Це регулярна підбірка нової української музики від СЛУХ.
Наш плейліст українських новинок регулярно оновлюється — підписуйтесь на цифрових платформах:
Це регулярна підбірка нової української музики від СЛУХ.
Наш плейліст українських новинок регулярно оновлюється — підписуйтесь на цифрових платформах:
Настав час кульмінації другого сезону: Стас Корольов випустив такий довгоочікуваний альбом «Цифровий Утікач». Фокус зміщується з текстів на музику, і моментів, де ми чуємо голос самого Стаса, стає все менше. На альбомі змішуються джаз і рок, і знайти, до чого можна прискіпатися, неможливо: відчувається, як багато уваги, часу й нервів було витрачено на те, щоб створити цю прекрасну оду музиці.
Стас Корольов не просто виміщує свої почуття й емоції через музику, але й перетворює це на великий перформанс, за яким цікаво спостерігати і, найголовніше, слухати. Альбом слухається на одному диханні. Над ним також працювали Олександр Явдик, Андрій Бармалій, Євгеній Дубовик та Ігор Бірюченко, а також Анастасія Весна над візуальною складовою.
Нова робота електронної продюсерки Уляни Автенюк звучить лагідніше й тривожніше, ніж попередній мініальбом «По тобі». Це пояснюється тим, що писався новий альбом під час депресивного епізоду. Вже не така агресивна і прямолінійна Yuvi відкривається в новому світлі — вразливому і сповненому смутку й печалі, що спричинені душевними переживаннями. Попри відчутну зміну в настроях виконавиці, вона вірна власному почерку — правда, цього разу додає більше вокалу, приглушеного та обережного.
На альбомі є спільні треки з саундпродюсером Geyera («Як спомина любову») та саксофоністом Андрієм Бармалієм («Грим»). Також вийшов кліп на «Мій страх» — аніме-відео, згенероване штучним інтелектом, яке режисував Ілля Дуцик.
На «синьому» альбомі інді-поп-колектив продовжує комфортити і гріти слухача лагідним звучанням. Як зазначає фронтмен Данило Галико, в альбомі присутні як акустичні пісні, так і композиції, насичені барабанними, духовими інструментами та басом. Відчувається, як гурт майстерно еволюціонує, трансформується та експериментує.
Захоплює, як колектив незмінно щиро і привітно ділиться своїм чиловим настроєм у цей період нестабільності. На «Дощ іде, але сонце світить» досліджується тема часу — і вибір такої концепції, ймовірно, спричинений війною і загостреним сприйняттям часу внаслідок неї.
На своєму дебютному англомовному альбомі гурт родом із Луцька поєднує психоделію, прогресивний, стоунер- і класичний рок. Історія молодого ліричного героя, що рефлексує на теми жорстокості дорослого життя, ставлення до виховання дітей і схильності людства до самознищення. Назва Akhali Dzalis Dabadeba перекладається з грузинської, як «народження нової сили». Вона дійсно відображає настрій альбому: від гнітючості ми поступово підбираємося до світла й разом із героєм, який проходить труднощі людського існування і приймає їх, знаходимо друге дихання.
Дебютний альбом гурту Polyvoda — це вишуканий мікс R&B, нео-соулу, хіп-хопу, арт-попу та джазу. До повноформатника увійшло чотири пісні з попереднього мініальбому Queens та чотири нові композиції. Той самий випадок, коли всі слова про музику зайві: її краще слухати. Альбом присвятили тим, хто тікав від війни, страху та самих себе.
Максісинглова сповідь Сергія Гусака під мінімалістичний акомпанемент, здається, дуже серйозна і зовсім не гумористична — хоча й без фірмових приколів від маестро не обійшлося. Що романтичну «Ти», що антиутопічну «Про минуле, майбутнє і майбутнє» можна розбирати на цитати. А «Ти» без іронії можна сміливо вважати однією з найщиріших пісень про кохання наразі. Старий добрий Ницо Потворно, з яким класно о третій ночі сидіти й пити пиво та розвінчувати теорії змови.
Ігору Хоркавому вдалося передати атмосферу споглядання нічних пейзажів за вікнами квартири та боротьби сяйва місяця і вуличного ліхтаря за увагу глядача. Виникає відчуття неминучості смерті, кінцевої зупинки потягу під назвою «життя». Власне, цей стан і хотів зафіксувати музикант, але з перспективи домашнього улюбленця, який спостерігає за повзучим і неминучим «кінцем» існування крізь скло.
На цьому треці дует Карунів розповідає історію боротьби учасниці Валерії з депресією. Початок прийому ліків, психотерапія, медикаментозна ремісія, спад після кінця прийому пігулок і врешті емоційне вирівнювання після нових медикаментів. Важку оповідь артистки доповнює наелектризований до максимуму саунд.
Запальна суміш інді-попу та фанку здатна прибрати втому й журбу, подарувати жагу до життя і додати навколишньому світу більше барв і яскравості.
Абсолютно неочікуване психоделічне звучання з елементами соулу та фанку та з натяком на східні мотиви на «Крихітка» привідкриває завісу майбутнього альбому Oi FUSK. У треці музикант оспівує загадкову танцівницю, з якою їм не судилося бути разом, і своє кохання до неї.
Пісня поділена на дві частини. Перша — відносно спокійна й напружена, символізує накопичення енергії всередині. Друга — гучна, сповнена гітарного шуму — це хаотичне вивільнення емоцій назовні. Пост-шуґейзове диво, яке буквально розпаює вас та всі ваші накрути.
Затишний, проте швидкий бедрум-поп про близькість і легкість подолання перешкод, коли поруч кохана людина.
Ще один легкий і ламповий трек до вашої колекції. Приємна слекер-рок-композиція із грайливими гітарами. Гріє душу.
Юля Юріна продовжує розвивати настрій, закладений альбомом «Рефлексія». Вона далі заглиблюється у потужне поп-рокове звучання, і робить це настільки класно й цікаво, що пісню хочеться слухати на повторі. Над треком і майбутнім альбомом співачка працювала разом із саундпродюсером Сиром (Сергій Сорока).
Разом із піснею вийшов кліп, режисером якого став Олександр Гірченко. Спеціально для зйомок у київському клубі Bel Etage побудували прозорий «акваріум», у якому була Юля, імітуючи атмосферу музею.
Колаба, на яку не очікували. Надя Дорофєєва та Міша Лебіга присвятили нову спільну пісню тим, хто пише образливі коментарі в соціальних мережах, розводить срачі та розпускає плітки, що можуть ранити інших. Не треба так.
Кліп у ретростилі зняв Леонід Колосовський. Напередодні його виходу Надя та Міша провели благодійний стрим на платформі Twitch із презентацією відео та пісні. Завдяки ефіру вдалося зібрати понад 5 мільйонів гривень на дрони для «Азову» та постраждалими від російського обстрілу в Чернігові.
Як зазначає артист, це своєрідне оголення його душі через творчість і мотивація жити, які сплелися у стильній артхаусній роботі. На створення пісні Мішу надихнула поїздка на Донеччину до військових.
Читайте й слухайте також добірку нової української музики, яку могли пропустити.
Читайте й слухайте також добірку нової української музики, яку могли пропустити.