18 квітня в Україні відбудеться дещо особливе. 10 культурних організацій у 10 містах об’єднаються, щоб навести мости з ключовими представниками локальної культури.
Новини
В Україні стартує культурний проєкт «Інтерсіті Live»: що це таке і чому варто подивитися
Що це?
Двіж під назвою «Інтерсіті Live — міжміське сполучення». Він пройде у форматі фестивалю в прямому ефірі та триватиме 12 годин. У програмі — концерти, театральні перфоманси, інтерв’ю з культурними діячами в містах-учасниках проєкту.
Йой, давно пора. Хто робить?
Локальні культурні організації у Львові («Лінія Втечі), Дніпрі (Module), Вінниці (PLAI), Одесі (More Music Club), Рівному (Man-Gust), Тернополі («Шпиталь Рекордс»), Харкові («Живот»), Хмельницькому («Республіка») та Києві.
Штаб розташується у столиці, де засідає концертна агенція та ініціатор проєкту kontrabass.promo. Трансляція відбудеться за підтримки «Громадського Телебачення».
Виглядає цікаво. Хто грає і виступає?
Репери, рокери, гурти та сольні виконавці. Серед них Паліндром, Аппекс, Ofliyan, Sheetel & the Good Stuff, Tik Tu, BRAT, The Hypnotunez, banned society, Саша Буль і навіть Павло Гудімов, співзасновник «Океану Ельзу».
Також будуть театральні вистави, інтерв’ю та дискусії. Глядачі зможуть вмикатися в ефір.
Навіщо це все і чому це важливо?
Юрій Базака та Катерина Войчук з kontrabass.promo придумали «Інтерсіті Live» не просто так (але це не точно). Ми дізналися усе в інтерв’ю.
Як народилася ідея?
Без жартів — Базака приїхав до мене дивитись концерт Komissiya у вашому марафоні. Спитав, чи будемо щось робити, бо скучно. Я сказала, що є в мене одна ідейка.
Раніше у нас неслось багато подій, дуже важко було виділити час на довгострокові задачі. Але зараз ми вільні та подумали: якщо концертна індустрія поки працює лише онлайн — треба користуватися перевагами такого формату.
Чим «Інтерсіті Live» відрізняється від онлайн-фестивалів чи концертів?
Намагання відтворити атмосферу концертів під час довгих трансляцій — нудно. Багато музикантів і глядачів нам говорили про це. Не вистачає динаміки.
Тому ми спробуємо зробити глядачів учасниками, дати їм можливість впливати на хід фесту, спілкуватись, танцювати, критикувати, стібати всіх. Артисти гратимуть 15–30 хвилин. Будемо виводити глядачів на екран, як музикантів. Окремий чат у Zoom буде як курилка на концерті, де глядачі зможуть обговорити все, що хочуть.
З одного боку, ми підключили професійну технічну команду, організували режисерський штаб в Києві. Хлопці зв’язуються із відповідальними за технічну частину з усіх міст. З іншого — хто знає, як це працюватиме в реальному часі. Тому є така нотка імпровізації, непередбачуваності та схожості на реальний концерт.
Як обирали учасників?
Тут ми дали повну свободу кожному співорганізатору, але було два критерії: можливість безпечно виступити (місце, невелика кількість людей, бо карантин же) та вартість виступу. У нас будуть представлені практично всі жанри, вікові категорії та ступені трешовості.
Ми писали практично в усі обласні центри, де могли знайти хоч якісь контакти культурних організацій. Не всі відповідали, хтось відмовився. Тобто це не наша якась суб’єктивна селекція, це в тому числі залежало від готовності організацій взятись за таку авантюру і долучитися.
У нашій колаборації є багато досвідчених організаторів з різних регіонів. Наявність організаторів дорівнює наявності культури. Тому вона є у всіх містах, просто у кожного свої масштаби.
Три головних мети «Інтерсіті Live» простими словами?
- Зробити те, на що не вистачало часу до карантину — об’єднатися з оргами з різних міст і подивитись, що з цього вийде;
- Показати, що культурна індустрія і до карантину працювала так собі. Аналогія з Інтерсіті — неспроста. Культурна індустрія — це як швидкісні потяги в Україні. Подає великі надії, але через погане обслуговування і підтримку все одно працює так собі: то інтернету нема, то туалети закриті;
- І, мабуть, головне для нашої команди — ризикнути. Карантин і пандемія дуже сильно обмежили нашу діяльність. Але ті, хто працюють в культурі, не просто так називаються культурними менеджерами, представниками креативної індустрії. Треба в нових реаліях шукати нові шляхи реалізації своїх ідей. Ми спробуємо — а раптом вийде.
Необхідні посилання, програму та розклади виступів шукайте в Facebook-зустрічі чи Telegram-каналі.
Читайте також про Little Big та інших артистів, на яких вплинув контркультурний рух ZEF.