Dibrowa — проект Ляни Мицько, львівської музичної експериментаторки та культурної діячки. Вона випустила дроун-альбом, який виходить за межі музики і який цікавіше сприймати разом з його історією.
Нова музика
Lvivchumamiskrembudmekhanizatsiya 1761: слухайте альбом про загубленого львівського Ісуса
Дроун — один із найважчих для сприйняття музичних жанрів. Довгі композиції, які складаються переважно з мінімалістичного гудіння, повторення кількох нот у слоу-мо. Це поглинаюча, іноді моторошна музика, яку потрібно слухати з контекстом.
Але новий альбом Dibrowa якраз має просто шикарну концепцію та ціль, завдяки яким музика сприймається геть по-іншому. Реліз під назвою Lvivchumamiskrembudmekhanizatsiya 1761 закриває одразу дві потреби — в музиці та в ідеї. Це 5 мінімалістичних і красивих композицій, від яких просто тхне могильним холодом.
«У Львові на вулиці Зеленій, 251, майже на виїзді з міста, на території колишнього підприємства «Львівміськрембудмеханізація», збереглася колона. Тут є чумне поховання 1761 року, над яким височіє фігура Ісуса Христа Скорботного.
Нині за цією адресою також знаходяться нелегальні смітники ДП «Завод «Електронпобутприлад» ВАТ «Концерн-Електрон», ТзОВ «Отекс», ресторан «Під Вишнею», магазин «Автосвіт» та багато інших.
І якщо вас лякає Хресна Дорога цього забутого промислового місця, пам’ятайте: “Я не в будинках з дерева і каменю. Розколи шматок дерева — і Я буду там, підніми камінь — і там знайдеш Мене”. (Євангеліє від Фоми 1:77)
Це храм, на який ми заслужили. Цим концептуальним музичним релізом я хотіла б привернути увагу до пам’ятки, яка може зникнути через недбалість та неуважність», — розповіла Ляна Мицько.
І це дійсно вражає. Скульптура маленького Ісуса, загубленого в індустріальних, занедбаних пейзажах, до якої навіть немає стежки… Якщо так звучить галицький дроун, тоді дайте ще. Цей альбом — справжній музичний арт, в якому музика відіграє лише другорядну роль.
Читайте також про Samuum — дивний і прекрасний україно-вірменський етно-реп.