Це регулярна підбірка нової української музики від СЛУХ.
Наш плейліст українських новинок регулярно оновлюється — підписуйтесь на цифрових платформах:
Це регулярна підбірка нової української музики від СЛУХ.
Наш плейліст українських новинок регулярно оновлюється — підписуйтесь на цифрових платформах:
Великі сольні концерти не за горами, принагідно Klavdia Petrivna випустила мініальбом «Їде дах». Як зазначає артистка, над ним вона працювала разом із 20 музичними професіоналами. Процес був непростим, бо метою було поекспериментувати зі стилями і створити нове для виконавиці звучання. Попри це робота вийшла в дусі старої доброї Клавдії.
На альбомі знайшлося місце й для непередбачуваних сюжетних поворотів: наприклад, на «Памʼятай» отримуємо зубодробильне техно. Поціновувачам жанру, можливо, не сподобається, а от фанатам співачки — ще і як!
Сплетений із химерних звуків і текстур, новий мініальбом продюсера і музиканта Максима Тощо стає уособленням привабливого хаосу. Мінливий, експериментальний, різносторонній — він залишає слухача у розгубленому стані, але це минатиме з кожним наступним прослуховуванням.
Українська діджейка та продюсерка презентувала дебютний альбом Morpho. Це чудернацька подорож усередину себе, протягом якої артистка досліджує власну метаморфозу. Повноформатник зітканий з різноманітних жанрів, і таку різнобарвність можна сміливо обʼєднати під парасолькою артпопу. Натхненний творчістю Sevdaliza, FKA Twigs та Sega Bodega, він залишається доволі автентичним і аж просочений щирістю.
Любителька заплутаних текстів і музики, що пробирає до кісток, Уляна Автенюк продовжує розкривати найпотаємніші куточки своєї свідомості. Yuvi давно на «ти» зі своїми слухачами, і з кожною новою піснею відчувається, ніби градус інтимності зростає. Томним речитативом саундпродюсерка розповідає чергову особисту історію, від якої тілом йдуть мурашки.
Виконавець відкочується назад у дитинство і ностальгує за часом, який уже не повернеш. Це тепла історія-спогад під простенький вайбовий біт про становлення маленького репера Roma G, який пізніше виріс і став Ромою Майком.
Дніпровський дует Олега Михаліна та Гліба Петренка напускає завісу темряви й таємничості та швидкого панкового ритму, за яким ледь устигає вокал. Що ще треба, щоби описати пристрасть і ідеалізацію стосунків, крізь які не хочеться бачити їхню приреченість?
Літо добігає кінця, але пісні про нього, здається, не закінчаться ніколи. Інді-поп-гурт mine заколабився з Анею Ліпатовою. Разом вони створили сонячну й теплу сповідь про ностальгію за минулим, страх війни і бажання жити на повну: так вони будують плани, ніби це літо останнє.
Багато гітарного шуму і текст про невідому божевільну, яка насправді ніяка не божевільна, — і маємо гарний шуґейзовий трек.
Дует Саші Кугат і Богдана Кириченка продовжує створювати приємний мінімалістичний синтіпоп та досліджувати тему стосунків. Цього разу під роздачу потрапив і небезпечний недоречний романтичний інтерес, який постійно ходить по колу і закоханий у свободу настільки, що з ним неможливо говорити про якусь віддачу.
«На краю світів» стане саундтреком до однойменного мультсеріалу, вихід якого заплановано на вересень цього року. Ще одна пісня в скарбничку ностальгійних треків: Nazva пригадують дитинство, літо та час, проведений у бабусиному селі.
Христина Соловій переосмислює стару лемківську пісню й дарує їй нове звучання. Вийшло ніжно й лагідно — все в стилі співачки.
Ліричний герой Богдана Купера під качовий біт BADWOR7H весело розповідає про свою внутрішню порожнечу і відсутність будь-яких емоцій. Чи незрілість, чи тривожний дзвіночок, що час навідатися до психотерапевта — є лиш сподівання, що герой знайде в собі сили розгледіти відповідь у внутрішній безодні.
Так звучить закоханість. Інді-попова пісня випромінює світло й тепло, в якому хочеться розчинитися, як в обіймах коханої людини.
Нехай похмурий настрій цієї альт-рокової композиції не вводить вас в оману. Майже як у старій рекламі енергетика, жіночий голос співає про те, як любов надає крила.
Це дебютна пісня блек-метал-гурту Foscule, до складу якого увійшли гітарист і автор музики Сергій Коваленко, вокаліст Андрій Печаткін (ex. White Ward, Waidelotte, Signals Feed The Void, mertvi dereva), басист Антон Пелянський (Silvern), вокаліст Віталій Человенко (Silvern) та барабанщик Петро Будай (Obrij, Vidmershiy Shmat).
В основу композиції ліг мотив українського патріотичного маршу «Червона калина». Вона вплетена у важкі блек-метал-рифи, а текст є оригінальним переосмисленням змісту самого маршу.
Lighthouse — друга пісня з майбутнього англомовного альбому «Океан Ельзи». Несподіваним і приємним сюрпризом стала участь у записі Джона Резніка, фронтмена американського гурту Goo Goo Dolls. Не пісня, а квінтесенція світла й добра.
Пісня театрально-музичного гурту присвячена Сергію Параджанову, 100-ту річницю народження якого ми святкуємо цього року. На початку композиції можна почути архівний запис, на якому режисер співає народну пісню «Вербова дощечка». Вона також стала частиною його фільму «Тіні забутих предків» (1965).
Слово «дихотомія» походить від грецького dichotomia, що означає «поділ навпіл». Пісня, наче уривок зі щоденника, описує тугу і ностальгію за домом, у який неможливо повернутися. Вокалістка гурту Олена Карась родом із Криму, і в кліпі, випущеному разом із композицією, використані архівні відео з її дитинства.
Читайте також минулу підбірку нової української музики, яку могли пропустити.
Читайте також минулу підбірку нової української музики, яку могли пропустити.