Картина в українських чартах Apple Music, Spotify та інших платформ починає нагадувати часи до повномасштабного вторгнення — у лідерах знову музика російських артистів. У відповідь на це четвірка актуальних українських артистів — гурти «діти інженерів», OMANA, «хейтспіч» і співачка Alice Change — випустили спільний рок-бойовик «Тренди».
Нова музика
«Діти інженерів», Alice Change, «хейтспіч» і OMANA випустили спільну пісню про стан музичної індустрії України
Пісня критикує не лише споживання російського контенту, але й упереджені результати музичних премій, відсутність просування української інді-сцени та блокування в соцмережах творчості артистів, які відкрито говорять про війну. Проте центральною темою залишається ситуація на стримінгах.
«З самого початку війни мене обурював стан редакторських плейлистів Spotify України, адже вони всі завмерли. Йшли місяці нашої боротьби, а платформи вирішили відверто забити на нас, і в топчартах найвищі позиції займали російські репери», — розповідає бас-гітарист і автор текстів гурту «діти інженерів» Сергій Пухов, який і ініціював створення пісні.
Ідею підхопив Дмитро Однороженко, вокаліст «хейтспіч», далі приєдналися гурт OMANA та Alice Change. Як розповів фронтмен OMANA Олексій Богомольний, об’єднати різні підходи та мислення було важко, але в результаті в пісню доклався кожен.
Слухайте «Тренди» на цифрових платформах: Apple Music, Spotify, YouTube Music, Deezer.
Чому ця колаборація — на вагу золота
Зараз в Україні на фоні великих потрясінь формується нова сцена. Майже всі учасники пісні «Тренди» з’явилися або помітно заявили про себе якраз після 24 лютого.
Музика цих артистів почала віруситися в TikTok і непогано показала себе в чартах — так було, зокрема, з гуртом «діти інженерів» (трек «Рубці») та співачкою Alice Change («Не вистачає кисню»), а «хейтспіч» взагалі стали локальним феноменом.
«Закидайте
Ще музичних премій і самі собі роздайте
Поки з комом в горлі я включаю Паліндрома
І всі на хвилину забулися
Навіть тренди Spotify
Навіть тренди Spotify»
У результаті маємо символічну пісню, в якій нові герої української музики звертають увагу на важливу проблему і виражають спільний протест. І згадка Паліндрома в тексті — нарешті ми живемо в часи, коли молода сцена оспівує не зірок минулого, а таких як і вони, — актуальних артистів.
Читайте також матеріал-дослідження про те, чи відмовилася українська молодь від російської музики. Ми поспілкувалися з хлопцями та дівчатами 17–21 років з різних міст України.