Головна ТекстиІсторія кліпмейкінгуНова музикаНовини

Новини

Творити музику і нове суспільство: хто виступить на фестивалі Plan B

СЛУХ
12 Лис 2020

14-15 листопада відбудеться фестиваль соціальних інновацій та нової музики Plan B, у рамках якого  зіграють СТАСІК, Ragapop, Ptakh_Jung, Kharkiv Guitar Quartet і Kurs Valüt. Виступ пройде 15 листопада та транслюватиметься наживо.

Ми поспілкувалися про суть Plan B і майбутні виступи з музикантами та директоркою і кураторкою музичної частини фестивалю Аліною Ханбабаєвою.

Фестиваль Plan B — це про пошук спільних рішень у сферах освіти, технологій, соціального підприємництва, волонтерства, екології, права людей. Про те, як культура і мистецтво можуть впливати на суспільство, про культуру співіснування в спільному просторі, про розвиток спільноти. Фестиваль про взаємодію, про людей та їхні ідеї. Аліна Ханбабаєва розповідає:

«Фестиваль розкриває багато тем, але головне те, що Plan B об’єднує людей, які прагнуть змін. Всі вони створюють навколо себе щось, чого їм у цьому світі не вистачає».

Кожен із гуртів транслює соціально важливі речі через музику. Kharkiv Guitar Quartet, наприклад, розвиває нову академічну музику, а на концертах СТАСІК завжди є переклад на жестову мову, що робить їх доступними для людей з вадами слуху.

«Мені хочеться вкладати наш ресурс і зусилля в те, щоб цих музикантів почув широкий загал. Так ми зможемо донести важливі меседжі та розділити радість від того, що такі артисти у нас є».

СТАСІК 

Анастасія Шевченко — українська співачка, яка з’явилася на музичній сцені минулого року. Вона співає про незручні, некомфортні, глибокі, болісні речі, які зачіпають. Нещодавно вона взяла участь у проєкті «Звуки Чорнобиля».

Аліна Ханбабаєва додає: «А ще СТАСІК — ветеранка АТО, і вона пішла добровольцем на фронт. Ми маємо можливість створювати фестивалі, робити інші важливі речі зокрема завдяки їй. Я дуже за це вдячна».

СТАСІК каже, що Її творчість — не так про специфічні соціальні та культурні теми.

«У моєму розумінні соціальні та культурні теми не знаходяться у якомусь рейтингу сьогодення. Я не вважаю, що є важливіші теми до обговорення та реалізації, а є менш важливі соціальні та культурні теми. У мене не так багато пісень, тому я зіграю все, що у мене є. Усе, що буде доречно».

Kurs Valüt

Євгена Гордєєва, який жив на Донбасі, а тепер створює новий лейбл у Дніпрі та гуртує навколо себе творчу спільноту міста.

«Зараз усі всіх підтримують, такі часи настали. Час непередбачуваних рукостискань, певного перезавантаження», — так Євген описує свою мотивацію долучитися до фестивалю.

Kurs Valüt — водночас і музичний гурт, і презентація здобутків дніпровського електронного ком’юніті.

«Актуальні теми зараз — це суспільна знервованість, криза багатьох ідеологій, пошук нових форм і нових зорових кутів. А ще просто люблю Харків, прожив у ньому солодку жебрацьку молодість. Хочу погуляти центром. Така от додаткова мотивація».

Ragapop

Ragapop — це музична формація, створена учасницями Dakh Daughters Русланою Хазіповою та Ганною Нікітіною спільно з Антоном Очеретяним у пошуках нових форм і змістів в українській музиці.

Вони грають експериментальну електроніку, яка актуалізує твори Івана Франка, не створюючи шароварщину на сучасний лад, а справді переосмислюючи творчість митця.

«Про фестиваль ми дізналися, коли нас на нього запросили, й одразу ознайомились з матеріалами минулорічних фестивалів. Ідея фестивалю дуже перетинається з нашим прагненням популяризації нової української музики й створення українського децентралізованого мультикультурного середовища».

У сучасному світі поняття уроку і моралі вже застаріли — Ragapop’у, як митцям, набагато важливіше ставити питання і створювати простір для дискусії, переконані учасниці та учасник формації.

Ragapop виступатиме на фестивалі зі своєю першою тестовою програмою. З цими піснями гурт восени їздив регіонами України. До програми входить міні-альбом «Syasya та нові треки.

Ptakh_Jung

Ptakh_Jung — український гурт, учасниками якого є Антон Дегтярьов і Володимир Бабушкін. Дует створює музику на межі електроніки, академічної музики, гранджу, построку, ембіенту та нойзу. Цю суміш різних стилів митці об’єднали під назвою «електронний імпресіонізм».

«Це електронна музика, що вражає, як класична. Це музика, під яку можна і вриватися на рейвах, і чемно слухати її у концертних залах», — розповідає менеджерка гурту Євгенія Устінова.

Цього літа Ptakh_Jung запустили соціально-музичний проєкт #гастроліпорайонах. Дует проїхався з концертним туром по районах Києва і побачив, наскільки мало подекуди культурного й мистецького життя. Наступного року планують продовжувати цей проєкт не лише в столиці.

«Наразі у нас є дві програми, з якими ми виступаємо. Одна — музика без бітів, ближча до академічної, друга — електронна, під яку можна і танцмайданчик підпалити. Так от, на Plan B будемо грати другу! Так що готуйтеся танцювати».

Kharkiv Guitar Quartet

Kharkiv Guitar Quartet — це творча формація молодих музикантів, яка більше десяти років займається активною пропагандою сучасного музичного мистецтва в Україні. До формації входять Сергій Горкуша, Максим Трянов, Ірина Половинка та Андрій Брагін.

«На нашу думку, Plan B — це дуже важлива культурна подія як для Харкова, так і для всієї України. В цей складний час має бути місце музиці, тому актуальність такого фестивалю неможливо переоцінити», — стверджують музиканти.

Вони переконані, що українське мистецтво зараз у кризовому пострадянському стані, але незалежний культурний пласт в Україні міцнішає і здатен вписати Україну в європейські та світові культурні контексти. Як правило, йдеться про молодих митців, до яких належить і «Харківський Гітарний Квартет».

На фестивалі Plan B гурт представить програму творів, які є підсумком десятирічної роботи колективу. Це актуальна гітарна музика, що стильово варіюється від американського мінімалізму до гуцульського фольк-року.

15 листопада заходьте на фейсбук фестивалю Plan B та налаштовуйтеся на якісний вечір з хорошою українською музикою.

«Для мене при виборі гуртів, яких я запрошую на фестиваль, важливо те, що вони не схожі на інших. Немає в Україні другого гурту Kurs Valüt, немає другої співачки СТАСІК, немає другого Kharkiv Guitar Quartet, немає других гуртів Ragapop або Ptakh_Jung. Вони цікаві, круті, унікальні, їхня музика на дуже хорошому рівні» — підводить підсумки Аліна.

  • Новини

    Розпочався відбір на участь у Нацвідборі на «Євробачення-2025»: як податись17 Вер 2024
  • Новини

    Платформа «На її основі» запустила гранти для підтримки артистів11 Вер 2024
  • Новини

    «Телебачення Торонто» випустило сюжет про артистів, які поїхали з України. Деякі відповіли на критику2 Вер 2024
  • Про проект
    © 2025 Всі права захищено.