Агенція ISD Group разом із TS/D Agency розробили концепцію, стратегію, позиціонування та брендинг Шевченківської премії на замовлення Міністерства культури, молоді та спорту України.
Новини
Шевченківська премія нарешті оновилася. Чому це важливо та що змінилося?
Чому це важливо
Національна премія України імені Тараса Шевченка була заснована 20 травня 1961 року. Спадкоємиця культурних премій ще сталінської доби, вона досі не змінювалася та багато в чому залишалася архаїчною. Це культурна премія, про яку навіть не всі митці знають, не кажучи про пересічних українців. Але її видають щороку.
Завданням агенцій було зробити так, щоб кожен українець знав героїв та героїнь культури сьогодення і споживав найкращий український культурний продукт.
Як проходила робота
Для оновлення премії були залучені думки культурних діячів, які уособлюють і створюють культурне поле України. Тому команда провела понад 30 глибинних інтерв’ю та сесій-обговорень із видатними культурними діячами, мистецьким колом, учасниками та експертами комітету Шевченківської премії, а також фокус-групи з цільовою аудиторією.
До чого прийшли
Як результат — з’явилася оновлена місія премії:
Шевченківська премія визначає найбільш значні та вагомі твори сьогодення та доносить їх до широкої аудиторії.
А також позиціонування премії для широкого загалу:
Шевченківська премія визначає щось дійсно якісне українське. Таке, що захоплює, вражає, викликає почуття гордості: «Це моє».
Візуальна частина також зазнала змін. Айдентику побудували на тому, що привніс Тарас Шевченко в українську культуру: новаторство, пасіонарність та європейську українськість.
У центрі — згусток енергії, що уособлює силу мистецького поля, яку фіксує Шевченківська премія та відзначає нагородою.
«Команда проєкту налічує понад п’ятдесят людей та стільки ж експертів і консультантів. Два з половиною місяці роботи. Переосмислення і перезапуск культурної премії з 60-річною історією — вкрай нелегка справа, що потребує філігранної акуратності. З одної сторони, необхідно було абсорбувати потужні сенси митців, що формують образ української культури сьогодення, а з іншої сторони — дбайливо трансформувати високоінтелектуальні сенси у зрозумілі для людей сентенції», — коментує Віктор Шкурба, креативний директор і засновник ISD Group.
«Айдентика вийшла помітною та гучною, звертає увагу на лауреатів та комунікує їхні твори до широкого загалу через відчуття. Шевченківське нарешті втратило свій класичний шкільний сенс і набуло нового, експансивного способу вираження. Візуальна мова має безліч варіантів комбінацій та поєднань, тому щороку може змінюватися, розповсюджуватися та віднаходити нові формати», — розказав Дмитро Цапко, креативний директор і засновник TS/D Agency.
Що далі
Автори проєкту зазначають, що наступним кроком стане втілення комунікаційної стратегії. Таким чином, є шанс, що у 2021 році всі напевно знатимуть, що слухати, дивитися та читати з крутого українського.
Візуальне та смислове оновлення Шевченківської премії презентовано на цьогорічній церемонії нагородження. Серед лауреатів уперше представлений гурт «ДахаБраха». Також у музичній категорії серед номінантів був гурт Vivienne Mort.
Читайте також про те, чому не всім сподобався факт номінацій популярних гуртів на премію та чому така критика не має сенсу.