Валерія Домрачова, вокалістка та співзасновниця гурту «артилерія», днями поміркувала в TikTok про те, чи мають українці право бажати смерті росіянам. У соцмережах її засудили, а співачка оголосила про ймовірне завершення кар’єри.
Новини
Гурт «артилерія» розпадається. Лідерку Валерію Домрачову захейтили через пацифізм
![](https://slukh.media/wp-content/uploads/2021/02/danya-80x80.jpg)
![](https://slukh.media/wp-content/uploads/2023/10/artyleriya-site.jpg)
«Я розумію кількість болю, який ми проживаємо, але ця ненависть має колись добігти до кінця. І з чим ми залишимось після ненависті?
Ми розуміємо, що вони не невинні люди, і повинні всі повести відповідальність за це. Але чи маємо ми право бути такими ж тваринами, як вони, попри все горе і біль, які вони нам завдали, та бажати їм це самим пережити? Ні. Я вважаю, що у нас немає цього права попри все, що з нами трапляється.
Пройшло два роки, і настав момент задуматись, що сліпо бажати смерті й ненавидіти — це програшна позиція, і треба бажати чесного, відповідального покарання для них», — поділилася Валерія Домрачова у TikTok.
Обговорення висловлювань артистки перейшло у X/Twitter, де вона спробувала пояснити свою позицію більш розгорнуто:
тред в якому я допояснюю позицію
я не пропонувала не не бажати їм смерті, а подумати чи варто. з однієї причини —ця агресія на них вивіляється виключно на своїх же. за будь-що
— артилерія! (@artyleriya_) October 6, 2023
Однак пояснення не спрацювало. Незабаром артистка виклала в сторіс відео гурту на !FESTRepublic з підписом, що це був її останній виступ у поточному складі, і ймовірно, останній її виступ як артистки.
Ми попросили Валерію Домрачову прокоментувати ситуацію і запитали, чи справді вона завершує свою кар’єру. Ось що вона відповіла:
«Я не очікувала цієї реакції, бо виклала це у власний TikTok, де була сформована моя авдиторія в контексті мене як людини. І логічно, що вона сприйняла це краще. Ці люди бачили, як я волонтерила в перші місяці, знають, як я хоронила близьких знайомих, знають про маму, яка була в “Азові”, знають, як я їздила у Краматорськ виступати для військових.
Люди в контексті моєї особистості розуміють, що я далеко не Арестович, що я тим паче проти пошуку хороших росіян. Я очевидно з ніг до голови проукраїнська людина, просто з іншими поглядами на це конкретне питання. Це не історія про “давайте пробачати росіян” (фу), це таке саме «Геть від москви!» Хвильового, просто в плані їхньої ізоляції та невитрачання на них енергії, якої в нас на дев’ятий рік війни очевидно лишилося небагато.
Усе, чого я хотіла — це дискусії про те, як ненависть впливає на нас і на чому будувати національну ідентичність, окрім бажання смерті всім росіянам. Я очевидно висловилася різко, за що принесла, приношу і приноситиму вибачення. Кожен має повне право проживати емоції у своєму темпі.
Якщо вам допомагає ненависть — будь ласка, я розумію вас, це нормальний природний процес. Проте моя ненависть була зі мною задовго до повномасштабного вторгнення, з класу 10-го (дякую моєму прекрасному історику за це), тому зараз шукаю для себе інші ресурси та способи. Хотіла цим поділитися і валідувати цей процес в інших.
Хтось пішов з гурту, бо лишатися було би масною плямою на репутації. Хтось пішов, бо не може йти на компроміс із совістю і бути в команді з людиною, чия думка різниться. Хтось — бо у нас банально розійшлися шляхи. Тільки один із музикантів підтримав мою позицію, але для його блага імені не називатиму.
Я не казала, що завершую кар’єру. Я сказала, що, можливо, завершую її. Просто даю собі час на тривалу творчу перерву і залишаю за собою можливість як повернутися, так і не робити цього. Для когось це “хіхіхаха, ну і що — пару сотень разів послали нахуй в твітері”, але на молодих артистів це не може не впливати.
Я розумію, що я підняла гостру тему і підняла її некоректно, але варто також розуміти, що молоді артисти — просто люди, в яких немає команд із купи людей, які не дозволять нам проїбатись. Ми займаємося музикою не те що безплатно, а собі в мінус, тому втратити підтримку — це втратити все. Я раціонально розумію, що вона є, тільки підтримати чиюсь думку важче, ніж записати десяток відео в TikTok про те, що артисту пора в росію».
«Артилерія» — інді-рок-проєкт виконавиці та поетеси Валерії Домрачової. Дівчина стала популярною в TikTok, де ділилась своїми віршами. У 2022 році Валерія отримала першу популярність після виходу пісні «Недоторкана», в якої наразі 1 млн 474 тис. прослуховувань на Spotify.
Читайте також, як Нік Кейв розмірковує про горе у новому інтерв’ю
Читайте також, як Нік Кейв розмірковує про горе у новому інтерв’ю