Головна ТекстиНовиниНова музикаВідеоПідтримай нас

Новини

«хейтспіч» дали інтерв’ю програмі «Антиподи»: про настрої в Одесі, інститут репутації та «пісні про байрактари»

Валерій Лавровський
9 Лис 2022

Одеський дует «хейтспіч» — це вокаліст Дмитро Однороженко та саундпродюсер Фіма. Вони зібралися та почали випускати музику вже під час повномасштабної війни, швидко увірвавшись у музичні чарти та TikTok з жорсткими антиросійськими піснями та треками на злобу дня. Наприклад, нещодавно вони випустили спільну пісню із «Дітьми інженерів», Alice Change та OMANA про стан музичної індустрії України.

Хлопці завітали до Сергія Іванова у програму «Антиподи» на каналі «Ісландія» та розповіли про настрої в Одесі після 24 лютого та памʼятник Катерині II, чи є інститут репутації в Україні, проблему з лейблом Believe Music, російську музику та як взагалі виник проєкт «хейтспіч». Зібрали для вас головне з розмови, на більшість запитань відповідав Дмитро Однороженко.

Як виник «хейтспіч»

Ми з Фімою знайомі десь півтора року, музика в мене була як хобі. Після 24 лютого логістика, якою я займався, пішла не дуже гарним курсом. Я звільнився з роботи, бо сказали, що зарплата буде в пʼять разів менше.

Після прильоту біля дому зробив висновок, що мені тепер плювати на гроші — нехай музика не приносить мені достатньо грошей, нехай я буду існувати в дискомфорті, я просто хочу робити те, що люблю. Цей кейс породив першу пісню («руzzкий мир» — ред.) і я зрозумів, що не хочу нічим іншим займатись.

Про музичний ринок в Україні

Наприклад, є артист, який всю свою карʼєру виступав в росії. Після початку повномасштабного вторгнення він створює англомовний проєкт. Чому? Заправити свій персональний літак з концертів Києві — нереальна задача. В нас ще немає стільки грошей, немає такого ринку.

В Одесі немає концертних майданчиків, або є один-два, але що це таке для мільйонного міста? Ніхто не хоче цим займатися.

У нас неймовірний потенціал: ресурс уваги, люди слухають «своє», підтримують сьогоднішніх артистів. Раніше поле було закрите — російські гурти, українські російськомовні гурти, які були в індустрії багато років. Через ці величезні фігури не було видно маленьких артистів. Коли ми повикидали цих мастодонтів, то побачили, що у цьому полі тих ромашок — до «не хочу».

Чи потрібні «пісні про байрактари»

У моменті це дуже потрібна музика. Потрібно відрізняти категорії: є пісні воєнного часу, є пісні про війну, є воєнні пісні. Ми потрапляємо майже у всі категорії.

Можна справедливо сказати, що ми спекулюємо на цій темі, що це не цікаво. Я не бачу в тому щось негативного, бо ми не маємо з того великих прибутків — на двох з концерту гонорар 100–200 доларів. Комусь це не подобається — він має право не слухати.

У наших піснях можна відслідкувати настрій — наш і суспільства. Від першої пісні — відкритої рани — до того, як ми можемо посміятися з ворога, до пісні з мемчика. Перш за все ця музика потрібна була мені. Я викинув усе російське зі свого плейліста і в мене не було такої музики, яка давала б мені якийсь настрій. Це знайшло немалий пласт людей, яким також потрібна ця музика.

Чи потрібно спілкуватись з росіянами

Якщо ми намагаємось побудувати по-справжньому незалежну Україну, знову тягнути це все сюди — остання справа. Хороших росіян немає, тому що, умовно кажучи, тягнувши сюди одного, ми знову почнемо тягнути до себе всю цю гниль.

Про Believe Music

Паризька музична компанія Believe Music після початку повномасштабного вторгнення офіційно заявила, що йде з російського ринку. Пізніше стало відомо, що це не так — компанія почала шукати клієнтів у росії на фоні відходу інших дистрибʼюторів.

Коли зʼявився глобальний тренд, де всі компанії почали покидати російський ринок, Believe Music підхопило його. Водночас вийшло декілька матеріалів від Billboard, що Believe Music працює, як і раніше.

Мені на очі потрапила інструкція, як виводити гроші з-під санкційних банків, і це мене добило. Коли я звертаюся не напряму і питаю: «Вже скільки часу? Коли? Чому немає офіційних коментарів на цю тему? Як ви працюєте, знаючи, що ваша компанія дерибанить і інвестує бюджет, стаючи монополістом у росії?». Ніхто мені не сказав, що я щось придумав. Вони кажуть: «Така проблема є, ми з нею працюємо».

У нас були фіти з артистами, які підписані на Believe Music, але на момент виходу передачі на стримінгах ви не зможете знайти пісень, які повʼязані з цим лейблом. Для мене вихід з цієї ситуації — дати якийсь розголос.

Чи існує в Україні інститут репутації

В Україні поки немає пропрацьованого інституту репутації. У нас є музиканти, які працювали в росії, поширювали наративи і зараз вони перефарбуватися і люди такі: «Ну ок». На мою думку, потрібно абстрагуватися від цих персоналій — не давати їм уваги, грошей і всього іншого.

Якщо людина хоче когось обісрати, вона знайде такого. Це переходить в якийсь формат хворої розваги.

Нас, наприклад, можна закенсилити за якусь фігню, тому що ми маємо слабкий соціальний капітал. Якщо ми беремо Ілона Маска, його ніхто не закенсилить. Чим «більша» людина, тим складніше її кенселити. Обʼєктивний параметр інституту репутації водночас є і його немає.

Про Одесу та памʼятник Катерині II

Глобально Одеса не сильно змінилась. Щодо проросійсько налаштованих: вони є, але їх не видно. Раніше були якість провокації, конфлікти. Зараз такого немає. У нас зараз боротьба поколінь: є «совок», «постсовок» і молодь, яка виборює право бути українцями.

Усе життя цю молодь штурхали ті, які «все знають». Зараз молодь воює, зараз молодь на барикадах, тому що молодь виборює Україну.

Перші дні повномасштабного вторгнення дуже боявся колаборантів і мародерства. Одеса — різнопланова, тому були такі переживання. Але одесити показали себе з найкращої сторони — люди самі організувалися та пішли збирати пісок, у перші дні писали друзі, які пішли в Тероборону.

Насправді Одеса сьогодні — проукраїнська. Навіть ті, хто говорить російською. Вони розуміють, за що ми зараз боремося.

У нашій «бульбашці» люди розуміють, що Катерина II не заснувала Одесу. Я говорив зі своїм другом, який живе поруч із цим памʼятником. Він сказав, що не хоче, щоб його зносили, бо буде стояти щось доробло, як завжди.

Це історія не про памʼятник, це історія про прецедент, який має відбутися. Коли спільнота показала, що їй не плювати, що в її місті знаходиться. Це буде знак свідомості.

Яку іноземну музику слухає «хейтспіч»

  • The Prodigy;
  • Nirvana;
  • Maximum the Hormone;
  • Ghostemane;
  • $uicideboy$;
  • XXXTentacion;
  • Sum 41;
  • Blink-182;
  • Joy Division.

Яку українську музику слухає «хейтспіч»

  • SadSvit;
  • OTOY;
  • «Діти Інженерів»;
  • «Ризиковий План»;
  • Renie Cares;
  • thekomakoma;
  • jockii druce;
  • Tery;
  • Vivienne Mort.
null
null

Щоб першими дізнаватися новини музики та культури, підписуйтесь на наш Telegram та Instagram.

Читайте також головне з інтерв’ю блек-металістів White Ward у програмі «Антиподи».

  • Новини

    Ski Ba Bop Ba Dop Bop! Про Скетмена Джона знімуть байопік30 Бер 2023
  • Новини

    Посмертний альбом Мака Міллера може вийти вже 2023 року30 Бер 2023
  • Новини

    У «Дії» можна обрати членів національного журі «Євробачення-2023»29 Бер 2023
  • Про проект
    © 2023 Всі права захищено.