До 26 лютого у Львові в Я Галерея артменеджера та колишнього учасника «Океану Ельзи» Павла Гудімова можна відвідати виставку художника Володимира Костирка під назвою Lemberg Style.
Новини
Інсталяція на тему Львова: в «Я Галерея» відбудеться виставка Володимира Костирка
Як розповіли в артцентрі, це тотальна інсталяція на тему Львова та його місця в історії сучасної Європи, де картина відходить на другий план. Приміщення Я Галерея — це помешкання на другому поверсі сецесійного будинку Львова, який у 1906 році побудували для себе багаті банкіри Міхал Стоф та Еміль Кіц.
Вони хотіли здивувати львів’ян повністю віденським типом будинку: запросили до проєктування Владислава Садловського (який уже мав проєкт Залізничного вокзалу) та найняли фірму Едмунда Жиховича, що брався тільки за дорогі та престижні проєкти.
За ідеєю автора виставки, художника Володимира Костирка, саме проєкт Lemberg Style має повернути первинну функцію квартири через мистецьку інсталяцію, яку розмістили у чотирьох залах:
- «Львівський фриз» — просторовий хаос, нашарування артефактів, де, як правило, не існує випадкових речей.
- «Салон пам’яті» — зустріч-розповідь із чотирма персонами, важливими для української й одночасно світової історії.
- «Студія художника» — спроба відтворити абсолютно львівську майстерню.
- «Їдальня імені Франца Йосифа» — предмети й люди запрошені до трапези, де на тарілках – ініціали тих, хто творив місто.
Як розповів у коментарі для СЛУХ Володимир Костирко, послідовність оглядання не має значення. У кожній кімнаті представлені особливі експонати, які збиралися з 2021 року. Для самого автора одними з найцінніших є шильд зі скарбниці для бідних і список мешканців, рекламна таблиця Krolika та колекція друків латиницею.
«Починаючи з першого фестивалю “Вивих”, виставок “Інтердрук” і “Дефлорація” 1990 року, Львів почав рефлексувати на свою історію в сучасному ключі.
Саме пошук нової мови, не скутий минулим, а, навпаки, розкутий, став одним із завдань для активного містянина, який завжди хотів і міг творити, якщо не на полотні чи в камені та перформансі, то в бізнесі, криміналітеті чи владі», — коментують Lemberg Style в Я Галерея.
Відвідати виставку можна щодня, крім понеділка, з 10:00 до 19:00 за адресою: вул. Шота Руставелі, 8, другий поверх.
Фінансування здійснюється зі Стабілізаційного фонду культури та освіти 2022 Федеральним міністерством закордонних справ Німеччини та Інститутом Ґете.
Художник і мистецтвознавець Володимир Костирко народився в 1967 році у Львові. У 1987 році закінчив Львівське училище ужиткового та декоративного мистецтва, а в 1999 році — Люблінський католицький університет, факультет історії мистецтва. У студентські роки заснував і видавав самвидав «Кремнюк», літературним ядром якого були члени львівського угруповання «ЛуГоСад».
Читайте також про те, що Іван Дорн закрив Будинок культури Masterskaya.
Читайте також про те, що Іван Дорн закрив Будинок культури Masterskaya.