Нова музика

Нова українська музика, яку варто послухати. Березень 2021

Данило Панімаш

Найцікавіші альбоми, пісні та кліпи березня від українських артистів. Тут і зараз.

Новий альбом від DAKOOKA вражає інтимністю, продуктивний Krechet повертається з другим за три місяці мініальбомом, кияни Shiva The Destructor відправляють свідомість у подорож під психоделічний стоунер, Святослав Вакарчук залишається Святославом Вакарчуком на своєму новому проєкті «Оранжерея», нові пісні від «ДахаБраха» з Сергієм Жаданом, Alina Pash, «Раёк» і OTOY, кліпи від alyona alyona, The Hardkiss, Паліндрома і ще багато крутих альбомів, пісень та кліпів.

Ми зібрали плейліст на різних платформах. Вмикайте та додавайте собі:

АЛЬБОМИ

Voin Oruwu — Inertia

Колаборація електронного композитора Дмитра Авксентьєва і французького цифрового дизайнера Сімона Коуновського. П’ять треків — п’ять аудіовізуальних історій про речі, які доводять нашу планету до знищення. Хто винен? Звичайно, людина.

Krechet — Bristol

Таємничий репер Krechet випустив за три місяці вже другий мініальбом, і така продуктивність викликає питання: Krechet — це взагалі одна людина? Bristol вийшов не таким атмосферним і приреченим, як «Україностан» і виглядає, скоріше, як закріплення вже впізнаваного стилю цієї машини з продукування релізів.

Moove — Higher
Неймовірно красивий мініальбом з крутим продакшеном, який мелодіями та бітами нагадує UNKLE, а гітарними соло тягнеться кудись до Девіда Гілмора з Pink Floyd. Ще дуже радує низький голос Артема Басова, єдиного учасника проєкту. Один з найкращих українських мініальбомів на сьогодні.

Pymin — Ultrashell

Важкі біти, галюциногенні мелодії і загальна атмосфера монотонної, якоїсь брутальної задушливості — під час прослуховування складається враження, що сидиш в голові людини на межі перед остаточним розпадом особистості. Важкий, однак дуже цікавий альбом від електронного продюсера Пиміна Давидова.

Sun Halø — HELICON

Красивий альбом на межі ембіенту та брейкбіту, який пглинає і який складно перестати слухати. Електронний продюсер Петро Савчук, він же Sun Halø, називає HELICON аудіофрескою, яку він збирав протягом двох років.

ЮЮ — Онлифан
Перетворення вокалістки YUKO Юлії Юріної на ЮЮ — це найвсратіша метаморфоза в історії української музики, така собі суміш Моргенштерна з SHLAKOBLOCHINA. Слухати це складно, дивитися на ЮЮ боляче, проте з культурологічної точки зору це найцікавіше, що траплялося в українській музиці за останні пару років.

Shiva The Destructor — Find The Others

Перший за 6 років альбом від киян Shiva The Destructor. Могутній, масштабний, величний — для того, щоб описати цей запис підійдуть всі синоніми. Find The Others — концептуальний альбом, який розповідає про подорож земної інкарнації індуїстського божества Шиви у 1960-х роках XX століття під красивий психоделічний стоунер.

Святослав Вакарчук — Оранжерея

Новий проєкт Святослава Вакарчука «Оранжерея» — це новий альбом «Океана Ельзи», тільки акустичний. Музиканти ті ж самі, хіба що додалися кілька сесійників і переможниця шостого сезону «Голосу країни» Віталіна Мусієнко; настрій — теж, коливається від сумно-трагічного до піднесено-закоханого; «вакарчукізми» типу «стань, лети, біжи» на місці.

Однак голос Святослава Івановича викликає купу переживань, адже місцями він звучить так, ніби в горлі застряг їжачок і Святослав Іванович не може його викашляти. Особливно на пісні «Знову», яку фізично неможливо слухати.

DOROFEEVA — dofamin
Надя Дорофеєва перезавантажила свою сольну кар’єру. Тепер вона співає пісні не для підлітків, а для тих, хто старше 15–16 років — тобто, для 17–18-річних. Досить непогана концептуальна зміна. Розставання, любовні переживання і два причіпливих хіта — скандальна пісня gorit і а tebe…

Monotonne — FOMO

Другий студійник від дніпровських чарівників холодного і атмосферного діп-хаусу в дусі Kiasmos. На фітах помічені Tik Tu та Grisly Faye. Аранжування треків стали значно різноманітнішими, музика і саунд соковитішими, а атмосфера темнішою та інтимнішою.

Wavy Dem — Le Silence

Дивний, вальяжний мініальбом від англомовного репера Wavy Dem звучить незакінчено. Новий напрямок, який взяв Wavy Dem, цікавий, однак трьох треків недостатньо, щоб розкрити потенціал на повну.

DAKOOKA — KTSH 3.10.06, Ч. 1
Як завжди відчайдушно-сумна і болісна музика від Катерини Єременко. Однак якщо раніше, на початку музичного шляху DAKOOKA, цей біль і сум сягав космічно-всесвітніх масштабів, то на новому альбомі співачка і композиторка дивує камерністю та інтимністю лірики. DAKOOKA постійно прогресує і експериментує, це круто.

Vasiliy Richter — Планета любви и чего-то еще

Милий, смішний, симпатичний мініальбом психоделічного і наївного серф-року з багатими аранжуваннями. Пісня про кота може підняти настрій, адже непогано так вичавлює мозок через вуха і змушує тіло трястися від реготу на моменті з величним котячим крещендо.

Jamala — Ми

Як завжди спокійний, стриманий, ніжний та світлий альбом від Джамали, присвячений вірі, надії, коханню, силі та любові до світу.

0%Mercury — Stump
Потужний альбом мелодійного металкору від харків’ян 0%Mercury, які окреслюють свій жанр як «котик-хардкор» — мабуть, через няшність вокалістки Елфі вон Елфман. Крутий продакшен, різноманітний вокал, чудовий баланс між мелодійністю і агресією.

Wootabi & Jointjay — Eternity

Бітмейкери і саундпродюсери хіп-хоп-об’єднання «Ціна ритму» Wootabi та Jointjay випустили абсолютно кайфовий альбом повільного, в’язкого і туманного тріп-хопу / даунтемпо, під який хочеться палити цигарки на світанку, бажано десь біля океану.

Embrion Bormana — Death By Kiss

Абсолютно хворий альбом, на якому у різних пропорціях змішалися ембіент, індастріал та заглітчений дарк-джаз, хоча інколи здається, що просто саксофоніст потрапив до пекла разом зі своїм інструментом і сумує у казані зі смолою. Дуже важкий, некомфортний і еклектичний запис, однак цим він і притягує.

Postfactum — Songs of Unalive Birds
Похмурий, сирий, в’язкий тріп-хоп з жіночим вокалом від дніпровського гурту Postfactum. Музика коливається між різними станами тривожності та ступенями темряви, дуже атмосферний мініальбом.

Siamise Youth — Echoes of Tomorrow

А ось це — вдала спроба повернути поп-хіти 1980-х у новій звуковій обгортці. Пряма бочка — туц-туц, фанкові гітарки — чікіджик-чікіджик, електронні баси — бо-по-бдум-пум-пум, а синтезатори як бризки шампанського після третьої пляшки. Чудовий альбом синт-попу / ретровейву з ніжним вокалом і в чудовому саунді.

ПІСНІ

Лінія Маннергейма — Зима / Сніг

Постпанк на одній пісні, і біт з речитативом на другій — гурт справді здивував новими піснями. Дуже цікаво, яким вийде альбом.

Раёк — Так хочу остаться

Нестримна пісня про «танцювальну чуму», під час якої розумієш: якщо світ остаточно гепнеться, то все, що нам залишиться — це танці до смерті.

Alina Pash — Молитва

Точно не такого містичного вайбу ми чекали від співачки після минулорічного мініальбому. Аліна Паш ще більше занурилася у фольк і видала непростий текст.

OTOY — KINO

Якщо попередні треки репера залітали радше звучанням, то нову пісню хочеться похвалити за текст. Автобіографічна балада, в якій за кожним рядком сховано щось із життя OTOY.

Tunelilisu — Promin’

Атмосферна електроакустична композиція з вокалом, що ніби проривається в пісню з іншого світу. Чудово.

Krechet — Релізи

Черговий трек від анонімного репера, в якому він іронізує над тим, що інші виконавці дуже рідко випускають свою музику. Сміливо як для людини, яка не показує свого обличчя.

YOURA — PHENOMEN

Юрій Бардаш раптово повернувся з двома треками (інший — ZHIRNIY). У найкращому з них продюсер читає про свою феноменальність під чіпкий біт.

рома майк — Дощик

Ще одна чудова лірична пісня від сольного репера та учасника дуету «Ешелон». Це другий трек з альбому роми майка, що виходить восени.

Benny Benassi & Bloom Twins — DayDream

Колаборація українок Соні та Ані Купрієнко з автором тієї самої пісні Satisfaction — типовий хаус-трек для радіо. Але спів дівчат звучить чудово, а в майбутньому на нас чекає багато сюрпризів від них — читайте про це у нашому інтерв’ю з Bloom Twins.

Kassandra’s Kurse — Count Your Losses

Криворізький дует продовжує створювати музику на стику хіп-хопу, року та електроніки. На цей раз не так переконливо, але з нетерпінням чекаємо на нові пісні гурту.

Keysee — Все Залежить Від Нас

«Я не гаю свій час», — каже KEYSEE під час бріджу нової пісні. І виходить дійсно атмосферно та качово.

Mu2Moon — Crazy

Одеський гурт називає свою музику «мун-роком», який поєднує елементи електроніки з гітарною музикою та похмурою лірикою. Гарне поєднання потужних рифів, драматизму та переконливого вокалу.

VINOK — Friends

Хоча пісня розповідає про штучну любов, звучить вона максимально сонячно. Це потужний та енергійний інді-фолк, після якого хочеться жити та чекати на альбом гурту, який має вийти незабаром.

KALUSH — Пірнаю (feat. Станіславська)

Не навчальна тривога: флоу Олега Псюка справді можна зрозуміти — на що тільки не здатна любов. Це черговий переконливий ліричний трек про пацанську романтику від реп-колективу.

MOONZOO — SLOW VIBE

Львівський проєкт відходить від меланхолійної лірики та створює звабливу електроніку.

Rosequit — Зникаю

За словами гурту, трек чекав на свій час декілька років. І дуже круто, що дочекався: максималістичний рок з чудовим вокалом, він енергії треку зриває дах, а під час соло хочеться стрибати.

ВІДЕО

Паліндром — Останній танець

Стьоб над талант-шоу із харакірі в кінці — настільки похмурим Паліндром ще ніколи не був, і нова пісня як знайомство з новим творчим етапом виконавця інтригує.

8LIS5 — Faded Wisdom

Візуальна історія від художника Микити Кравцова не просто доповнює пісню нового гурту екс-учасників Esthetic Education, а є окремим твором.

Жадан і ДахаБраха — Птах

Лайв зі зйомок проєкту «Ковчег Україна: музика», спеціально для якого була написана ця пісня.

ПОШЛАЯ МОЛЛИ — КОНТРАКТ

Кліп, у якому Кирило Блєдний стає моделлю, постійно змінює образи та ходить по подіуму, тусить з гуртом і дівчатами в готелі, а потім грає на сцені. Ну ок.

VLADIMIR DANTES — SASHA

Ви там змовилися, чи що? Пан Дантес обійшовся без подіуму, але точно перегнав Блєдного в кількості образів, які він приміряє у відео.

ЮЮ — Молоко

Можливо, найбільш обговорюваний кліп року в Україні. Дебют екс-учасниці YUKO здивував усіх, а багатьох і розчарував. В першу чергу через те, наскільки це далеко від творчості YUKO. Цікаво, що буде далі.

The HARDKISS — Обійми

Традиційно епічна та красива робота гурту, в якій знайшлося місце зйомкам у київському метро.

OFLIYAN & DAKOOKA — Рокстар

Красиві танці двох виконавиць у кльовому гітарному треку про зворотний бік життя «зірок місцевого розливу».

ХЛОПЕЦЬ — Музика

Невпевнений дебют репера «Дядя Вова» під новим ім’ям, у якому він жаліється, що музика перетворилася на товар. Звичайно, в кліпі ця ідея передається через оголошення на стінах і сцену з роботою на касі в супермаркеті.

alyona alyona — Світ потребує краси (feat. Dove)

Важливий трек про багатогранну красу та силу жінок від alyona alyona і кліп, який це яскраво ілюструє.

Lida Lee — Пойми

Заряджені пристрастю танці в прекрасно освітленій історичній будівлі — красивий, але досить типовий кліп від однієї з учасниць Monatik Corporation.

Вова зі Львова, Morphom  — Сонце

Читати добрі куплети про людське его, внутрішні джерела та надію реперам допомагають ляльки з вистави «В гості до сонечка» Марціна Мажеца. І зразу тепло на душі стало.

Alexjazz — Мій ф’южн

У першій пісні з нового альбому репер розповів про свій складний шлях: рішення покинути рідний дім, дитячі травми, складні стосунки з вітчимом та алкоголь, який супроводжував його протягом життя. Але всі ці речі — частина його шляху.

MAKOVKA — Найтмер 

Синт-поп-гурт створює фантасмагоричний світ, у якому звірі отримують ролі музикантів, а форми навколишнього світу гнучкі та постійно змінюються. Одразу й не сказати, що мова про нескінченний нічний кошмар.

Макс Барських & Zivert  — Bestseller

Пустеля та люди, яких усе більше поглинають технології та неможливість фізичного контакту — хоча відео Макса Барських виглядає футуристично, воно непогано відображає наші реалії.

Krechet feat. Alina Pash — Питання

Ще одна робота та схожу тему. У апокаліптичному кліпі репер-інкогніто Krechet та Аліна Паш змушені грати на смерть за шанс вирватися у реальній світ з темряви.

alyona alyona & Żabson — Dym

Альона Савраненко продовжує серію колаборацій з МС зі всього світу та критикує культуру хайпу, яка наживається на шок-контенті.

ZAKHAR — П’яні, Закохані, Дурні

Кольоровий кліп, який немов підкреслює природу любові, одночасно її абсурдність.

SilverTown — Тахіони

Металісти з Кам’янського попрацювали над проблемами свого мініальбому ZRADA і тепер грають міцний метал про екзистенційну нескінченність серед пустелі.

Лилу45 — Гласными

У протест об’єктивації жінок в суспільстві, співачка дає агресивну відсіч чоловікам і «зцілюється», коли стає вільною від негативного впливу.

Читайте також про найкращу українську музику січня 2021, щоб нічого не впустити. Там теж багато крутих релізів.