Після шаленого успіху перезаписаних альбомів Тейлор Свіфт музичні компанії впроваджують нові обмеження.
Новини
Найбільші лейбли хочуть заборонити артистам перезаписувати свою музику
Universal Music Group, Sony Music Entertainment і Warner Music Group переглянули угоди з новими виконавцями. Деякі з них забороняють артистам перезаписувати свою музику від 10 до 30 років після завершення контракту.
Тенденція перезаписів триває десятиліттями і стала ключовою в кар’єрі поп-виконавиці Тейлор Свіфт. У 2019 році її колишній лейбл Big Machine Records, а разом із ним усі шість перших альбомів Тейлор, були придбані музичним продюсером Скутером Брауном.
Тейлор Свіфт того ж дня засудила це у своєму акаунті на Tumblr. За її словами, вона роками намагалася викупити свої майстер-записи, але лейбл цього не дозволяв. Умовою викупу був випуск шести нових альбомів, що Тейлор вважала “неприйнятним”.
Того ж року у випуску CBS News Sunday Morning вона анонсувала повний перезапис усіх своїх альбомів. Залучати старі майстер-записи співачка не збиралася, що дало їй абсолютний контроль над новим матеріалом.
Оновлені записи під назвою Taylor’s Version стали справжньою сенсацією в музичній індустрії. Вони змогли не лише зібрати мільярди прослуховувань на стримінгових платформах, але й стали прикладом вдалого обходу жорстоких корпоративних правил у американській музиці.
Студії вирішили попередити поширення такої практики. Раніше артисти мали чекати від двох до п’яти років після дати релізу альбому або два роки після закінчення контракту з музичною компанією. Незабаром умови можуть погіршитися.
Читайте також, як Spotify планує змінити умови роялті артистам із малою кількістю прослуховувань.
Читайте також, як Spotify планує змінити умови роялті артистам із малою кількістю прослуховувань.