Нова музика

Нова українська музика: Ницо Потворно, Мія Рамарі, Blooms Corda та інші

Андрій Стахів

Це регулярна підбірка нової української музики від СЛУХ.

Наш плейліст українських новинок регулярно оновлюється — підписуйтесь на цифрових платформах:

Apple Music, Spotify, YouTube Music, Deezer

Щоб першими дізнаватися музичні новинки, підписуйтесь на нас у соцмережах — Telegram та Instagram.

АЛЬБОМИ

ummsbiaus — Snovyda Suite No. 1, Op. 4

Електронна сюїта ummsbiaus наповнена атмосферою моторошних видінь. Жахлива краса музики здатна збаламутити свідомість найпотаємнішими образами, а гіпнотичний голос Єлизавети Драч виштовхує з реальності на межу між сном і свідомістю. 

У чотирьох треках досліджується потойбіччя сновидінь. ummsbiaus поділила його на окремі цикли: напівсну (Hypnagogia), сомнамбулізму (Snovyda), колискової (Kolyskova) та кошмару (Mara). За усіма правилами музичної сюїти, Snovyda Suite No. 1, Op. 4 зациклюється у магічному звучанні, проте відчутна прогресія від спокійного та повільного початку до химерного й тривожного кінця.

Село Близнюків — Зникають Наші Імена, Зникають Наші Тіні

Харківський музикант Ігор Литвиненко вирішив зачаровувати слухачів і якістю, і кількістю. Другий за рік альбом «Села Близнюків» демонструє вибухову суміш постпанку, ґранжу та шугейзу.

Наелектризовані гітарні партії тонуть у безмежній реверберації, щоб лише деколи поступитися місцем приглушеному вокалу Ігоря. Ліричні тексти під запальний саунд — ідеальний фон для тужливих осінніх прогулянок.

IRYN — Daydreaming (EP)

Дебютний мініальбом молодої артистки IRYN світиться від щирої наївності. Daydreaming складається з пʼяти R&B-композицій, які транслюють різні стани мрійливості — часом легкої та приємної, а десь похмурої та задумливої.

ПІСНІ

The Feels — не просто так

Перша дуетна пісня, у якій можна почути голос гітариста гурту Влада Іванова. «не просто так» — чуттєва рок-композиція про болючий кінець романтичних стосунків. Символічно, що це остання пісня, записана спільно з солісткою Анною Ліпатовою, яка покинула колектив.

Ницо Потворно — Єбучий ф’юча

Іронічний сторітелінг, загорнутий у похмурий злий електронний саунд. Сергій Гусак символічно зазирає у майбутнє й роздумує, як зустрічатимуть росіян у пеклі. Посилання на давньогрецьку міфологію особливо влучні в рядках «Харон заїбеться їх переправляти човном» і «Аїд вже пише заяви, шоб не приймати росію».

Лівінстон — Як же тобі там?

Трепетна ніжність першої за три роки композиції «Як же тобі там?» закутує у приємні спогади. Інтимність і пристрасність нової пісні «Лівінстона» ненароком пробуджують у памʼяті звучання культового альбому Grace американського романтика Джефа Баклі.

Крамдада — Де дівається дощ

Інді-дует «Крамдада» ділиться власним звучанням осені — меланхолійна туга після останніх крапель дощу.

Lucas Bird, Anton Kramer — Movie Star 

Чергова, майже щотижнева порція мелодичного бедрум-попу від Lucas Bird. Цього разу композицію доповнює теплий затишний вокал Антона Крамера.

Мія Рамарі — Примітивний

Емоційний інді-поп, насичений брудними гітарними рифами та космічними синтами, у яких Мія Рамарі хоче втекти від буденності та примітивності одноманітних днів. Ми теж, Мія, ми теж…

КЛІПИ

Blooms Corda — Пісня про війну

Один протяжний кадр, одна прониклива пісня й одне важливе нагадування. Blooms Corda просто і влучно нагадують не забувати про війну в новому кліпі.

Two Streets — Спадок

Рок-гурт присвятив кінематографічний кліп архітектурній спадщині, яка знищена, нищиться прямо зараз або яку знищать у майбутньому. Відео знято в аварійному дореволюційному будинку на вулиці Ярославів Вал. 

Учасники гурту перетворилися у київські споруди — кінотеатр «Київ», садибу Мурашка, будівлю «Квіти України», Будинок ювеліра і дім Листовничого.

ПІДПИСУЙТЕСЬ НА ПЛЕЙЛІСТ

ПІДПИСУЙТЕСЬ НА ПЛЕЙЛІСТ

Читайте та слухайте також попередню підбірку нової української музики, яку могли пропустити.

Читайте та слухайте також попередню підбірку нової української музики, яку могли пропустити.