Шохин Курбанов — електронщик із Таджикістану, який виступає під сценічним ім’ям Sha Gen. Спільно з правозахисною організацією Truth Hounds він створив альбом на основі семплів розмов потерпілих жителів Донбасу.
Нова музика
Це мініальбом, створений зі звуків війни та життя на Донбасі
В основу всіх чотирьох композицій альбому «Ашӯлаи кӯтоҳ // Минуща пісня» покладено звуки прифронтових територій східної України. Фрагменти для альбому записала правозахисниця Галя Врублевська, яка їздить на схід України та документує воєнні злочини.
Впродовж своїх поїздок Галя записувала звуки пострілів, чистки автоматів і заряджених кулеметів, співи птахів після пострілів, розмови та побут мешканців прифронтової зони. Так на альбомі можна почути молитви людей, їхні слова про любов до рідного краю і почуття страху.
«Голоси мешканців прифронтових територій, а також вимушених переселенців звідти часто заглушені інформаційним потоком, який працює на політичне замовлення. Соціально активні громадяни втомлюються від шестирічного напливу новин про нашу війну. Вони намагаються потроху відпускати цю тему заради емоційного самозбереження. Емпатія має свої межі, і з часом звуки війни навіть для найактивніших громадян починають обмежуватись новинними звітами», — Галя Врублевська.
Через альбом «Минуща пісня» Шохин Курбанов і Галя Врублевська хотіли передати проблематику війни та закцентувати увагу на її головних героях і героїнях — не політиках і військових, а звичайних людях, які не готові кидати рідний дім та сподіваються на краще:
«Ситуація з непочутим голосом мирного населення під час війни існує зараз у всіх гарячих точках пострадянського простору. Цінність збору аудіоматеріалу полягає в тому, що мешканці прифронтових територій перебувають у постійній небезпеці. Тому встигнути зібрати їхні історії зараз особливо важливо», — Sha Gen.
Читайте також матеріал до 10-річного ювілею дебютного альбому Джеймса Блейка.