма Скрябін» і передала йому всі права Кузьми. Договір, укладений між ТОВ «Кузьма Скрябін» та ТОВ «МУН РЕКОРДС», за яким останнє використовувало пісні та фонограми гурту «Скрябін» на цифрових музичних майданчиках, припинив свою дію 31 грудня 2019 року. 

Відтоді у ТОВ «МУН РЕКОРДС» відсутні будь-які авторські права на пісні Кузьми. А тому створення каверів Dakooka і використання їх на цифрових музичних майданчиках можливе лише з дозволу ТОВ «Кузьма Скрябін». Але ні ТОВ «МУН РЕКОРДС», ні Dakooka не зверталися до нас за таким дозволом. Вважаємо такі їхні дії явним та умисним порушенням авторських прав ТОВ «Кузьма Скрябін», відкритим піратством.

Чи відомо вам про зв’язок альбому «СКРЯБІН by Dakooka» із російським дистриб’ютором Zvonko Digital? Чи видавалися раніше пісні гурту «Скрябін» на російських платформах цим дистриб’ютором за посередництва Moon Records?

Zvonko Digital, яким є ООО «Национальный цифровой агрегатор» (НЦА, росія) співпрацює з ООО «МУН РЕКОРДС» (росія) та MOON RECORDS GmbH (Німеччина), про що нам повідомляв в електронному листуванні представник НЦА (ми звернулися до ТОВ «Кузьма Скрябін» за візуальним доказом листування, однак у відповідь представники товариства повідомили, що лист представника НЦА є таємницею слідства — ред.)

Якщо подивитися у міжнародній базі даних ISRC-кодів, доступ до якої є на сайті IFPI, то всі ISRC-коди десятьох каверів Dakooka на пісні гурту «Скрябін» — російські, наприклад RUA1D2337647 на пісню «Люди як кораблі» («СКРЯБІН by Dakooka»). Звичайно, лейблом, який начебто видав реліз, вказується LSOB (Liberal Sound of Berlin), проте, якби тут дійсно був задіяний лише німецький суб-лейбл Moon Records, то тоді б і ISRC-коди починалися із літер «DЕ».

Тому у нас не викликає жодного сумніву, що видання цих каверів було здійснено саме через росію, і раніше зазначений ZVONKO Digital в описі до каверів — зовсім не є помилкою чи випадковістю. 

Кавери Dakooka, які нещодавно були випущені, є далеко не першим релізом пісень гурту «Скрябін», здійснених Moon Records незаконно. Не отримуючи у нас жодного дозволу, Moon Records у 2022 році розмістили на цифрових музичних майданчиках майже всі оригінальні альбоми гурту «Скрябін», вказуючи при цьому лейбл Helping Hand, а іноді — MOON RECORDS GmbH (для реміксів). При цьому, виходячи з міжнародної бази даних, всі ISRC-коди цих записів — російські. А в описі, наприклад, до пісні «Сам собі країна», на платформі YouTube вказується також ZVONKO digital.

Таке зухвале піратство Moon Records і засновника лейблу Андрія Пасічника, а також їхня співпраця з росією під час війни може викликати лише обурення як у нас, так і в учасників легендарного гурту «Скрябін», які підтримують Україну, проводять благодійні концерти зі збором коштів на ЗСУ та виступають проти того, щоб їхні пісні якимось чином були пов’язані із росією.

Усі ці відомості ми вже передали в правоохоронні органи, у зв’язку з чим було відкрито кримінальне провадження за ст. 176 Кримінального кодексу України стосовно порушення авторського права.    

Хто володіє кінцевими авторськими правами на пісні гурту «Скрябін» «раннього» й «пізнього» періоду?

Як вказувалось вище, ТОВ «Кузьма Скрябін» володіє всіма авторськими правами на пісні гурту «Скрябін», які належали загиблому Кузьмі. А як зазначав колись Кузьма: «Слава Богу, що я належу до категорії тих людей, які не вміють співати чужі пісні, і тому по тій простій причині вся музика і всі тексти «Скрябіна» — то є все-таки моє».

Через таємницю слідства ми поки можемо тільки прокоментувати ситуацію, що склалася. Проте настане час і ми розповімо й про інші обставини діяльності Moon Records на чолі з Андрієм Пасічником, зокрема, стосовно заниження сум винагороди за використання треків на платформах, у зв’язку з чим також відкрите кримінальне провадження за статтею 190 Кримінального кодексу України — шахрайство.

Наостанок зазначимо, що Кузьма завжди був справжнім українцем, допомагав військовим, і ніколи б не дозволив заробіток росії на його творчості під час війни.

Нагадаємо, що це не перший конфлікт ТОВ «Кузьма Скрябін» і лейблу Moon Records. У 2019 році більшість пісень гурту «Скрябін» зникли з цифрових платформ через закінчення контракту правовласників із лейблом, однак у 2022 році знову з’явилися на стримінгах з допомогою Helping Hand, який представники ТОВ «Кузьма Скрябін» пов’язують із Moon Records.

У 2021 році у мережі з’явилося відео, де мати загиблого співака Ольга Кузьменко звертається до генерального продюсера Moon Records Андрія Пасічника й учасників  «раннього Скрябіна» зі звинуваченнями у «розкраданні авторських прав» Андрія Кузьменка.

У відповідь Андрій Пасічник назвав це «брудною конкуренцією» і заявив, що мати загиблого співака «не розуміє ситуації, що склалася» — адже, за його словами, пісні першого складу гурту «Скрябін» (Андрій Кузьменко, Ростислав Домішевський, Сергій Гера та інші) наділені суміжними правами усіх трьох учасників, які також мають отримувати роялті з прослуховування композицій.

Ростислав Домішевський заявив, що ТОВ «Кузьма Скрябін» зареєстрували 100% прав на всі пісні гурту, вказавши авторство лише Андрія Кузьменка, фактично проігнорувавши співзасновників «Скрябіна», які у перший період існування колективу мали рівноцінну роль у написанні лірики й музики гурту. У своїй колонці на «Українській правді» він надав докази причетності інших учасників раннього «Скрябіна» до створення музики й лірики колективу в період до 2003 року. 

Домішевський додав, що про відсутність своїх авторських прав на пісні «раннього Скрябіна» дізнався у 2018 році на зустрічі з директоркою ТОВ «Кузьма Скрябін», коли Людмила Зубрій повідомила йому, що товариство зареєструвало 100% авторських прав на усі пісні гурту. Ще перед цією заявою музиканта Ольга Кузьменко повідомляла Суспільному, що учасники першого складу «Скрябіна» були запрошені обговорити належність авторських прав, однак на зустріч начебто не прибули.

Новина може доповнюватися.

Читайте також: Dakooka випустила альбом каверів на «Скрябіна». У ньому знайшли «російський слід».

Читайте також: Dakooka випустила альбом каверів на «Скрябіна». У ньому знайшли «російський слід».

null
null
  • Новини

    Розпочався відбір на участь у Нацвідборі на «Євробачення-2025»: як податись17 Вер 2024
  • Новини

    Платформа «На її основі» запустила гранти для підтримки артистів11 Вер 2024
  • Новини

    «Телебачення Торонто» випустило сюжет про артистів, які поїхали з України. Деякі відповіли на критику2 Вер 2024
  • Про проект
    © 2025 Всі права захищено.