Нова музика

Нова українська музика: «Крихітка», KOLA, Vasylysa

Олена Мосійчук

Це регулярна підбірка нової української музики від СЛУХ.

Наш плейліст українських новинок регулярно оновлюється — підписуйтесь на цифрових платформах:

Apple Music, Spotify, YouTube Music, Deezer

Щоб першими дізнаватися музичні новинки, підписуйтесь на нас у соцмережах — Telegram та Instagram.

АЛЬБОМИ

G.INC — Deviations (EP)

G.INC — це дует дівчат із Чернівців. Басистка й барабанщиця свою творчість характеризують як прог-стоунер, а їхній дебютний мініальбом Deviations — знахідка для тих, хто любить у музиці спонтанність. Насичена гітарними рифами, робота демонструє гнучкість музиканток та їхнє небажання сковувати себе якимись рамками. 

Композиції — нестабільні, в них постійно змінюється настрій. І це звучить доречно: переходи між різними музичними епізодами можуть здаватися різкими, але в цьому і полягає особливість музики G.INC. Це багатошаровий, тяговий, потужний стоунер-метал із елементами прогу та психоделії, гучність якого хочеться викрутити на максимум.

last past. — Neverland

Дрім-попова сповідь мрійника, що любить подорожувати між світами в пошуках особливого місця, де на нього чекатимуть спокій і тепло. Звісно, найкраще втікати від реальності під колисальні розмиті гітари, які то набирають темп, то сповільнюються, усе далі затягуючи у вир фантазій.

orfin — na vitru

Це дебютний повноформатний альбом кременчуцького музиканта Дані Ткаченка в жанрі ембієнт. Стартовою точкою і головним джерелом натхнення для na vitru став період усамітнення артиста в невеликому будиночку в лісі, завдяки якому він віднайшов внутрішній спокій.

Тут можна почути польові записи, які музикант підкріпив акустичними та електронними інструментами. В результаті вийшла не обмежена ритмом і композиційними структурами робота, що вражає непередбачуваністю та багатошаровістю. У таку музику потрібно занурюватися з головою, аби відчути і прожити кожен звук.

ПІСНІ

Vasylysa — Тичина

Співачка Василиса Фурманова презентувала свою дебютну пісню, в основу якої вірш Павла Тичини «Ви знаєте, як липа шелестить», який всі ми вчили колись у школі. Спочатку здається, ніби слухаєш приємний гітарний інді-поп, аж поки в гру не вступає кричущий напружений мідвест-емо — так відчувається туга за домом, яку оспівує артистка.

Схожа, Марний — Заблукали

Коли інді-поп стикається з відчайдушним альтернативним роком, виходить новий трек від Схожої та «Марного». Ніжна меланхолійна композиція про закоханих, які ніяк не можуть порозумітися і чекають світанку, аби почати все знову.

morgendie — квітнева брехня

Гурт продовжує радувати мрійливим інді-попом для романтиків з неймовірним гітарним соло у програші.

The Artistic Rats — 1995

Не всі люблять вести внутрішній діалог. Хтось боїться бути відвертим із собою, але від себе не втечеш: настає час, коли доводиться зустрітися зі страхом він-на-віч, прийняти власну недосконалість і сказати собі: «Якось розпетляєм». Приблизно так подумав тернопільський колектив і написав чудову пісню зі складними звуковими текстурами.

Dobryva — Що маємо, то маємо

Дует повертається із новим запальним танцювальним треком із аж надто чіпким приспівом, щоб роздати всім класного настрою. Стильно й вайбово, все у дусі Dobryva.

КЛІПИ

Крихітка & хейтспіч — Під весняним дощем

Нова робота рок-гурту «Крихітка» присвячена митцям і мисткиням, які загинули внаслідок російського вторгнення. У записі взяв участь Дмитро Однороженко з «хейтспіч», що своїм надривистим криком-вокалом додає пісні особливої люті. В основу тексту ліг вірш поетеси й військової парамедикині Олени Герасим’юк. Надзвичайно сильна робота, пронизана болем і розпачем.

KOLA — Salut papa

Нехай веселий мотив пісні не вводить вас в оману. Ця композиція — про батька співачки, який не брав участі в житті доньки. KOLA намагається знайти сотні виправдань цій байдужості тата, проте робить це з іронією, розуміючи, що ніяких виправдань таким діям не може бути. У кліпі є й реклама майбутнього концерту виконавиці в Палаці Спорту в Києві, спробуйте знайти відсилки.

Go_A — Krip

Електро-фольк-колектив продовжує оспівувати і переосмислювати українську народну творчість. Вони не зраджують вже напрацьованому викарбованому стилю, і нова пісня є логічним продовженням усього попереднього матеріалу.

the feels — скло

Гурт презентував першу пісню із новою вокалісткою Мариною Слободяник. За словами колективу, «скло» про внутрішню боротьбу між бажанням відповідати загальноприйнятим соціальним нормам і станом виснаження, що є результатом такої слухняної поведінки. Аби підкреслити нестерпність такого стану, музиканти додали багато важкого драйвового гітарно-барабанного шуму.

Роботу доповнили анімованим відео, яке створила художниця-ілюстраторка Анастасія Красовська.

Артем Пивоваров & Klavdia Petrivna — Барабан

Артему Пивоварову вдалося спіймати таємничу Klavdia Petrivna і навіть записати спільну пісню, яку вперше презентували на сольних концертах артиста в Києві. В основу композиції ліг вірш «Барабан печалі» українського поета-футуриста Ґео Шкурупія.

ПІДПИСУЙТЕСЬ НА ПЛЕЙЛІСТ

ПІДПИСУЙТЕСЬ НА ПЛЕЙЛІСТ

Читайте й слухайте також минулу підбірку нової української музики, яку могли пропустити.

Читайте й слухайте також минулу підбірку нової української музики, яку могли пропустити.