Представляємо третю пісню музичного проєкту «Звуки Чорнобиля».
Нова музика
KRUTЬ випустила новий кліп «Кімната». Він став частиною проєкту «Звуки Чорнобиля»
МАТЕРІАЛ
Автори роботи закликають знаходити у кліпі ледь помітні деталі та копати глибше, так само як ми всі — люди різних поколінь, повинні дізнатися якомога більше про події квітня 1986.
KRUTЬ розказала нам детальніше про пісню, враження від поїздки в зону відчуження та що Чорнобиль значить для України.
Що ти знаєш про Чорнобиль? Коли дізналася про трагедію? Чи маєш особисту історію, пов’язану з Чорнобилем?
Я знаю не більше, ніж середньостатистична українка. Щось між словом радіація та 26-им квітня. Щось середнє між серіалом та екскурсіями у зону відчуження.
Я знаю те, що вчили у школі та показували у серіалі від HBO, але цього, звичайно, замало. Трагедія настільки багатогранна.
Яку історію ти розповідаєш у своїй пісні? Що саме ти хотіла передати?
Проєкт допоміг мені пролити світло на дуже вузьку і непомітну, на перший погляд, проблематику — психологічна реабілітація людей після чорнобильської трагедії.
У своїй екскурсії в рамках проєкту я познайомилась із Олександром Сиротою — активістом, фотографом, журналістом і колишнім мешканцем Прип’яті. Його історії з дитинства настільки вразили мене, що я вирішила інтерпретувати їх у кліпі.
Які звуки Чорнобиля ти використала в пісні та чому?
Ми використали різні тріскотіння та глісандо з фортепіано на території зони. Звуки взяті з бібліотеки, наданої нам.
Що таке Чорнобиль для України?
Чорний камінь, який бачить цілий світ, та не ми. Можливо тому, що він так близько, що аж далеко.
Що ти зрозуміла після участі в проєкті?
Один день у тій поїздці закарбувався у мені назавжди. Тепер це зі мною. Я постараюсь передати свої знання і враження майбутнім поколінням. Я б хотіла, щоб у них було правильніше ставлення до Чорнобиля.
Уяви, що тобі потрібно донести наступним поколінням думку, що про Чорнобиль не треба забувати. Що б ви сказали?
Неможливо сказати щось одне. Не існує короткої, гучної фрази. Важливо ростити дітей і систематично та постійно розповідати, показувати, освічувати.
У проєкті «Звуки Чорнобиля» за підтримки Українського Культурного Фонду взяли участь 10 українських і закордонних артистів. Цього року вони відвідали зону відчуження та перетворили свої враження на пісні, в яких використали звуки Чорнобиля.
Однойменну аудіобібліотеку в 2018 році створив Валерій Коршунов, автор проєкту ARTEFACT. Серед записів: тріск дозиметра, скрип колеса огляду в Прип’яті, шум Рудого лісу, відлуння, гуркіт течії та інші. Звуки збирали по всіх локаціях зони відчуження.
Читайте також інтерв’ю KRUTЬ і MANU про подорожі Україною, місця сили та архітектуру