Нова музика

Нова українська музика: Паліндром, Karoon, Shmiska

Андрій Стахів

Це регулярна підбірка нової української музики від СЛУХ.

Наш плейліст українських новинок регулярно оновлюється — підписуйтесь на цифрових платформах:

Apple Music, Spotify, YouTube Music, Deezer

Щоб першими дізнаватися музичні новинки, підписуйтесь на нас у соцмережах — Telegram та Instagram.

АЛЬБОМИ

Паліндром — Найліпші питання собі

Кожна пісня з нової роботи Степана Бурбана схожа на творчий акт болісної саморефлексії. «Найліпші питання собі» дозволяє спостерігати за складними пошуками внутрішньої ідилії Паліндрома. Не кожен артист здатний на таку незручну відвертість.

Звучання альбому складно назвати цілісним. Музикант змішав купу музичних жанрів, які можуть змінюватися навіть в межах однієї композиції («Вітер в голові», «Капітан») — від альт-року до блек-металу. Степан разом з внутрішньою рівновагою шукає слушне музичне вираження своїм переживанням. Схоже, Паліндрому вдалося сповна відповісти на найліпші запитання собі — як музично, так і ідейно.

Azimut — Stuma

Новий альбом постметалістів Azimut з міста Станіслав складається лише з пʼяти пісень, але його загальна тривалість 45 хвилин. Кожна композиція — багатовимірна, розлога музична історія, яка ледь не щохвилини дивує вигадливим поворотом у звучанні. Хочеться чути більше настільки впевненого та неординарного постметалу в українській музиці.

Клавдія Петрівна — Бережи мене (EP)

TikTok подарував нам ще одну унікальну та самобутню виконавицю. Треки музикантки «Бережи мене» і «Я щаслива» з початку цього літа набирали популярність у соцмережі. Тепер Клавдія Петрівна випустила мініальбом, до якого, окрім згаданих композицій, додалися ще дві пісні.  

Музика артистки продовжує українську естрадну традицію, але додає їй необхідної вишуканості та чарівності. Впізнаване звучання примітивних партій синтезатора, розбавляється цікавими музичними рішеннями. Ми вже і забули, коли останній раз чули акордеон у пісні сучасних українських артистів. Композиція «Хто ти», записана спільно зі співаком Osty, — окрема насолода. Вона звучить як тужлива застільна пісня про кохання на два голоси. 

ПІСНІ

Karoon, Микола Серпень — Холодний світ

Електронний дует обʼєднався зі співаком Миколою Серпнем, аби створити наївний ностальгічний трек. Швидкий пульсуючий ритм й космічні синти наче спеціально створені для тих, хто сумує за атмосферою техно 1990-х.

Shmiska — Страх

Молода українська авторка TikTok-хіта «Запальничка» починає внутрішній діалог про власні помилки у новій пісні. Приємний інді-поп з легким відтінком джазу, напевно, найкращий музичний акомпанемент для таких розмов з самою собою.

Нестор, Nadeen — рецепт

Нестор презентував перший трек з майбутнього сольного мініальбому. На спільному з Nadeen хіп-хоп-треці артисти розмірковують про вузький світогляд, упередженість оточення та нагадують про важливість завжди залишатися собою.

Brykulets — Секонд

Трек-посібник для походу в секонд-хенд — тепер завдяки харківському музиканту Івану Іщенку знаємо як правильно торгуватися з дядею Толіком за модні штани. Дуже приставуча та комічна пісня з гарним саунддизайном. Так і захотілося увірватися на «завозік».

Село Близнюків — Складна Людина

Одна з перших пісень гурту була написана ще до формування колективу «Село Близнюків». Харківські музиканти записали композицію весною, тому пісня фонтанує свіжістю упереміш з драйвовістю. Чіпкі гітарні партії та невгамовні барабани зарядять енергією усіх, кому її не вистачає цієї меланхолійної осені. 

Ustym — Тільки ти

Мелодичний трек від молодого виконавця Ustym заявляє на почесне місце серед передових RʼnʼB артистів, таких як The Curly, Tery та інших. Звісно, хлопцю поки що не вистачає музичної впевненості — прикінцеве гітарне соло звучить невтямно. Але ми переконані, що Ustym на правильному шляху.

КЛІПИ

Si Process — Rukh

Дуболомний ритмічний трек Станіслава Іващенка нагадує, що рух — основа життя. Кліп знятий з нарізки кадрів пробіжки шанувальників музиканта.

U2U — Погляд і доторки

Інді-дует Анастасії Бондаренко і Захара Григорчука випустив неймовірно світлу пісню та кліп до неї. Ніжний вокал та чудове аранжування створюють атмосферу прогулянок з коханою людиною теплим осіннім днем. Композиція вмить розтоплює сердечко. 

meerkur — тим хто

Пісня «тим хто» написана музикантом Вадимом Лазарєвим у 2020 році, і тоді присвячувалася мешканцям Донеччини, які шостий рік знаходилися близько до війни. За останні півтора року, через повномасштабне вторгнення, сенси пісні набули нових значень. А чорно-білий кліп занурює у постапокаліптичне відчуження через зображення попалених пожежами чернігівських лісів.

ПІДПИСУЙТЕСЬ НА ПЛЕЙЛІСТ

ПІДПИСУЙТЕСЬ НА ПЛЕЙЛІСТ

Читайте й слухайте також минулу підбірку української музики, яку могли пропустити.

Читайте й слухайте також минулу підбірку української музики, яку могли пропустити.