Головна ТекстиНовиниНова музикаПлейлістиВідео Підтримай нас

Нова музика

Нове ім’я: Samuum — українсько-вірменський етно-реп проти патріархату

СЛУХ
14 Лип 2020

Українсько-вірменський гурт Samuum випустив дебютну пісню та кліп Maria. Тут іронічно, але водночас серйозно викривають проблеми близькосхідної культури. Обидві роботи хочеться розбирати, передивлятися та переслуховувати. Це ми й зробили.

Samuum створили вокалістка Лусіне Кочарян (учасниця «Голосу країни») та басист і саундпродюсер Андранік Берберян. У гурті також грають гітарист Євген Павловський і клавішник Влад Трифонов. Прем’єра дебютного кліпу Maria відбулася за підтримки «Спілки вірмен України» та на відомому британському порталі Clash. 

Цікаво те, що одним із арт-директорів відео став Андрій Лідаговський — виконавець головної ролі у фільмі «Мої думки тихі» режисера Антоніо Лукіча.

Кліп, який міг би зняти Сергій Параджанов

Головну героїню за традицією викрадають для весілля. Під церковні дзвони здійснюється злочин проти людської свободи: так релігія виправдовує насилля. Утім, наречена не надто дивується і покірно лежить загорнута у килим, що символізує жіночу неволю у шлюбі. Дівчина зберігає смиренність, бо така доля — «поважати та мовчати», — передана їй у спадок.

Сарказм творців кліпу передається гротескними танцями та перебільшеними емоціями, властивими театральній грі. Учасники колективу розказали, що надихалися золотою ерою вірменського кіно — фільмами Сергія Параджанова 1960–70-х років.

Тривожність пісні та божевілля у кадрі яскраво контрастують із вражаючою байдужістю персонажів: неначе так і треба, неначе дівчина — це суспільна власність. І тільки в кінці ми бачимо бентежні танці жінок у траурному вбранні. Вони дають ковток надії — отже, хтось усвідомлює згубність цих традицій.

Колоритний мікс і текст про засади Близького Сходу

Samuum сміливо експериментує зі звучанням, тому й створює для треку Maria неповторний мікс етнічної музики, містичного речитативу, нойзу та тривожного вокалу.

Іронічна пісня кидає виклик патріархальним традиціям Близького Сходу. У тексті переказуються засади, на яких виховують дівчат у цих краях: «Поважай старших, поважай свої корні… Все, що тобі треба мати в голові — це повага». Таким чином молодих жінок вчать не сумніватися у посяганнях суспільства на їхню свободу. За маскою шанобливої поваги ховається звичайний страх. І головне — тримати язик за зубами: «Будь покірною… і пам’ятай, що мовчання — золото».

Ми будемо стежити за Samuum 

Гурт планує випустити дебютний альбом цієї осені та обіцяє показати ще два кліпи. У інтерв’ю для Vents Magazine учасники залишили інтригу щодо звучання: «Наш другий сингл буде міксом трансу, нойзу та агресивної етнічної музики». Цікаво, які ще болючі та важливі питання підніме гурт у своїй творчості.

Читайте також про 11 яскравих учасників «Голосу країни», яких ми слухаємо досі.

  • Новини

    Син басиста Metallica записав гітарне соло для фіналу серіалу «Дивні дива»4 Лип 2022262
  • Нова музика

    Курган і drimandr випустили відео до пісні «Пан Ніхто». І від нього дуже сумно4 Лип 2022462
  • Новини

    Поліція ввірвалась у заклади Нижньоюрківської у Києві. Відео та деталі3 Лип 20221886
  • Нова музика

    Нове ім’я: Karoon — тривожна суміш електроніки та інді-попу з Києва7 Лип 2020
  • Тексти

    «Стіни мають вуха»: 10 історій, з яких складається новий альбом Паліндрома13 Лип 2020
  • Тексти

    Хто такий Slowthai — репер-дивак із надзвичайною харизмою8 Лип 2020
  • Відео

    Український ковбой. Історія музиканта на Дністровському каньйоні9 Лип 2020
  • Про проект
    © 2022 Всі права захищено.