Нова музика

Нова українська музика: Vioria, Walakos, «Хейтспіч» та інші

Андрій Стахів

Це регулярна підбірка нової української музики від СЛУХ.

Наш плейліст українських новинок регулярно оновлюється — підписуйтесь на цифрових платформах:

Apple Music, Spotify, YouTube Music, Deezer

Щоб першими дізнаватися музичні новинки, підписуйтесь на нас у соцмережах — Telegram та Instagram.

АЛЬБОМИ

Христина Соловій — Різдвянії сни (EP)

Теплий різдвяний мініальбом, який дарує відчуття наближення свята. Легкі рокові нотки додають запису вишуканості, а чарівний голос Христини Соловій наче припорошує зверху снігом.

Окрім одухотворених радісних композицій, у «Різдвянії сни» є серйозні пісні «В зеленім ліску» та «Маланка», що передають атмосферу зимової обрядовості.

Karoon — Набір випадкових слів (EP)

Електронний дует Карунів презентував запис, пронизаний прихованими сенсами, зокрема історією про таємні властивості екзотичного фрукту в композиції «Маракуйя». Більшість треків мініальбому колектив представив до випуску. Нові композиції «Негостинна» і «Несповна розуму» — це заряджені електронні ритми, натхнені дуболомним техно нульових.

Walakos — Now We Have Pain

Учасник проєкту warнякання, електронний музикант Андрій Соколов новою роботою колупає рану слухачу, аби дістати до самого нерва. Обʼємний саунддизайн викручує химерні звукові фігури й шукає в них шлях до колективної травми страху перед болем. 

Walakos прагне сфокусувати нашу увагу на теперішньому моменті, яким би болючим він не здавався. Кожен із семи треків майстерно зупиняє час і схоплює мить в електронному звучанні.

Electricity — Все мине

Київський незалежний лейбл Electricity популяризує мідвест-емо серед української аудиторії. Для цього сім гуртів записали по треку для збірки «Все мине». Усе в найкращих традиціях жанру — голосно і вкрай меланхолійно. Одягаємо капюшон, вмикаємо навушники й загадково вештаємося малолюдними вулицями міста.

ПІСНІ

Джозерс, Паліндром — Таблетки

Калуський постпанк-гурт «Джозерс» і львівський музикант Паліндром зустрілися у спільній пісні й діляться сумом і болем. Хвилею думерської безнадії накриває з головою.

vioria — кривава вечірка

Доказ того, що vioria співає не тільки про кохання. Королева українського кітті-попу змінює звучання рідного жанру на електронний поп-панк, у якому бере аж занадто багато від «Пошлой Молли» і похідних від них гуртів.

Мертвий півень — Телесик

Нова пісня культового українського гурту записана на вірш поетеси Юлії Мусаковської, що присвячений першим жертвам Революції Гідності. На тлі повномасштабної війни щемливі поетичні рядки набувають ще трепетнішого значення.

Tery — цей Новий рік

Мінорний R’n’B від молодого виконавця Tery. Не чекайте яскравих чіпких бітів і святкового настрою — лише туга від неможливості зустріти Новий рік із коханою людиною.

Антон Слєпаков, Євгеній Дубовик — аудіоповідомлення номер 99 / Стас Корольов, Євгеній Дубовик  — Людина миру

Подвійний перехресний реліз, де Антон Слєпаков каверить пісню Стаса Корольова «аудіоповідомлення номер 99», Стас Корольов влаштовує чергову постмодернову гру і робить метакавер на композицію «Людина миру» гурту «ВГВНЖ», а піаніст Євгеній Дубовик їм у цьому допомагає.

Sheetel — Місце

Пʼятихвилинна інструментальна прог-рок-феєрія у першій пісні колективу про осмислення війни. Монотонним голосом фронтмен Антон Шитель оповідає про продовження життя попри повсюдний морок і страх. 

КЛІПИ

хейтспіч — маленька пісня

Собачка робить «гав», котик робить «няв», а «хейтспіч» робить черговий протест. Гурт пропускає через себе соціальні, політичні й культурні несправедливості, аби вилити на слухача концентровану панкову ненависть. При цьому не забуває трішки повеселитися.

ПІДПИСУЙТЕСЬ НА ПЛЕЙЛІСТ

ПІДПИСУЙТЕСЬ НА ПЛЕЙЛІСТ

Слухайте також минулу підбірку нової української музики, яку могли пропустити.

Слухайте також минулу підбірку нової української музики, яку могли пропустити.