Це регулярна підбірка нової української музики від СЛУХ. Ділимося найцікавішими новинками за останній тиждень.
Наш плейліст українських новинок регулярно оновлюється — підписуйтесь на цифрових платформах:
Це регулярна підбірка нової української музики від СЛУХ. Ділимося найцікавішими новинками за останній тиждень.
Наш плейліст українських новинок регулярно оновлюється — підписуйтесь на цифрових платформах:
O.Torvald вирішили підкріпити вихід останнього синглу «Дихай» компіляцією пісень із альбомів Diller Kaifu (2019), «#нашілюдивсюди» (2016) і «Ти є» (2014). Усі треки для «На часі» обрали так, аби вони доповнили напружений і драматичний настрій «Дихай».
Гурт Віктора Новосьолова, фронтмена «АННА», розродився другим альбомом. Це переважно депресивний фаталістський запис у нетиповій стилістиці: вокально Новосьолов дає речитатив у поєднанні зі скримо-вокалом, а інструментально Kompas грають щось на перетині альтернативи й пост-року. Рясне використання фортепіано у їхніх треках навіть викликає асоціації із Mogwai часів альбому Mr. Beast.
От лише «Дім» відчувається радше як компіляція, ніж повноформатний запис — чотири із семи треків («На дні жалю», «Черствий», «Пам’ять» і «Тікай у сни») ми раніше вже чули.
Важкий, брудний і задимлений повноформатник кияни Risin’ Sabotage записали з великою любов’ю і шаною до жанру стоунер-думу — тут і тягучі рифи, і психоделічні соляки, і першокласний для такої стилістики хрипкий вокал. Під Macabre хочеться начепити на носа окуляри-авіатори й чкурнути ганяти на байкерському мотоциклі по пустелі.
Про війну варто співати не лише драматично. У нас час відчувається потреба й у піснях войовничих — таких, що оспівують українську історію, що піднімають бойовий дух не плачем, а мужністю перед великим боєм. Такою є нова пісня Ярмака, яку він виконує від імені українських воїнів різних часів та історичних періодів. Композицію репер написав за кілька днів до того, як поїхав на фронт.
MONSTR із реп-гурту PVNCH впорався із тематикою «поганих сусідів» точно краще за SKOFKA. Йому не складно видавати відверту й жорстку іронію.
Лея продовжує серію пісень на містичні моторошні теми. Цього разу пісня про тульпу — паранормальний об’єкт, створений за допомогою розумових сил людини, що має окрему свідомість. Стилістично «Тульпа» — бадьора й рокова пісня, що викликає асоціації із гуртом «діти інженерів».
Не знаємо, чи слухав Golubenko останній повноформатник Jessie Ware — That! Feels Good!, але ми почули у цій пісні непогану ненав’язливу стилізацію під легкий дискофанковий вайб альбому Джессі. У кліпі артист катається сонячною Вінницею на чомусь схожому на платформу.
«Візьми це» розриває електронним танцювальним ритмом і чіпким, впевненим вокалом.
Легке, літнє R’n’B про подружні суперечки у колаборації To Eternity i Tember Blanche. Даніїл Отуоньє тут наче виступає посередником між двома половинками, над чим іронізує обкладинка пісні.
Львів’янин Северин Наконечний дропає хіт за хітом. Знаєте, у чому його секрет? Він читає на близькі його цільовій аудиторії теми зрозумілою для неї мовою.
По-перше, герой «Лягумінки» живе у селі, грає у «Майнкрафт» і дивиться Івангая. По-друге, CLONNEX згадує у ліриці «кульпу» (психлікарня на вул. Кульпарківській у Львові), а «лягумінка» — це страва галицької кухні й слово, яке означає будь-які солодощі. Все це запаковано у чудовий, актуальний, іронічний треп.
Учасники «Ціни Ритму» возз’єдналися, щоб записати гостросоціальний трек про життя спального району. Репери водночас моралізують, іронізують і романтизуюють побут на перший погляд сірого й звичного місця для життя.
Кислотний брейкбіт під віртуозний «шрединг» на саксофоні, пристрасний Андрій Бармалій у кліпі, що танцює майже як сам Том Йорк — чого ще треба для щастя його шанувальникам?
Марія Тучка й раніше казала, що її стратегія — стати поп-співачкою, і «ДекаДанс» є першим серйозним кроком у цьому напрямку. Легший вайб, чіпкі мелодії, навіть ностальгійне відлуння української поп-музики 1990-2000-х (особливо у майже фольклорній партії труби) — задум реалізовано вдало.
Головне для ТУЧІ у майбутньому — писати доступні й популярні композиції, не загубивши за ними оригінальності й специфічності, що робили її попередні роботи впізнаваними.
Стильний, хвацький і хуліганистий трек, що ввійде до мініальбому «ТИСК» — Before. Кліп є колаборацією із українським ілюстратором Олесем Дерегою.
Маргарита Райська виграла конкурс від Гая Чемберса, автора хітів Роббі Вільямса, і записала спільно з продюсером трек у Лондоні. Це драматична композиція під фортепіано, кліп до якої присвячено працівникам ДСНС, що рятують українців після обстрілів російськими терористами.
Читайте і слухайте також дайджест нової української музики за попередній тиждень.
Читайте і слухайте також дайджест нової української музики за попередній тиждень.