У телеграм-каналі «Катарсис» з’явилося повідомлення про те, що 5-го листопада його представники проведуть «Хрестовий похід проти наркоманів». У планах рейд на заклади Closer, «Хвильовий» і K41, розташовані на Подолі в Києві.
Новини
«Хрестовий похід проти наркоманів»: ультраправі оголосили рейд на заклади Подолу
Що це за телеграм-канал
«Катарсис» називає себе спілкою культурних консерваторів. Тут повсякчас з’являються расистські, гомофобні та сексистські публікації.
Наприклад, у Геловін канал опублікував фото групи людей на Майдані Незалежності, вдягнутих у костюми ультраправої расистської організації Ку-клукс-клан. Один із них тримає табличку з написом англійською: «Так, ми расисти».
Метою рейду називають боротьбу з наркоторгівлею
У дописі з анонсом рейду Closer, «Хвильовий» та К41 (клуб без назви на вулиці Кирилівській, 41) називають «гадюшниками, що продають наркотики роками, не ховаючись».
Також згадується історія в травні з художником і музикантом Дмитром Бугайчуком. Патруль поліції побив його нібито за зберігання речовини, схожої на марихуану. За словами постраждалого, невідомий чоловік підійшов до нього і попросив підійти до поліцейської машини. На питання, навіщо, Дмитра Бугайчука вдарили в ніс, він втратив свідомість.
Ця ситуація призвела до великого мітингу під Подільським відділком поліції.
Як пишуть у каналі, нещодавно Мітю Бугайчука затримали з наркотиками, що і стало приводом для майбутнього рейду.
Що кажуть у телеграм-каналі Подільської спільноти
ВПП (Вісник Подільского Пиздецю) — телеграм-канал, створений у травні 2021 року у відповідь на тиск з боку поліції на заклади Подолу та для реагування на ситуації, подібні тій, що сталися з Мітею.
Канал відреагував на повідомлення про рейд. На думку авторів, тему про боротьбу з наркотиками хочуть використати, щоб повернути поліцейський тиск на Поділ.
«”Боротьба з наркотиками” традиційно слугує виправданням насиллю та безкарності поліцейських та ультраправих. Їхні дії виглядають легітимними в очах людей, які мають упередження проти наркотиків.
Натомість дієвим та системним вирішенням проблеми наркозалежності може стати адекватна наркополітика на державному рівні та просвіта про вживання наркотичних речовин»
Історію про затримання Бугайчука підхопив Євген Карась, лідер неонацистського угруповання «Основа Майбутнього» (колишні С14). Карась афілійований з Муніципальною вартою, яка займається рейдерством культурних закладів Подолу. Тож праві мають фінансовий інтерес у процвітанні поліцейського шмону».
А це коментар Андрія Янковського, співвласника «Хвильового»:
«Акція у травні була направлена не на легалізацію наркотиків чи ще щось, а проти перевищення поліцією службових повноважень до подолян і закладів на Подолі. І тоді Мітя був однією із жертв цього бєспредела.
Зараз же його особисту ситуацію намагаються використати, щоб дискредитувати весь правозахисний рух і ототожнити учасників і організаторів акції проти поліцейського свавілля з тими, хто розповсюджує і вживає наркотики.
Це очевидний наклеп, люди, які поширюють цю інформацію і оголошують ці рейди, переслідують певні цілі — повернути шмон людей і закладів, залякування і побиття людей в кайданах.
Так, наркотики це погано і незаконно, але коли за це на рівному місці можуть побити, коли нам виламують ворота, а поліція стоїть, дивиться і нічого не робить — це ще гірше»
Читайте також колонку кандидата соціологічних наук на тему наслідків тиску поліції на культуру Києва.
Фото: Стас Юрченко, «Грати»