Це регулярна підбірка нової української музики від СЛУХ.
Наш плейліст українських новинок регулярно оновлюється — підписуйтесь на цифрових платформах:
Це регулярна підбірка нової української музики від СЛУХ.
Наш плейліст українських новинок регулярно оновлюється — підписуйтесь на цифрових платформах:
Молоді альтернативники «Октавіан Серпень» випустили дебютний альбом, на якому зміксували жанри — починаючи з блюз-року і закінчуючи стоунер-роком із вкрапленнями психоделії. Робота просякнута веселим настроєм впереміш із підлітковою тугою.
Проте нехай ця легкість і безтурботність не вводять вас в оману: на «Це не сон, а щось зовсім інше», — ліричний герой переживає жахливу екзистенційну кризу. Він втомлюється від безглуздості та сумбурності життя, намагаючись прийняти парадоксальність свого існування в цьому світі.
Гурт вражаюче вільно й впевнено експериментує зі звуком і жанрами, намагаючись створити нетривіальний психоделічний альбом. Чого лише вартий «семпл» знаменитої «До Елізи» Бетховена на фінальній пісні «Чого ти мовчиш?».
Саундпродюсер The Budchuk (автор пісні «Парова машина» із семплом вокалу Ярини Квасній) випустив дебютний мініальбом, що складається зі згаданого TikTok-хіта та кількох нових колаборацій із молодими поп-артистами Olivan, askwhen і ANSTAY. Якщо «Парова машина» мала жорсткий біт, що нагадував про «Доброго вечора» від Probass & Hardi, то решта треків на альбомі — це здебільшого лірична й танцювальна музика.
Андрій Печаткін із White Ward i Signals Feed The Void запустив сольний проєкт. Ця жорстка й напружена музика, здається, не має жодних рамок, але умовно мініальбом «Земля» можна назвати індустріальним хіп-хопом із шумовими експериментами. Музикант читає на теми меншовартості, мови, війни та релігії, перемежовуючи це шрайком (різновид скриму в блек-металі) — виходить страшно й морально важко.
Микола Пацюк, Левко, Валя Самурай і Віталік Перець метафорично покинули гурт «Сонячні Котики» і утворили новий колектив — «Пацюк та Сонячні Котики». Чи то з комічною серйозністю, чи з серйозною комічністю музиканти демонструють три нові композиції, на двох із яких неочікувано є саксофон. На диво, він дуже пасує нойз-панк-гранжевому звучанню гурту.
На мініальбомі учасники піднімають питання фінансової бідності, проблеми виснажливої комунікації між людьми та нерозуміння того, що робити з власною свободою.
Розслаблений, вальяжний спів і ненавʼязливий звук передають втому репера від споживацтва, у якому потонув світ. Проте лірично Oi Fusk висловлюється до зухвалості недоречно: «коли ти робиш те, на шо життя віддав би, падають дамби», «я зрозумів, що хочу виїбати цю особистість».
Якщо з дамбами все зрозуміло, то фраза про особистість наштовхує на думку, що музикант намагався зробити уявній героїні комплімент за її антиспоживацькі думки: вийшло щиро, проте грубо та ніяково. Трек вийшов практично антиутопічним, ніби відсилаючи до «Який чудесний світ новий!» Олдоса Гакслі, де люди з несамовитим блаженством радіють поверхневим і пустим речам.
«Злипні» можуть і веселий психоделічний рок зіграти, і містичний хіп-хоп про наркотичний тріп зачитати. Вийшло відвертіше й крутіше, ніж у багатьох українських реперів. Якщо хочеться більше безкомпромісної читки про подібні речі — палко радимо творчість «Твій Бог Сьогодні П’яний».
Жорсткий параноїдальний панк зі Львова про любителів конспірологічних теорій. Яка чудова, позитивна назва у колективу!
«Лімб» — це українськомовний максісингл від металкорників Burned Time Machine, який відкривається атмосферним треком «Войд». Короткий вступ своїм звучанням дійсно передає відчуття прірви, в яку провалюєшся і врешті вдаряєшся об гострий, насичений і важкий «Лімб». Це емоційна сповнена розгубленого відчаю і злості композиція.
Класична інді-поп-пісня про прощання з колись близькою людиною. Мрійливі гітари і надзвичайно чіпкий приспів.
Львівський гурт Granat Garden грає пристрасний інді-рок із блюзовими мотивами. Однак не на британський, а на галицький манір — у їхній музиці радше вчувається артистичність «Мертвого півня». Нова пісня «Твоє ім’я» триває аж сім хвилин і має кілька контрастних частин.
Степан Бурбан грає роль весільного оператора у кліпі до пісні з майбутнього альбому «Найкращі питання собі». І якщо у відео Паліндром приміряє самоіронічно-кітчеве амплуа (серед кількох інших), то музика й текст — це майже постмодерністське нашарування різнобічних впливів та ідей артиста.
Агресивний Кашляючий Ед, ностальгійний естрадний співак Степан Петрович, похмурий гостросоціальний Паліндром, який полюбляє блек-метал… Схоже, всі ці персонажі зіллються воєдино на майбутньому альбомі артиста. Тільки шкода, що остання важка частина «Саудаде» у дусі гурту Deafheaven закінчилася так швидко.
Анна та Софія Купрієнко з Броварів із 16 років живуть у Великобританії, де грають стильний сексуальний дарк-поп. Там їхня кар’єра стрімко розвинулася — вони співпрацювали із Armani, Dior, Chanel, Nike та іншими брендами, навіть турили по світу разом із Duran Duran.
Їхня нова пісня Drunk & Loud справді звучить трохи п’яно (наче ти вже випив на вечірці й стало добре) і гучно (уже випив забагато й голосно сперечаєшся про політику). Якщо серйозно, то у кліпі вони метафорично борються з російськими мафіозі у боксерському клубі.
Раніше Santorin робив мейнстримний хіп-хоп, де вчувалися відголоски російського репу. Останнім часом він працює над зміною образу, де вже вчувається жорсткий запал і більша щирість артиста.
Схоже, репер просто вирішив робити те, що йому подобається — такий понтовий і водночас самоіронічний хіп-хоп. У останньому треку він стібеться із української реп-індустрії, де потрібно обов’язково відмовитися від трушності, якщо бажаєш стати популярним. Знайшлося місце і для куплету від реперки Gunna Chorna.
TVORCHI поділилися качовою піснею і яскравим кліпом на неї. Легкий і приємний літній вайб, стильні вишукані образи, але занадто малий хронометраж, щоб встигнути насолодитись дійсно чарівним треком.
Абсолютний блюзовий мінімалізм, телепорт у чорно-білі фільми Голлівуду 50-их і розповідь про пасивно-агресивні стосунки від Ігоря Кайдаша — це неочікуваний, але приємний сюрприз.
Слухайте також минулу підбірку українських музичних новинок, яку могли пропустити.
Слухайте також минулу підбірку українських музичних новинок, яку могли пропустити.