Це регулярна підбірка нової української музики від СЛУХ. Ділимося найцікавішими новинками за останній тиждень.
Наш плейліст українських новинок регулярно оновлюється — підписуйтесь на цифрових платформах:
Це регулярна підбірка нової української музики від СЛУХ. Ділимося найцікавішими новинками за останній тиждень.
Наш плейліст українських новинок регулярно оновлюється — підписуйтесь на цифрових платформах:
thekomakoma випустив альбом з інопланетною, космічною атмосферою. Він має футуристичний звук у стилі українських технотронутих 90-их із пульсуючими синтами і яскравими гітарними соло («Діти-літаки», «Галактика Діви»).
Виконавець нібито вирішив попрощатись із іронічним техно і додати в творчість щось нове — наприклад, вишуканий ню-вейв. Самі ж тексти наївні, прості і зрозумілі, але в цьому й захований шарм виконавця.
На цьому альбомі OTOY постає перед слухачами в новому вразливому амплуа. Окрім нового образу, ми також отримуємо ідеальну читку, неочікуваний, легкий спів від репера і якісний, грайливий звук, створений саундродюсером The Lazy Jesus. Стилістично все добре.
Але ж Вʼячеслав Дрофа обіцяв нам чуттєвий, теплий і сонячний альбом, а отримали ми EP про зради, недовіру і негатив. Складається враження, що репер не до кінця розібрався у концепції та меседжі, який хотів передати на новому релізі.
I Hate Myself Because не зраджує традиціям і продовжує випускати дуже короткі, але влучні пісні. Outtakes — це новий лоуфайний мініальбом виконавця з гучними гітарами, які звучать дещо розмито за рахунок накладених ефектів, та привабливим спокусливим вокалом.
Анастасія Прудіус випустила збірку мелодраматичних пісень. Це приємні, легкі композиції, які дотримуються усіх канонів поп-жанру. Проте хочеться, щоб KOLA нарешті вийшла за його рамки.
Хоча в аспекті аранжування співачка і посунулась трохи вперед, відданість звичному стилю заважає Анастасії розвиватися музично й лірично: складається враження, наче співачка продовжує рухатись безпечним, звичним колом.
У the feels вийшла перша пісня українською. Разом із назвою (раніше ZfeelZ) змінюється і мова творчості гурту. Брудний звук у стилі нойз-попу разом із сильним, пронизливим вокалом дає цікавий і яскравий трек, після якого хочеться ще.
Це мрійливий інді-поп із нотками джазу та нео-соулу, неперевершеною грою на саксофоні, лагідним співом і трьома синтезаторними акордами, які повторюються протягом усієї пісні з моторошною наполегливістю.
Chains — це перший трек із майбутнього альбому-колаборації між Світланою Няньо та британським музикантом Томом Джеймсом Скоттом. Спів Няньо, як завжди, до болю казковий. Ця казковість тільки підкреслюється мінімалістичним ембієнтовим звучанням — таким же невагомим і ніжним, як голос самої виконавиці.
Це історія двох артистів, що заради одне одного готові поступитись своїми творчими амбіціями. Проте робити цього не варто. Ця поп-рок-композиція не звучить по-новому і не пропонує нічого цікавого, а автотюнова співоча партія Райчу викликає кринж.
Спочатку Марія Яремчук здивувала усіх виступом на «Євробаченні-2023», а тепер дивує слухачів новою піснею. Це сміливо можна назвати яскравим поверненням: мелодія чіпляє з перших нот, а приспів легко запамʼятовується і провокує наспівувати його протягом дня.
Сумний постпанк для сумних людей. Пісня звучить дуже просто, з трохи фальшивим вокалом. Особливо врізається в памʼять гармонійна партія синтезаторів на приспіві. Проте в треку не вистачає кульмінації: увесь музичний ряд йде рівною прямою, через що може виникнути відчуття, наче в «запамʼятай» немає динаміки.
Роман Бахарєв поділився зі світом дуже життєствердною піснею. Текст начебто і сумний, мелодія — мінорна і меланхолійна, але відчуття від прослуховування виникають тільки позитивні та приємні.
Alexjazz випустив постпанк-композицію на вірш «І знов обвугленими сірниками..» Михайла Драй-Хмари, поета доби Розстріляного відродження. Надавши старому віршу нового, журливого звучання, виконавець нагадує українцям, скільки було втрачено талановитих митців в часи радянського терору.
Цікаво, що з кожною наступною холодною постпанковою композицією звучання Alexjazz впевнено покращується. Це все ще «типовий постпанк», але від цієї типовості він не менш привабливий.
Легкий танцювальний хаус, ритмічний та енергійний. Відчувається, що пісня була випущена в передчутті сонячного безтурботного літа — і такою й вийшла: сонячною та безтурботною.
Читайте і слухайте також дайджест нової української музики за попередній тиждень.
Читайте і слухайте також дайджест нової української музики за попередній тиждень.