10 лютого відбудеться всеукраїнська премʼєра документального фільму «Довга доба», яку режисер Алан Бадоєв створив спільно з телеканалом «1+1 Україна». СЛУХ дізнався у режисера більше про музичний супровід фільму.
Новини
Алан Бадоєв зняв документальний фільм «Довга доба» про перші дні війни
«Довга доба» — це хроніка перших днів повномасштабного вторгнення. Для його створення було використано історії 12 000 українців: кожен кадр знятий на їхні гаджети.
За музичний супровід фільму відповідав Євген Філатов (The Maneken), що створив для кінороботи 24 унікальні композиції. До участі також запросили культову співачку Катю Chilly, Євгена Хмару для написання пісні до першого трейлеру, та Макса Барських, що є автором головного саундтреку, пісні Soldier.
Ми запитали в Алана Бадоєва більше про те, як відбувалась комунікація із артистами та головну музичну концепцію «Довгої доби».
Чому обрали саме Євгена Філатова у якості саундпродюсера? Чи був список потенційно цікавих композиторів?
Коли я починаю працювати над будь-яким проєктом, то основні його риси (стиль, звук, музика, ритм) мені відчутні одразу. Тому я рідко кастингую творців, яких запрошую до співпраці. Я з самого початку знав, що для цього фільму мені потрібен саме Євген, аби точно відтворити задуману мною музичну ідею. Євген дуже тонка людина, багатогранний композитор і перфекціоніст. Ми одразу знайшли спільну мову, і фільм зазвучав унікально.
Яким ви бачили музичний супровід фільму? Якими були референси?
Перед початком роботи над звуком ми зібрались з Євгеном у мене вдома і проговорили кожен епізод. За основу я запропонував фільм Ларса фон Трієра «Танцюристка в темряві» (2000). Там музика складалась із шумів навколо головної героїні. Євген узяв цей хід як відправну точку, але згодом відчув музичний малюнок по-своєму, який увібрав різноманітні стилістичні напрямки. Кожна композиція поступово набирає і обертів, і звуків, а подекуди переходить в оркестр.
Катя Chilly зараз помірно і тихо займається своєю музичною діяльністю, дуже рідко виступає і має трошки відлюдницький спосіб життя. Як вдалося її «заманити»?
Зазвичай я не заманюю колег до співпраці, а пропоную долучитися. Катю я відчував одразу і знав, що хочу, аби її голос надав фільму душі. Вона погодилась, більше того, багато чого запропонувала. Це була справжня творчість, і я дуже вдячний їй за це.
Пісня Soldier Макса Барських була написана в один період з «Буде весна». Вона не задумувалась, як саундтрек, але гармонійно вписалась у його концепцію — чи так це?
Я знаю кожну пісню, що написав, пише чи тримає «в шухляді» Макс, оскільки з цим артистом ми дуже довго співпрацюємо. І як тільки я задумав «Довгу добу», то одразу попросив його притримати Soldier саме для документальної кінострічки, бо в ній, як і в «Буде весна», багато важливих рядків. Вона фактично переказує фільм, як музичний синопсис.
Але вже запис і аранжування Макс робив безпосередньо під фільм після його перегляду. Йому було важливо отримати свої враження і передати їх у фінальній версії пісні.
В інтервʼю Insider зазначається, що допремʼєрний показ фільму відвідало багато світових медіа. Чи плануєте показувати «Довгу добу» за кордоном?
«Довга доба» — це не просто кіно, це великий соціальний проєкт, поділений на час і періоди. Зараз ми на другій стадії: прем’єра в Україні. Далі за планом будуть країни Європи та Америка.
Фільм можна буде подивитися уже 10 лютого в кінотеатрах мережі Multiplex. Глядачі матимуть змогу отримати благодійний квиток на кінопоказ, зробивши донат від 100 гривень. Усі зібрані кошти передадуть на лікування важко поранених військових. Деталі — за посиланням.
Фото Алана на обкладинці: Dmytro Komissarenko
Читайте також: Юля Юріна кілька років не може отримати українське громадянство.
Читайте також: Юля Юріна кілька років не може отримати українське громадянство.