Головна ТекстиПлейлістиВідеоНовиниНова музика Підтримати СЛУХ

Нова музика

Відео дня. The Maunt показують вплив влади на людину в потужному кліпі

СЛУХ
14 Гру 2020
765

Цього року київський гурт The Maunt вражає кліпами. Влітку музиканти випустили перше у світі музичне відео, що активується рухом. Тепер вони повертаються з напруженим чорно-білим кліпом, в якому розмірковують про вплив великої влади на людину.

Як і минулого разу, режисувала кліп Наталія Тачинська. У центрі — спроба показати психологію людини, яку влада зжирає настільки, що вона вже не розуміє, де задоволення, а де страждання і розгубленість.

Головну роль у відео Let’s Talk About It зіграв Руслан Баранов — корифей контактної імпровізації в Україні.

Ми поговорили з Наталією Тачинською про візуальну естетику кліпу, до чого тут Чарлі Чаплін, психологія людини та в чому сила зйомок у 360 градусів.

Наскільки сюжет кліпу навіяний політикою? Чи стосується образ у відео будь-якої людини, що потрапляє під вплив влади?

Мене перш за все цікавить психологічна та емоційна сторона питання: що відбувається з людиною, яка отримує велику владу? Дивлячись на реальне життя, важко повірити, що зберігається адекватність.  

Хотілося елегантно і метафорично показати змінену свідомість людини при владі. Вже не ясно, де задоволення від володіння, а де страждання і розгубленість. Де пристрасть подавляти інших, а де внутрішня потреба втекти від тягаря. 

Це про викривлення, що відбувається у свідомості причетних до влади. Вийшов такий збірний образ вампіризму, і тільки в кінці більш однозначно на секунду оголюється суть.

Ким або чим навіяна стилістика роботи?

Уперше почувши трек, я уявила божевільний танець і пригадала танець Чапліна у фільмі «Великий Диктатор»: по шкірі біжать мурашки від суміші наїву того, що відбувається, та похмурості контексту. (Спойлер-алерт: у фільмі диктатор затверджує рішення про вбивство мільйонів у концтаборах, а через хвилину гіпертрофовано тішиться своєю владою, танцюючи).

У кліпі також відчуваються відгомони чорно-білої класики кіно, герой engulfed in a whirlpool of terror («поглинає воронка жаху»), але на сучасний лад. Нуарна стилістика допомагає передати митарства героя і сенси, закладені у музику.

Стосовно візуальної стилістики, мені в цілому притаманна графічність та артовість через власний бекграунд художника за освітою. Тому ми з командою оптимальними зусиллями і технікою вивуджували з простору дивні оптичні історії. Наприклад, кадри на 360 градусів — дуже пластичний матеріал, викривлення та обертання допомагають передати вертиго у свідомості героя.

Локації — контрастний мікс із помпезності залу, похмурої лаконічності сходів і легкості та чистоти поля. Пластика та імпровізація у танці також служать єдиній концепції передати відчуття химерності та внутрішнього конфлікту. 

Респект нашій кайфовій команді за підтримку і спільні пошуки цієї сюрреалістичності на зйомках, монтажі та постпродакшні.

Образ валізки як совісті в кліпі дуже символічний.

Так, чемоданчик із власною совістю — фантомний, герой із ним то носиться, то просто забуває про його існування, як це часто і відбувається в житті з тими, кого поглинає влада. 

Яка роль дівчини в кліпі? Вона з’являється раптово, входить у контакт з героєм і зникає.

Потрібна взаємодія, щоб виразити владу та утискання іншого у формі танцю. Героїня — це втілення тих, ким влада маніпулює та кого пригнічує. Марина Баранова дуже влучно та органічно допомогла розкрити історію.

Це відео — історія без хепі-енду?

Кліп не дає однозначних суджень. Ми спостерігаємо, як герой у роздраї між двома своїми внутрішніми світами намагається розірвати порочне коло, але нічого не закінчується, за великим рахунком все починається спочатку, знову і знову. 

Наразі дійсно немає відповіді, чи ця «спадкоємність» перевертнів при владі у нас колись закінчиться, чи не так?

Let’s Talk About It увійшла на V. Reflect, новий міні-альбом The Maunt, які грають рок із елементами індастріалу. Міні-альбом натхненний темами пресингу сучасного світу, популізму та спробами зрозуміти, які емоційні процеси керують людиною при владі.

«Концепція альбому вималювалася з моїх роздумів про психологію токсичних людей у ​​владі — як вони переходять грань, яка більшості адекватних людей здається порогом зла.

Мені було б цікаво почути їхню сповідь. Чи розриває їх десь у глибині свідомості протиріччя? Зрештою, влада — це ж не тільки про політику, про глобальне. Це все, що відбувається у нашому щоденному житті — це відносини між людьми, захоплення контролем, влада матеріального, влада ідей і помилок.

Танець — це один із способів, який транслює нашу особистість. Зловісний екстаз? Нехай. Саме з цієї ідеї танцю ми почали роботу над відео», — коментує міні-альбом і кліп Алекс Форст, фронтмен The Maunt.

Слухайте V. Reflect EP на цифрових платформах: Apple Music, Spotify, YouTube Music, Deezer. 

Читайте також про дебютний альбом харківського гурту «Мантра Керуака», який автор матеріалу назвав претендентом головний український альбом року.

Прокоментуй тут Скопіюй лінк
The MauntНаталія Тачинська
  • Новини

    Штурм і обшук у Keller Bar у Києві. Чому спецпризначенці напали на нічний клуб2 Гру 202011265
  • Нова музика

    Нове ім’я: IRIDE — мінімалістичний R&B і шаманізм із Харкова18 Лис 20201595
  • Нова музика

    Sinoptik випустив пісню про важливість кожного життя. Дивіться кліп Black Soul Man30 Жов 20201378
  • Новини

    Український гурт створив перший в світі кліп, що активується бігом. Як це відбувається?4 Чер 20203149
  • Новини

    «Вбиваю поганого себе»: екс-фронтмен Kasabian дав перше інтерв’ю після виходу зі складу гурту8 Гру 20201531
  • Нова музика

    Джеймс Блейк випустив міні-альбом каверів: Біллі Айліш, Joy Divison і не тільки11 Гру 2020719
  • Тексти

    «Дай підключитись»: 5 типів людей, які вмикають музику на домашніх тусовках15 Гру 20202870
  • Про проект
    © 2018 Всі права захищено.