Усі гадали, як Spotify створює такі класні плейлісти. Відповідь дав сайт brycedemos.com: розробники взяли відкритий API та використали параметри, які стрімінг-сервіс застосовує при створенні рекомендацій.
Новини
Як працюють рекомендації Spotify: це сайт, який візуалізує алгоритми сервісу
За основу взято 3 ключових показники:
— «Валентність» аналізує настрій пісень: від сумних до позитивних
— «Акустичність» аналізує звучання пісень: від акустичного до електронного
— «Енергія» аналізує, наскільки швидка, гучна та шумна пісня: аналог качовості
Після аналізу треків вашої бібліотеки за цими критеріями сайт візуалізує цю інформацію у вигляді куба: ось Х відповідає за «акустичність», ось Y — за «валентність», ось Z – за «енергію».
Тобто найпозитивніші електронні треки тяжіють до лівої верхньої частини куба, найсумніші акустичні треки — до правої нижньої частини. Завдяки енергійності кульки тяжіють одна до одної та розташовуються по всьому кубу. Також настрій пісень відображає колір: позитивні треки в теплих тонах, а сумні прив’язані до холодних тонів.
Зараз сайт робить звіт на основі рандомно підібраних 675 треків, кожного разу видає різні результати та нестабільно функціонує — він перебуває у деморежимі й буде вдосконалюватися у майбутньому. Так чи інакше, brycedemos.com дає можливість побачити та краще зрозуміти, як алгоритми підбирають релевантну музику для кожного слухача.
Читайте також про перший в світі кліп, що активується рухом