26 листопада в Україні вшановують пам’ять жертв Голодомору 1932–1933 років. До цієї дати ONUKA спільно з митцями Чернігівщини випустила пісню та кліп «Душа народу», що проводить паралелі між злочином росії проти українського народу в минулому та сучасною війною.
Новини
«Душа народу»: ONUKA та митці Чернігівщини випустили проєкт до роковин Голодомору
«Душа народу» — перший проєкт, реалізований у рамках Єдиного мистецького простору. Ініціативу заснував начальник Чернігівської військової адміністрації В’ячеслав Чаус.
Участь у проєкті взяли Чернігівський Академічний хор імені Дмитра Бортнянського, хор старших класів «Провесінь» КЗПМО «Чернігівська музична школа №1 ім. Стефана Вільконського», актори Чернігівського обласного академічного українського музично-драматичного театру ім. Тараса Шевченка та Чернігівського обласного молодіжного театру.
«“Душа народу” проводить паралелі між двома найбільшими злочинами росії проти українського народу: Голодомором 1932–1933 рр. та найкривавішим актом восьмирічної незаконної російської агресії — лютневим вторгненням 2022 року. Ми знову зіштовхнулися з тим самим злом, але на цей раз маємо величезну силу, щоб перемогти його раз і назавжди», — зазначила Ната Жижченко.
Відео знімали у напівзруйнованій церкві села Лукашівна на Чернігівщині. Керівниця проєкту та авторка ідеї — Оксана Тунік-Фриз. Виконавчим продюсером і режисером виступив Віталій Молчанов, чий брат загинув під час оборони Чернігова. Режисер сцен відтворення архівних фото — Олександр Лаптій. Оператор відео — Олег Бондаренко.
Нагадаємо, у вересні СЛУХ презентував документальний проєкт «ЗАПАЛ». Ната Жижченко (ONUKA), Євген Клопотенко та Леся Патока вирушили в експедицію Україною, щоб дізнатись більше про традиційну культуру кожного регіону.
У першій серії вони їдуть на північ (в тому числі на Чернігівщину) за не відомими раніше українськими рецептами, незаписаними піснями, секретами створення етнічного одягу та аксесуарів.
Читайте також про те, що Google разом із Мінкультом запустили платформу для дослідження України.