Це регулярна підбірка нової української музики від СЛУХ.
Наш плейліст українських новинок регулярно оновлюється — підписуйтесь на цифрових платформах:
Це регулярна підбірка нової української музики від СЛУХ.
Наш плейліст українських новинок регулярно оновлюється — підписуйтесь на цифрових платформах:
Badwor7h хоче, щоб ви знали: жанрові рамки — не для нього. Це підтверджує новий мініальбом із нескінченною назвою «По колу по колу по колу…»: тут вам і гіперпоп, й інді-поп, і брейкбіт. Спільно з саундпродюсером над релізом працювали Renie Cares, lumosback та Андрій Бармалій.
Ліричний герой ходить замкнутим колом невдалих стосунків, а кожна з композицій описує певний етап: втому від циклічності провальних історій кохання, іронічне невдоволення колишнім партнером, емоційне переродження і дорослішання, завдяки якому зникає бажання потрапляти у пастку токсиків, і врешті — ті самі добре знайомі граблі.
Циклічність нездорових стосунків — сумна тема, проте Дмитро та друзі розповіли про це настільки драйвово і весело, що від негативу не залишається сліду: тільки позитивні вайби.
Новий старий мініальбом гурту mine, який було написано в далекому 2020 році під час пандемії. За ці роки у житті кожного з учасників відбулося багато змін, тому пісні не надто відображають нинішні переживання колективу. З початком повномасштабного вторгнення тріо вирішило повністю видалити російськомовну творчість із цифрових платформ, проте «Самі по собі» був настільки важливим розділом в їхній історії, що вони не могли його не перевипустити — тепер українською. Легкий і веселий альтернативний поп.
Ігор Сонний із Want to Sleep та Софія Артюхіна з Huggen Luft утворили дует з дивакуватою назвою. D016 символізує період до шістнадцяти років, коли ми були більш уважними до деталей та світу, і помічали те, що зараз і не розгледіли б.
Такі ж відчуття викликає дебютний мініальбом: хочеться відкотитися назад на декілька років і відчути себе дитиною, яка з цікавістю досліджує світ. Ностальгійна робота, яка слугує передвісником літа.
Саундпродюсер рефлексує щодо власних недосконалостей і використовує музику в якості мантр і маніфестацій. Temp — неквапливий, розслаблений альбом, що викликає асоціації з літніми сутінками, теплим вітром і шумом дерев. Саундтрек для сповільнення і відключення від сірої буденності та реальності, на якому знайшлось місце босанові, фанку та ламаним ритмам.
Після моторошного минулорічного альбому Enerhomor електронна музиканта повертається із його другою частиною — її власним, не менш моторошним, радіо спогадів. Артистка знову тримає слухача у міцних обіймах і змушує відчувати напругу по всьому тілу. Кожен звук знерухомлює — якщо ворухнутись, можна натрапити на оголений дріт, готовий вдарити струмом.
Enerhomor Suite No. 2, Op. 5 — це переосмислення старої себе за рік після виходу Enerhomor, який уже не відображає теперішнє «я» виконавиці.
Дебютний альбом нового екстремального метал-супергурту, над яким працювали учасники Soen, White Ward, Naoni Orchestra, «Тінь Сонця» та Solar Kollapse. На повнорфматинку вони поєднали блек-метал і мелодійний дет-метал із традиційним фольклорними співом, додавши дудук, бандуру, цимбали та гуслі.
Провідна тема альбому — подорож ліричного героя через відчай і смерть, які приводять до його переродження. Напружена музика з магнетичними вкрапленнями традиційних інструментів тільки підкріплює цю лінію, ніби показуючи, наскільки важкою є боротьба людини, що намагається пробратися через нетрі темряви і самознищення.
У другій частині альбому ведучий музичного тревел-шоу «Як звучить світ… Україна» та саундпродюсер Євген Філатов зібрав музику прифронтових міст: Сум, Запоріжжя, Миколаєва, Полтави та Дніпра. Інструментальна химерна подорож мальовничими містами України, які зараз потерпають від російських обстрілів.
Дніпровський дует Іллі Маська та Валерії Варголи випустив імпульсивний тріп-хоповий трек, просякнутий злістю і відчуттям несправедливості. Страх під час прослуховування наростає з кожною секундою, а голос всередині просить не обертатися назад. Вийшло і моторошно, і тривожно. Сама ж пісня — це реакція на новини про «глибоке занепокоєння» щодо війни в Україні з боку міжнародної спільноти з домішками антикорупційних розслідувань.
Кажанна невтомно експериментує у пошуках себе. Цього разу виконавиця повертається з напрочуд мінімалістичною поп-композицію із розривним приспівом. Як зазначила артистка, це трек-присвята всім зрадникам України. Посил доволі сміливий, але його інструментальна обгортка — неочікувана, хоча й звучить драйвово і навіть весело.
Микита Скоковський переїхав до Києва і відчув на собі гнітючість і швидкість темпу життя столиці. Безжалісне й холодне місто нещадно розбило рожеві окуляри музиканта, а разом із ними й мрії про яскраве життя в мегаполісі. Агресивний трек KYIVCITYBLUE звучить як невиправдані очікування, які підкріплюються інтенсивними ударними та шумними гітарами.
Ще один гурт намагається втекти в дитинство і згадати безтурботні часи. Тернопільський колектив ностальгує, але це відчуття радше сумне, ніж тепле й радісне. Щось між тужливим постпанком нового зразка і дрімпопом.
Боже, дай нам всім сил і більше подібних творчих співпраць. Вдячності слухатимемо трек на великодні свята — хто 31 березня, хто 5-го травня.
Ніжний і ненавʼязливий R&B-трек про бажання відпустити свого партнера й розірвати цикл невдач і сліз у стосунках.
Вічно молодий, вічно живий, вічно сповнений енергії Дантес у новому кліпі від Таню Муіньо досліджує усі можливі деструктивні патерни поведінки людини. Але ж молодість — вона така: божевільна і трохи безвідповідальна. Артист надихався українським поетом Василем Стусом і, напевно, Іґґі Попом та піснею The Stooges — I Wanna Be Your Dog, що можна почути, коли виконавець кричить «Я залишусь молодим!».
Пісня про стосунки, приречені на нещасливий кінець: навіть ті, хто раніше міг мріяти про спільну старість, вічну відданість і світле майбутнє, можуть з часом звести один між одним величезну стіну. Або ж викопати величезну прірву. Під кінець, ніби з бажанням підкреслити глибину цієї прірви, пісня неочікувано вибухає гітарами. Ах, як же боляче.
Справжнім рок-хітам у 2024 році — бути. Так вважають самі «Бумбокс», які на останній пісні вирішили наробити експериментів і поєднати кантрі з потужним роковим звучанням. А у кліпі можна побачити, як відбувався запис «Фіртки».
Читайте та слухайте також минулу підбірку української музики, яку могли пропустити.
Читайте та слухайте також минулу підбірку української музики, яку могли пропустити.