Нова музика

Нова українська музика: Otoy, Лілу45, Go_A та інші

Андрій Стахів

Це регулярна підбірка нової української музики від СЛУХ.

Наш плейліст українських новинок регулярно оновлюється — підписуйтесь на цифрових платформах:

Apple Music, Spotify, YouTube Music, Deezer

Щоб першими дізнаватися музичні новинки, підписуйтесь на нас у соцмережах — Telegram та Instagram.

АЛЬБОМИ

Лілу45 — Чорний лебідь

Заздримо продуктивності київської співачки, що випустила другий повноформатний альбом за рік. Лілу45 гарно відчуває час: якщо попередня весняна робота «Всі дівчата хороші» випромінює позитив, впевненість і розквіт, то «Чорний лебідь» — це суцільна туга у мінорному звучанні. Альбом проводить нас у внутрішній світ співачки, це інтимна робота, яка зухвало й відверто веде діалог зі слухачем.

Meerkur — ▲

Ламаний, агресивний саунд електронних бітів чудово лягає на ліричні тексти нового запису Вадіка Лазарєва. «Трикутний» альбом поступово збільшує напругу, ніби здіймаючись догори. Передостанній трек «знаками», записаний спільно з електронним дуетом Ragapop, скидає з вершини та приземляє гнітючим щільним звучанням.

0%Mercury — We Should Definitely Do This!

Харківський гурт роздає гучного хаотичного хардкору з приємним жіночим екстрим-вокалом. Колектив набирає шалений ритм і тільки деколи дає слухачу перепочити повільними композиціями. We Should Definitely Do This! переконує в тому, що 0%Mercury — це наразі одні з найяскравіших представників важкої сцени України.

Марний — Напалм (EP)

Альт-рок-гурт «Марний» розплескують запальну суміш тяжких гітарних рифів, шумних барабанів і надривного вокалу. На двох композиціях підливають драйву гурти Omana та «Скажи щось погане». Вибухонебезпечний мініальбом.

Mauser — Одним днем (EP)

Львівські хардкорники Mauser заявили про себе в 2020 році розривним дебютним альбомом Self-Titled. У новому мініальбомі «Одним днем» гурт стає впевненішим, звучить насиченіше і не соромиться бути собою. Це 12 хвилин музичної свободи та щирої розвʼязності.

ПІСНІ

YARIMA — Ікар

Якісний R&B, в якому артистка YARIMA відправляється на пошук внутрішньої сили. Вишуканий біт чудово акомпанує першій спробі артистки зачитати реп.

Karoon — Маракуя

Новим треком електронний дует готує нас до майбутнього альбому «Набір випадкових слів», що вийде у грудні 2023. Вигадливий саунддизайн із дивакуватою лірикою про екзотичний фрукт.

Go_A — Dumala

Електро-фольк-гурт представив запальну пісню, що ідеально б пасувала язичницькому обряду. Помітно, як колектив вирішив експлуатувати музичну формулу: швидкий темп, старосвітський вайб, автентичний вокал Катерини Павленко з періодичними перервами на соло сопілки. Після прослуховування виринає думка «це ж було вже».

КЛІПИ

OTOY — Етнокод

Недовго Вʼячеслав Дрофа залишався добрим. У новому кліпі репер повертається до образу агресивного провокатора, який пояснить суспільству, що до чого. Цього разу Otoy сварить українських слухачів за упередженість до рідного й іронізує, що наш етнічний код проявляється у повсюдній ненависті. 

Репер вказує на байдужість українців до Go_A та DakhaBrakha, поки ними не зацікавився західний слухач, а також згадує про неприйняття будь-якого новаторства. Це гострий протест у їдкому речитативі з чіпким ненавʼязливим бітом.

KRUTЬ — Вір мені

На щастя для нас, Марина Круть не залишила цю трепетну композицію «у довгому ящику», як робить із іншими любовними піснями. Ніжна мелодія з чуттєвою лірикою резонує з атмосферою чорно-білого кліпу.

Saicur — Live or Die

Електронний експеримент від молодої артистки Saicur. Композиція нелінійно змінює звучання, від чого музика постійно викручується химерними формами.

OSTY — Океан

За основу для анімаційного кліпу до цієї меланхолійної пісні взята повість «Джонатан Лівінгстон, мартин» письменника Річарда Баха, в якій норовливий птах відчайдушно прагне стати майстром польоту.

Komisiia — Діво моя 

Якщо комусь не вистачає атмосфери сонячних днів, то Komisiia подарують її вам на три хвилини. Щемлива композиція з присмаком босанови оспівує втрачене, але назавжди збережене в серці кохання.

ПІДПИСУЙТЕСЬ НА ПЛЕЙЛІСТ

ПІДПИСУЙТЕСЬ НА ПЛЕЙЛІСТ

Читайте також попередню підбірку нової української музики, яку могли пропустити.

Читайте також попередню підбірку нової української музики, яку могли пропустити.