Нова музика

Нова українська музика: Євген Філатов, Стас Корольов, El Кравчук та інші

Макс Чухліб

Це регулярна добірка нової української музики від СЛУХ.

Наш плейліст українських новинок регулярно оновлюється — підписуйтесь на цифрових платформах:

Apple Music, Spotify, YouTube Music, Deezer

Щоб першими дізнаватися музичні новинки, підписуйтесь на нас у соцмережах — Telegram та Instagram.

АЛЬБОМИ

Євген Філатов — Як звучить світ. Україна

Новий проєкт композитора Євгена Філатова (The Maneken, ONUKA) має серйозне культурологічне значення — під час музичної експедиції Україною він записав звуки Києва, Львова, Чернігова, Одеси та Карпат, скомпонував їх у кінематографічні треки й пізніше видав у форматі мініальбому. 

Кожен почутий вами звук — це польові записи з міського й природного простору, а також ноти, виконані місцевими музикантами чи зіграні Євгеном на характерних для місцевості інструментах. Такий захопливий музичний калейдоскоп розчулює до сліз — особливо коли у симфонію мирних міських звуків вплітається повітряна тривога. 

Музична експедиція Євгена Філатова є капсулою часу для майбутніх поколінь, претендує на звання одного з найважливіших записів незалежної України й почесно входить до списку найкращих альбомів року, де ідейно стоїть поруч із Heinali Kyiv Eternal.

ПІСНІ

Стас Корольов — Кав’ярня

«А мама так і не слухала мій перший альбом…» — пам’ятаєте, як Стас Корольов грав із бендом цю пісню по колу цілих шість годин, зібравши на стримі від СЛУХ мільйон гривень для «Госпітальєрів»? У цього перформансу з’явився «метасиквел», бо композицію випустили на стримінгах й запустили на YouTube безперервну трансляцію («Віртуальна Кав’ярня») із новим благодійним збором коштів.

І поки креативна команда Стаса думає над новими цікавими й знаковими для української музики перфомансами — чекаємо, що артист надалі скаже музично. Несподівані минулорічні виступи з приджазованою програмою показали, наскільки широкою є музична свідомість Стаса та учасників його гурту (інколи це заходило на територію black midi чи Black Country, New Road), однак наразі їм дуже бракує насиченого повноформатного релізу в подібній стилістиці.

Alina Pash — CHUKUTYKHA

Аліна Паш продовжує переосмислювати гуцульські мелодії — після доволі банальної поп-пісні KARPATSKA їй вдається трохи виправити ситуацію хвацьким треком CHUKUTYKHA, де вчувається щось від старої екзотичної Паш. Композиція у рейв-аранжуванні вдихає нове життя у коломийку Чукутихи (Марії Кречунєк) — відомої гуцульської артистки та фотомоделі, що жила на перетині XIX–XX століть.

Апатія — Що з тобою

Зумерський альтернативний рок із брудною розладнаною гітарою та віртуальними ударними від саундпродюсера Структури Щастя.

Vasily Richter — господь допоможи

«Госпади дапамажи…»
*хреститься*
«Прапала всьо!» (с)

Невідомо, кого саме цитував Василь Ріхтер і чи було це навмисно, але цей трек із його прийдешнього українськомовного альбому — дуже стильна й чіпка стилізація під британський психоделічний рок кінця 60-х.

ВІДЕО

MAX BARSKIH — 5 Missing Calls

Поки невідомо, як Макс Барських збирається дивувати західну аудиторію звичайними англомовними поп-піснями на романтичні теми, але трек 5 Missing Calls і муд-відео до нього, безперечно, зроблені зі смаком. 

Gunna Chorna — Як ти ми любиш

Незважаючи на цікаву концепцію поєднання галицької говірки з хіп-хопом, усе, що раніше робила Gunna Chorna, мало аматорський присмак — слабкі тексти, не завжди впевнена подача, відсутність будь-чого галицького у треках, родзинкою яких мала бути саме галицька екзотика (повірте автору цих слів — він галичанин).

Творчість Ганни не рятує навіть зміна іміджу (ще радикальніша сексуалізація) у кліпі на нову пісню «Як ти ми любиш». Радимо реперці не ображатися на критику, а поглянути на те, як справжню галицьку екзотику поєднує із хіп-хопом дует «Твій Бог Сьогодні П’яний».

Довгий Пес, Wootabi — Ціль

Майже філософська лірика про життєві уроки для недалекоглядних кар’єристів від Довгого Пса, чудовий стильний біт від Wootabi — що може бути краще, ніж дует ветеранів українського хіп-хопу?

SHUMEI — Капають

Романтична поп-пісня із приємним джазовим інструменталом від автора хітового переспіву «Біля тополі».

Скажи щось погане — Я кохатимусь під джаз

«Скажи щось погане» кажуть щось дуже розслаблене й кайфове у новому треці з лаунж-звучанням.

Аква Віта, El Кравчук — Вогонь

Несподіваний привіт із минулого від легендарних «Аква Віта» (щоправда, з новою вокалісткою) та завжди актуального Ель Кравчука.

ПІДПИСУЙТЕСЬ НА ПЛЕЙЛІСТ

ПІДПИСУЙТЕСЬ НА ПЛЕЙЛІСТ

Читайте також: Джамала презентує альбом, присвячений Криму — це 14 старовинних пісень, що представляють Кримський півострів та презентують локальну культуру та мову.

Читайте також: Джамала презентує альбом, присвячений Криму — це 14 старовинних пісень, що представляють Кримський півострів та презентують локальну культуру та мову.