Головна ТекстиІсторія кліпмейкінгуНова музикаНовини

Новини

Ольга Халепа — вчителька біології на Харківщині, яка проводить реп-уроки

СЛУХ
14 Тра 2020

Вчителька біології Ольга Халепа знайшла новий спосіб зацікавити учнів.

З початку карантину вчителька з села Яковлівка (Харківська обл.) публікує дистанційні уроки, де римує наукові терміни під біт. На її YouTube-каналі можна знайти хіп-хоп про онтогенез, вагітність, лишайники та кротів.

Вчителька нового зразка викладає у 5–8 класах Яковлівського ліцею. Реп для учнів пані Ольга читає як доповнення до уроків. Вона виклала вже дев’ять роликів, найпопулярніший з них — про особливості грибів, наразі зібрав 37 000 переглядів.

MC Халепа може не тільки в реп. ЇЇ дистанційний урок про лишайники для учнів 6-го класу — «кавер» на безсмертну пісню Queen.

Ми зв’язалися з пані Ольгою, поки це можливо без агента, й розпитали про її початок шляху в репі.

Як ви прийшли в реп і звідки з’явилася ідея таких уроків? 

Усе відбулося випадково. Звісно, я виросла на репі 90-х. Він був трохи інший, ніж зараз, але стиль цей відомий мені давно. Є доволі інформативно об’ємні теми, але відверто кажучи, нуднуваті для сприйняття. Отож, і з’явилася ідея захопити дітей музикою і ритмом, красивою картинкою і модним стилем. Поки вони очі розкрили, вуха розвісили, інформація уже й залетіла до пам’яті. 

Чи слухаєте ви таку музику? Якщо ні, то яку слухаєте? 

Раніше слухала Coolio, Eminem, Kris Kross, Limp Bizkit, Offspring. Божечки, ще ж був «Мальчишник», у 90-их це була наша бомба! А з сучасних люблю «Тартак», «ТНМК» і просто балдію від MiyaGi & Эндшпиль (зараз — Miyagi & Andy Panda).

До речі, мене тут кілька разів порівняли з alyona alyona. Довелося і її послухати. Теж молодчинка. Деякі моменти не зовсім подобаються, але цей реп має сенс. Пишаюся колегою. 

Останні роки я реп слухати перестала, бо якийсь він став підлітково-нудний, теми одноманітні. Чи то я вже подорослішала.

Де берете натхнення писати вірші? Яких поетів і поетес, реперів/-ок вважаєте своїми вчителями?

Натхнення писати просто вірш, на будь-яку тему, може виникнути будь-коли. Як тільки фраза, подія, емоція заскочить у мозок, так і можу написати. Наприклад, мені зробили якесь зауваження, а я знаю, що це деструктив, просто людина така негативна на шляху трапилась, — от і вірш про таку підлоту. Або ж у степ виїхала, а вдалині вогні, — і знову вірш філософський. Чи стара жінка пройшла повз — от і вірш про матір, яку діти забули. Натхнення є будь-де і будь-коли.

А щодо текстів для уроків, то в кожного вчителя є план уроків. Заглядаю туди кожного дня і заздалегідь думаю, яку тему можна перекласти на пісню. От і все.

Як до ваших уроків ставляться учні, батьки, керівництво школи? 

Люди ставляться по-різному, і діти, і дорослі. Я не хочу говорити про негатив, бо це особи, не варті уваги. Позитивних відгуків більше. Варто врахувати, що навчальний рік уже закінчується, — ми і за звичайних обставин у травні вже всі втомлені, а зараз тим більше.

Плануєте записати щось разом із учнями та чи будете робити такі уроки після карантину?

Через втому разом з учнями писати поки що нічого не будемо, нехай швидше закінчують своє дистанційне навчання і відпочивають. А з першого вересня я звичайний вчитель біології. 

Я раніше заряджала всю школу своєю енергією. Але на посаду прийшла одна пані, яка заблокувала мою діяльність повністю. Якщо чесно, я хотіла взагалі зі школи піти. Оце добре, що всі вчителі стали самостійні під час дистанційного навчання, тож я плювала на неї і можу знову від душі креативити.

Із таким підходом Україна років через 20 напевне зробить прорив у біології. Чекаємо на фіт з alyona alyona?

Читайте також про життя та становлення імперії репера A$AP Rocky.

  • Новини

    Розпочався відбір на участь у Нацвідборі на «Євробачення-2025»: як податись17 Вер 2024
  • Новини

    Платформа «На її основі» запустила гранти для підтримки артистів11 Вер 2024
  • Новини

    «Телебачення Торонто» випустило сюжет про артистів, які поїхали з України. Деякі відповіли на критику2 Вер 2024
  • Про проект
    © 2025 Всі права захищено.
     

    Loading Comments...