Нова музика

Нова українська музика: O.Torvald, Гайтана, Small Depo

Олена Мосійчук

Це регулярна підбірка нової української музики від СЛУХ.

Наш плейліст українських новинок регулярно оновлюється — підписуйтесь на цифрових платформах:

Apple Music, Spotify, YouTube Music, Deezer

Щоб першими дізнаватися музичні новинки, підписуйтесь на нас у соцмережах — Telegram та Instagram.

АЛЬБОМИ

O.Torvald — Втома

Як же добре, що у 2023 році O.Torvald вирішили не припиняти діяльність, адже тоді ми б ніколи не почули цю різнопланову роботу. Через стільки років існування гурт не втрачає актуальність і лишається на хвилі сучасних музичних трендів. Наприклад, пісня «Амстердам» чудово вписалася б у плейліст молодого українського постпанку.

Багато особистих переживань учасників гурту перемішуються з переживаннями мільйонів українців, і вимальовується сумна картина нашої реальності. І попри те, що на альбомі навіть піднімається тема ПТСР фронтмена Жені Галича, музика звучить енергійно й викручена на максимум. Тяговий, потужний рок-альбом — браво!

Small Depo — Терпіння (EP)

Після тривалої перерви постпанк-гурт Small Depo випустив свій перший україномовний альбом. Це класичний постпанк із вставками нойзу, а остання композиція «Страх», в основу якої ліг вірш Contra Spem Spero! Лесі Українки, взагалі схожа на лагідний дрім-поп. Час іде, а бажання і вміння експериментувати в колективу не зникає.

Ліричний герой, як і на попередніх альбомах колективу, не знає спокою. Йому доводиться втікати з рідної домівки, проте туга за нею наздоганяє його майже одразу. Це робота про міцність і страх прийняття нової реальності.

Читайте також повний відгук на мініальбом Small Depo у нашому матеріалі.

Postfactum — Інсомнія

Дніпровський дует Іллі Маська та Валерії Варголи змушує забути про існування музичних жанрів. Тріп-хоп? Акустичний інді-поп? Електро-поп? Гурт на новому альбомі поєднав декілька музичних напрямків із максимальним професіоналізмом. Нешаблонна, багатошарова робота, від якої важко відірватися. Відчувається, як артисти вклали в «Інсомнію» усіх себе.

Теми безсоння, тривожності, страху самореалізації та соціальних відносин — і все це загорнуто у навколокосмічну тематику й атмосферу. Дійсно, все звучить позаземно й гіпнотично.

Гайтана — Сонце в тобі

Через 10 років після виходу повноформатника Voodooman Гайтана повертається з новим альбомом. Це збірка синглів, які співачка випускала після 2014 року, до якої також потрапили дві нові пісні — «Кохаю» та «Нова весна». Приємна танцювальна поп-музика, від якої стає тепло і радісно.

ПІСНІ

SI Process, Денніс Аду — I Am

Уже друга спільна робота електронного музиканта і барабанщика Стаса Іващенка та джазмена Денніса Аду. IDM тісно сплітається з брейкбітом, аж поки в гру не вступає труба, яка додає напруженому треку джазової легкості. Композицією SI Process намагається віднайти відповідь на питання «хто я?» в умовах нинішньої непостійності.

Do Sliz — Кошенята

Кошенята, жабенята, які взялися за рученята, та абсолютна милота зустрілися на новій пісні Do Sliz. Пісня викликає легке запаморочення, яке буває, коли довго посидіти під палким літнім сонцем.

éllia — Вічність

Знову вайби ранніх нульових, і знову від éllia. Гурту вдається викликати ностальгію, але при цьому бути актуальними попри загравання з естетикою 2000-их. Пісню присвячено всім, хто каже «назавжди», а має на увазі «можливо, рік, можливо, два» — тобто тим, хто любить давати обіцянки та потім не дотримуватись їх.

Maria Lui — Dym

Неосоул змішаний з поп-ритмами від київської музиканти Марії Усенко — це як ковток свіжого повітря, навіть попри те, що назва пісні цьому протирічить. Витончений вокал змішується з приємним саундом, який огортає, наче хвилі. Над треком виконавиця працювала разом із гітаристом Євгеном Пугачовим.

Ridni — Джаз

Це перша пісня дівочого інді-поп-колективу в стилі джаз, для якої джерелом натхнення слугувала композиція Hit The Road Jack. Відчувається, що гурт дійсно надихався джазом минулого століття, і їм вдалося передати цю атмосферу. Хочеться відірватися від усіх справ і просто танцювати.

Haido — Volley

Львівський електронний музикант Назар Гайдучик презентував перший трек із майбутнього мініальбому. Це синтез дабу та електроніки, який має показати боротьбу між зовнішніми та внутрішніми демонами.

КЛІПИ

Blooms Corda — Даня у клітці зі спогадами

Ми звикли до фанкових та навколоджазових Blooms Corda. Проте новий трек — це загравання з мінімалістичною електронікою, яка розмиває будь-які фанково-джазові очікування. Нове звучання інді-поп-колективу надзвичайно личить. Це цікаво, вже не так легко і більш тривожно за рахунок тих електронних елементів. Новий жанр blooms core неймовірно личить Blooms Corda — хочеться почути більше такого матеріалу.

У пісні й вайбовому відео до неї Данило Галико намагається втекти від спогадів і відхреститися від ностальгії.

Микола Серпень — Їхати

Загадковий Микола Серпень їде туди, потім їде сюди — головне не загубитись у таких мандрівках і не приїхати в нікуди. Саундтрек роуд-муві для особливо сумних і таємничих.

Kompas — Заховай

Трек про внутрішні зміни та неможливість їх контролювати — особливо якщо вони відбуваються у непрості часи. Аби підкреслити турбулентність переживань, гурт презентував моторошний кліп, у якому короткі спалахи світла серед темряви слугують проявом внутрішньої боротьби.

Харфанг — Око за око

Кінематографічний кліп про помсту з захопливим сюжетом. У відео навіть можна помітити відсилку до культового фільму «Олдбой» (2003).

ПІДПИСУЙТЕСЬ НА ПЛЕЙЛІСТ

ПІДПИСУЙТЕСЬ НА ПЛЕЙЛІСТ

Читайте та слухайте також минулу підбірку нової українскої музики, яку могли пропустити.

Читайте та слухайте також минулу підбірку нової українскої музики, яку могли пропустити.