Нова музика

Нове ім’я: Море Нуар — атмосферний реп і тріп-хоп про відчуття себе в місті

Максим Комлєв

Наша редакція завжди шукає українську музику будь-яких жанрів, яка варта того, щоб про неї говорили.

Сьогодні в рубриці «Нове ім’я» розповідаємо про київського репера Євгена Тарасенка, який у вересні під псевдонімом «Море Нуар» випустив дебютний альбом Drownin in Kiev. Це ідеально витримана за настроєм і звучанням робота, яка занурює у свідомість автора.

Що за музика?

Нуарний (ніби можна інакше з таким псевдонімом) хіп-хоп, який тяжіє до тріп-хопу. Альбом в’язкий і вкрадливий, темний за атмосферою, із зажовуванням слів а-ля Скриптоніт.

Про що співає?

Враховуючи назву альбому (у перекладі — «тонути в Києві»), про відчуття себе в місті, сигарети на сніданок, фатальні зустрічі, печерський флекс і особисті переживання, і все це викривлено впливом легких наркотиків (судячи з деяких текстів).

На що схоже?
За вокалом і манерою зажовувати слова — на Скриптоніта і «масло чёрного тмина», за музикою і атмосферою — на дуже мінімалістичний альбом Massive Attack — Danny The Dog, який є саундтреком до фільму Люка Бессона «Денні — пес».

Плюси

Витримана в одному настрої робота, яка при цьому не звучить одноманітно. Розмірені біти, голосові вставки, скрипочки та піаніно — по факту це один із рідкісних в Україні прикладів тріп-хопу.

Мінуси

Кожен мінус альбому грає йому в плюс. Тут 10 треків, але триває він лише 23 хвилини. Чотири треки — інтерлюдії, замальовки, які, з іншого боку, додані не заради галочки, а розкривають атмосферу роботи та просто звучать чудово (наприклад, «Карнавальное настроение»). Специфічна вокальна манера не завжди дозволяє розчути тексти, але і в цьому є свій шарм.

Оцінка
8 з 10

Що радимо послухати

«Чужие мысли (feat. Anergia)»
«Фам Фаталь»
«Эхо (feat. U:Lav)»
«Карнавальное настроение»

ЦИТАТИ:
Твои клоны и копии
Всюду копии клонов
Я ни за что не поверю вам
Вас и так тут немерено
Cлухайте також дебютний альбом Nick Tow — вишуканий інді-рок із Харкова з елементами джазу.