3-го грудня у Києві відбудеться премʼєра експериментальної вистави «Косачка» під живий електронний сет. Вона присвячена дослідженню жіночої природи.
![](https://slukh.media/wp-content/uploads/2023/11/kosachka-veb-min.jpg)
Головним джерелом натхнення для вистави стали жінки, які сьогодні боронять українську землю. Зокрема, косачками себе називали себе войовниці вільного жіночого племені, які, за легендою, жили на території сучасної України в III–I століттях до нашої ери.
Музику для «Косачки» створювали Олена Шикіна, композиторка та випускниця школи електронної музики Module Exchange, та Соломія Кирилова, співачка й дослідниця української музики. Вони виступатимуть разом із танцівницями формації Procontemporary під кураторством хореографки Галини Пехи та режисерки Юлії Лопати.
Олена та Соломія оцифрували фольклорний і класичний спів і використали твори українських поетес XX століття. До роботи над музичною складовою також залучили бандуриста Володмира Войта, який записав партію для однієї сцени.
«Окрема історія — наше спільне дослідження, як музика і голос можуть працювати з хореографією: з рухом, простором і часом» — розповідає Олена Шикіна.
Для Олени «Косачка» стане театральним дебютом як музикантки. Вона зокрема працює з новими медіа і створює відеороботи для різноманітних артперформансів. Вокалістка Соломія — незалежна артистка та акторка театру ім. Марії Заньковецької у Львові, відома також головною роллю у фільмі «Памфір» (2022). У «Косачці» вона, крім роботи над музичним матеріалом, бере участь і в театральному дійстві.
Костюми створювала художниця Ася Сутягіна, відома роботами у фільмах «Люксембург, Люксембург», «Додому», «Мої думки тихі».
Побачити «Косачку» можна 3-го грудня о 17:00 в Київський опері. Квитки за посиланням.
Читайте також: вийшов документальний фільм про фестиваль Faine Misto-2023
Читайте також: вийшов документальний фільм про фестиваль Faine Misto-2023