Це регулярна підбірка нової української музики від СЛУХ.
Наш плейліст українських новинок регулярно оновлюється — підписуйтесь на цифрових платформах:
Це регулярна підбірка нової української музики від СЛУХ.
Наш плейліст українських новинок регулярно оновлюється — підписуйтесь на цифрових платформах:
Сталося те, чого ми всі боялися: штучний інтелект захоплює музику і, найгірше, Миколу Пацюка. Взаємодія артиста й ШІ вилилася в емоційне емо/скримо про всі гріхи частини сучасного хіпстерсько-претензійного суспільства. Є пісні про фільтр-каву, що на смак як лайно, про айтішку, про важкі будні адміністатора Telegram-каналу, пошуки роботи, щоб нарешті пожити, «їбучі метро й маршрутки» Києва. Вийшло цікаво, за душу бере. Може, і добре, що штучний інтелект захопив Миколу.
Під агресивний панко-слекер-роковий мотив Левко розповідає про токсичний альтруїзм, який призводить до того, що об вас витирать ноги, а ви мовчки терпите. Гіперболізуючи, артист попереджає, що готовий очі виколоти чи відрізати собі пальці на вимогу інших. Усе це він робить в танцювальному ритмі під запальну бас-партію та брудний гітарний шум.
«Дощі» Олега Грабара — це логічне продовження попередньої пісні «Іскрою» про пошук згаслого вогню у стосунках. Композиція стилістично поділена на три частини, які уособлюють грім, зливу і затишшя після дощу — так артист хотів продемонструвати хаотичність процесу прийняття себе та повернення до внутрішнього спокою. Вихром трек закручує в цю бурю емоційної нестабільності та пошуків твердої землі під ногами.
До створення пісні долучилися музиканти Олександр Явдик та Андрій Бармалій, аранжуванням займався артист і саундпродюсер Стас Корольов, а зведенням — Ярослав Татарченко, учасник гурту «Тонка».
Львівське інді-рок-тріо презентувало нову пісню про ілюзорність буття і постійний пошук сенсу життя, яка ввійде до їхнього майбутнього мініальбому. Загадкові рядки, сповнені метафор, і вальяжний музичний супровід так і кличуть налити келих вина, запалити свічки й поринути у повільний танець. Ідея, що робити під час вечірніх відключень світла.
Постпанк-артист BaWN і рок-виконавиця Alice Change обʼєдналися для висвітлення теми ментального здоровʼя. У пісні музиканти розповідають про два психічні розлади, шизофренію та межовий розлад особистості, обʼєднані символом тіней як симптомів хвороб. Без романтизації вони привертають увагу до проблем тих, хто бореться з цими розладами.
Пісня, кліп на яку Степан Бурбан кілька тижнів тому презентував на своєму YouTube-каналі, тепер офіційно вийшла на цифрових платформах. Вона приурочена до десятиріччя «АЗОВу», яке підрозділ відзначав 5-го травня. Нею музикант нагадує про тих, хто кожного дня виборює нашу свободу, і тих, хто зараз у російському полоні.
Цю пісню Схожа та «Марний» записали у квітні 2022 року у Львові, куди вимушені були переїхати через початок повномасштабного вторгнення. Вона про братську любов і страх втрати близької людини через війну.
Заразний танцювальний електропоп, шо здатен зцілювати серця, викликати посмішку на обличчі і, безумовно, бажання піти на дискотеку. Весь наступний тиждень ви гарантовано наспівуватимете «Ходжу гола по квартирі, де раніше жила любов, а тепер лірика».
Класний, лайтовий, приємний інді-роковий трек із присмаком пікніків у тіні дерев і літньої пекучої спеки.
Тяговий альт-рок (місцями здається, що в ньому є щось від стоунеру чи психоделії) від гурту з Києва з позитивно-мотиваційним посилом. Ця пісня — про єднання і те, як світанок і новий день не дають опуститися рукам і дають віру в кращі, щасливіші й світліші дні.
Джамала почала записувати пісню, знаючи, що чекає на третю дитину. Ніжно артистка оспівує цілющу любов як синонім життя. Режисером відео став Павло Буряк, для якого це була перша спільна робота зі співачкою.
Як кажуть самі «хейтспіч», це «легенька панкуха для розпайки». Дійсно, це прикольний поп-роковий трек, щоб трясти головою — головне трясти так, щоб не відлетіла «кукуха». Музиканти традиційно просто розважаються: грають на інструментах, скачуть і просто катаються на гламурних рожевих жигулях. Їх, до речі, можна виграти, задонативши на збір, який запустив дует — посилання в описі до відео.
За словами артиста, пісня розповідає про суспільний осуд, на який можна натрапити через свої почуття. Дмитро також згадує чудову Одесу, використовуючи єдність міста з хвилями Чорного моря як символ нерозлучних почуттів. Кліп до пісні зняла Таню Муіньо.
Читайте і слухайте також минулу підбірку нової української музики, яку могли пропустити.
Читайте і слухайте також минулу підбірку нової української музики, яку могли пропустити.