Янн Веннер — один з найважливіших музичних журналістів ХХ століття. Після слів про «недостатньо виразних жінок і чорношкірих у рок-музиці» його виключили з Ради директорів Залу слави рок-н-ролу. Янн вибачився та заявив, що неправильно підібрав слова.
Новини
Засновника видання Rolling Stone звинуватили у расизмі й сексизмі
Нещодавно співзасновник американського видання Rolling Stone випустив книгу «Майстри», що складається із сімох інтерв’ю із Бобом Діланом, Джеррі Гарсіа, Міком Джагером, Джоном Ленноном, Брюсом Спрінгстіном, Пітом Тауншендом і Боно. У інтерв’ю для The New York Times у нього запитали, чому у списку «майстрів» є лише білі чоловіки.
Автор назвав свій вибір музикантів інтуїтивним і не навмисним, адже перелічені музиканти, на його думку, були «філософами рок-музики». Водночас, жінки-артистки, з якими він працював протягом років роботи у Rolling Stone, «не були достатньо виразними на інтелектуальному рівні». Чорношкірі музиканти, на його думку, теж не мали достатнього рівня виразності.
«Не те щоб вони не були геніальними на креативному рівні. Не те щоб вони не були надто невиразними, хоча, підіть й поговоріть на глибокі теми з Грейс Слік чи Дженіс Джоплін… …Ви знаєте, Джоні Мітчелл не була філософкою рок-н-ролу, не пройшла, на мою думку, цей тест. Люди, з якими я розмовляв для своєї книги, були філософами.
Або чорні артисти: Стіві Вандер — геній, так? Думаю, коли використовуєш слово “майстер”, є певна помилка. Може Марвін Гей чи Кертіс Мейфілд? Вони не були надто виразними на такому рівні [як перелічені білі музиканти]», — сказав Янн Веннер.
Після інтерв’ю Янна Веннера виключили зі складу Ради директорів Залу слави рок-н-ролу. За кілька годин журналіст опублікував заяву, де вибачився за свої слова.
«У своєму інтерв’ю я сказав слова, які применшили внесок, геніальність і вплив жінок-артистів та чорношкірих музикантів, і щиро за це вибачаюся. “Майстри” — це збірка інтерв’ю, які я брав протягом багатьох років і які, як мені здавалося, найкраще представляють те, як рок-н-рол вплинув на мій власний світ.
Книга не мала на меті представити всю музику у різноманітті її важливих авторів, а відобразити найкращі моменти моєї кар’єри через інтерв’ю… …Я розумію, що невдало підібрав слова, глибоко вибачаюся і приймаю наслідки», — йдеться у заяві.
Янн Веннер став співзасновником Rolling Stone у 1967, пропрацювавши у виданні більше 50-ти років. Він також був головою Залу слави рок-н-ролу до 2019 року, донедавна перебував у складі Ради директорів організації.
Фото: Reuters
Читайте також: IAMX повертаються до України з сольним концертом
Читайте також: IAMX повертаються до України з сольним концертом