Головна ТекстиІсторія кліпмейкінгуНова музикаНовини

Новини

Вчені провели експеримент і довели, що концерти під час пандемії можливі

СЛУХ
3 Лис 2020

22 серпня в Лейпцигу відбувся експеримент, що мав визначити, як вірус COVID-19 передається між людьми.

Подію організували вчені університетської клініки Галле. Мета експерименту під назвою RESTART-19 — розробити нові умови, за яких традиційні концерти та інші масові заходи знову стануть можливими та безпечними у новій пандемічній реальності.

Експеримент проводився за участі добровольців. Перед початком події волонтери мали протестуватися на коронавірус, отримали респіратори та флуоресцентні антисептики. Так вчені хотіли визначити, яких поверхонь люди торкаються найчастіше.

Під час концерту співака Тіма Бендзко спільно з інженерною компанією проводилося моделювання повітряного потоку, а наукові дані збирали з допомогою контактних інспекторів кожного учасника.

29 жовтня були опубліковані результати. Огляд показує, що загальна кількість контактів, що тривають кілька хвилин, є відносно низькою під час заходу, і її можна значно зменшити за допомогою гігієнічних концепцій. Результати показали, що найбільша кількість контактів виникає під час проходу на місце проведення.

Вчені також виявили, що погана вентиляція може значно збільшити ризик зараження, але якщо дотримуватися гігієнічних правил, то коливається від низького до дуже низького.

«Результати узгоджуються з нашою гіпотезою, згідно якої контакти, що відбуваються на заході, не залучають усіх учасників. Отже, події можуть також відбуватися з дотриманням певних умов під час пандемії. Найважливіша знахідка для нас — розуміння того, як важливо мати хорошу технологію вентиляції. Це ключовий фактор зниження ризику зараження», — говорить керівник проєкту доктор Моріц.

Дослідники рекомендують у місцях проведення заходів забезпечувати належну вентиляцію та регулярний обмін повітрям, а також сформувати систему оцінки відповідної технології вентиляції. 

Доступ до місця проведення заходу повинен здійснюватися через кілька входів для прямих потоків відвідувачів. Зони очікування потрібно переміщати на вулицю, а під час заходу їжу слід їсти у зонах відпочинку, щоб запобігти скупченню людей та тривалим контактам у закусочних.

Також важливо дотримуватися і стандартних правил гігієни в пандемію і обов’язково використовувати маски для обличчя.

Результати опитування після експерименту показали, що 90% учасників дослідження не лякає ідея носити маску постійно, щоб мати можливість пережити такі події знову.

Читайте також найцікавіше з великого дослідження українського музичного ринку.

  • Новини

    Розпочався відбір на участь у Нацвідборі на «Євробачення-2025»: як податись17 Вер 2024
  • Новини

    Платформа «На її основі» запустила гранти для підтримки артистів11 Вер 2024
  • Новини

    «Телебачення Торонто» випустило сюжет про артистів, які поїхали з України. Деякі відповіли на критику2 Вер 2024
  • Про проект
    © 2025 Всі права захищено.
     

    Loading Comments...