Нова музика

Нова українська музика: Zbaraski, «Тиск», Oi FUSK та інші

Максим Комлєв

Це нова українська музика тижня, яку ми радимо послухати.

🔊 Наш великий плейліст українських новинок 2022 також регулярно поповнюється — підписуйтесь на цифрових платформах:
Apple Music, Spotify, YouTube Music, Deezer.

Zbaraski — U Horakh

Нарешті нова пісня автора одного з найкращих українських альбомів 2019-го. Вона сильно вирізняється з-поміж інших пісень Zbaraski — замість виваженого R’n’B з фірмовою манерою виконання тут звучить пульсуюча електроніка, а текст — власне опис та емоції від походу в гори.

Oi FUSK — Пір’ячко

У липні репер OI FUSK випустив вражаючий кліп на пісню «По кому подзвін?», написану на наступний день після того, як в його дім влучила ракета. Тепер він презентував агресивну філософську пісню «Пір’ячко» про внутрішню пустоту та водночас силу людини «змінити архітектуру світу».

У захопливому чорно-білому кліпі бачимо напівоголеного Oi FUSK у крові з самурайською катаною, то в скляному клубі, то в повітрі.

SLÖZA — Mertve More

Просто чудова поп-пісня з максимально витонченим звуком.

Квіткіс — Щекавиця

Поп-панк-гурт, який радикально змінив звучання на крайньому альбомі, застрибує в останній вагон потягу сполученням Щекавиця — Хайп з піснею про секс на горі зі зчепленими хвостиками та цицями, що гріють.

The Prince Albert — Phylo EP

Про цей надзвичайно талановитий харківський гурт знають одиниці, хоча він і сам зробив багато для цього, випустивши за 6 років аж дві розкішні пісні — ось перша, ось друга.

Проте неочікуваний мініальбом очікувано захоплює: The Prince Albert тепер не шукають себе на перетині постпанку та нью-вейву, в їхній музиці з’явився флер світлої сторони тріп-хопу (особливого другого альбому Massive Attack), більше електроніки, місце для духових.

Thekomakoma — Наївний альбом

«Глянь на зірочки in the sky — найди собі свою і не відпускай», — цей рядок з пісні «Зірочки» якнайкраще описує новий мініальбом «короля рейву». Хоча рейву тут майже і немає, навпаки, це ліричний миролюбивий запис з наївною душевною лірикою.

Omana — Не засинати EP

Протягом перших 30 секунд мініальбому здається, що Omana вирішили поекспериментувати зі своїм зубастим постгранджем. Але далі розумієш, що тут знову все на своїх місцях — міцний, збитий, гучний і найважчий реліз гурту.

ТИСК — After EP

Перша частина дебютного альбому формації, що міксує класичний британський брейк-біт з речитативом. Тут пісні, які були написані вже після 24 лютого, з відповідними текстами та настроями. Далі вийде мініальбом Before з треками, що народилися до того. 

Тут радимо випущену раніше «Під звуки сирен» — реалістичний монолог з одного дня життя волонтера (учасники дуету активно волонтерять у Харкові).

Oi FUSK — METEOR

«Пір’ячко» — не єдине, чим на тижні порадував Oi FUSK. Вона стала частиною релізу з п’яти треків і монологів. За словами артиста, METEOR заснований на його сні та «історії сміливості і когнітивного налаштування свідомості».

Кожен трек тут розкриває Oi FUSK з різних сторін. Наприклад, у«ДіВіДі» він співає про бажання записати усе побачене у житті на диск, 30-секундний монолог «Ван Панч Мен» — про зависання між двома світами, філософську концепцію надії та бажання «бути рішучим, наче метеор».

Тощо — Проблеми цього населеного пункту

Якщо ви дочитали сюди, вітаємо — цей мініальбом вам як мінімум запам’ятається. 11-класник з Хмельницької області записав три пісні про любов і ненависть до свого рідного містечка під калейдоскопічний джаз-ф’южн так, ніби звучить цілий оркестр.

СЛУХАЙТЕ НА СВОЇЙ УЛЮБЛЕНІЙ ПЛАТФОРМІ:

СЛУХАЙТЕ НА СВОЇЙ УЛЮБЛЕНІЙ ПЛАТФОРМІ:

Підтримай редакцію СЛУХ на Patreon чи прямим донатом — зараз нам це потрібно.

Щоб першими дізнаватися новини музики та культури, підписуйтесь на наш Telegram та Instagram.

Радимо також добірку пісень і альбомів закордонних артистів, що вийшли у вересні.