Тексти

Я працюю в музичній індустрії. Чому мені потрібно йти
на Kyiv Music Days?

Максим Комлєв

Із розвитком музичного ринку в Україні з’являється все більше профільних конференцій. І це добре, бо треба розуміти, куди і як нам усім рухатися. До того ж, тематичні заходи — це чудова можливість і себе показати, і про чужий досвід дізнатися.

Однією з важливих конференцій є Kyiv Music Days, яка цього року пройде вдруге. Тут зберуться як головні українські гравці музичної індустрії, так і зарубіжні експерти.

Kyiv Music Days — подія, що працює за схемою win-win, у якій вигоду отримують і учасники, і гості конференції.

Чому? По-перше — знайомства, без яких у сучасному світі ніяк. По-друге, корисна інформація, яка допоможе подивитися на свою роботу під іншим кутом, знайти відповіді на хвилюючі питання та чіткіше зрозуміти, як все працює.

Ви знайдете на конференції багато важливого незалежно від того, чим ви займаєтеся в українській музиці (список спікерів доповнюється):

1
Я — менеджер(-ка) артиста, але робота не клеїться. Що робити?
Варто сходити на лекцію продюсера Михайла Ясинського. Дізнаєтеся, чому менеджмент — це не тільки робити пости в соцмережах і розсилати прес-релізи з надією на диво, а й набір комплексних адміністративних послуг.
Саме після початку роботи з Михайлом Ясинським співачка Ольга Полякова, а також співаки Макс Барських та Олег Винник стали народними зірками, які збирають багатотисячні зали.
Серед іноземних спікерів треба почути Саймона де Вінтера. Працював із Space, Tom Jones, Hill Street Soul, Puretone, Actual Size, Adam Argyle, Hairy Diamond, а також був тур-менеджером Kaiser Chiefs, RED, Fink, Kwabs, The Sisters of Mercy та багатьох інших.

2

Розсилаю свою музику в різні ЗМІ, а про неї ніхто не пише. Як це виправити?

Тут є два виходи. По-перше, треба впевнитися, чи буде цікаво ЗМІ взагалі писати про вашого артиста. По-друге, допустити, що, можливо, ви маєте неправильний підхід до його подачі.

Радимо послухати Олександра Вареницю — піарника і керівника агенції «Много Воды». Серед його клієнтів були або є такі артисти, як alyona alyona, Braii, Alina Pash, Христина Соловій і «ТНМК». Олександр проведе публічну дискусію із головним редактором Karabas Live Ігорем Панасовим.

Шість років тому Олексій Бондаренко створив блог про музику LiRoom. Якщо ви також мрієте стати музичним журналістом, ця лекція можливо саме для вас. Він знає, чому найголовніша проблема у медіа — це фінансування, чому якість текстів не завжди відповідає запиту читачів та для чого потрібні спеціалізовані музичні медіа.

Обов’язково сходіть на лекцію нашого головного редактора Максима Сердюка. Після досвіду роботи над виданням про українську музику Muzmapa та онлайн-журналом СЛУХ йому є що сказати. На Kyiv Music Days Максим розповість про те, чому хайп — це чи не єдина можливість для українських музичних медіа вижити, про найцікавіші кейси, про проблеми образів і піару українських артистів та збільшення шансів того, щоб бути на слуху.

3

Організовую концерти, але не хочу влітати на гроші. Що я маю знати?

Організація концертів — до біса важкий процес з усіх сторін. Якщо все пройшло круто — ви герой для глядачів та ще й грошей заробили. Якщо ні — хейт і мінус на балансі вам забезпечені.

За 10 років у бізнесі концертний організатор Євген Кібець (Happy Music Group) влаштував більше 500 концертів. Це йому варто подякувати за привози Young Fathers, Swans, Balthazar, Azealia Banks, Fink, Nothing but Thieves, Black Rebel Motorcycle Club, Steven Wilson та ще купу інших артистів. Його лекція буде корисна тим, хто працює у сфері букінгу та хоче робити концерти в Україні, але не знає нюансів цього процесу.

Максим Ткаченко керує компанією «Квартал-Концерт», яка робить музичні концерти, а також організовує гастролі комедійних колективів «Квартал-95» і команд «Ліги сміху». Фірма контролює абсолютно всі процеси — від створення афіші та промо до контрактів з квитковими операторами та забезпечення умов проживання у місті події.

Одна з численних зарубіжних гостей — Анна «Міра» Маркевич із Білорусії. Вона є менеджеркою білоруських гуртів Nizkiz та «Мутнаевока» і співорганізаторкою фестивалів «Камяніца», Mirum Music Festival та літнього фесту вуличної музики у Мінську «Пешеходка». Анна розповість, як працює музичний ринок у Білорусії та які в нього особливості.

4
Я роблю концерти й не розумію, навіщо мені продавати квитки через посередників?
Квиткові оператори вже давно перестали бути майданчиком лише для продажу квитків. Іноді вони виступають як повноцінні партнери концерту, які беруть участь у промо та беруть на себе рекламну кампанію.
На Kyiv Music Days співзасновники сервісу з продажу квитків concert.ua Дмитро Феліксов та Дмитро Чінь розкажуть про ефективну взаємодію всіх сторін, залучених в організацію музичних подій і про знижки як інструмент продажу квитків.

5

Я молодий(-а) музикант(-ка) і не знаю, де записати свій матеріал

У нашій редакції ми кожен день маємо справу з новою музикою. Частина з них не заслуговує на увагу просто через брак якості. Тож радимо вам послухати виступ Надії Бондарець, яка керує Holywood UA Recording Space — першим в Україні простором звукозапису, побудованим закордонними фахівцями з США. Наталія розкриє 10 секретів того, як заощадити на роботі в студії, розповість, як отримати якісний продукт за 100$, а також поділиться досвідом, як підвищити якість звучання. Можливо, після цього ЗМІ й напишуть про вашу музику.

Сергій Каменєв уже понад десять років слідкує за тим, як звучать гурти «СКАЙ», «БУДУ» та «Друга ріка», а раніше співпрацював із «Океаном Ельзи». Що робити з живим звуком? Як створити збалансований технічний райдер? Що можливо в студії, а що під час лайву? Звукачі та техніки клубів і гуртів, не пропустіть.

6
Я не розумію нічого, що тут написано. Але хочу працювати у сфері шоу-бізнесу!
Для любителів навчатися радимо послухати виступ Томи Лазаренко — співзасновниці та кураторки освітньої програми для менеджерів культури Creative Management Camp (NIICE). Вона створена для тих, хто хоче працювати в сфері культури та керувати відповідними проектами, але не має достатніх навичок, досвіду та зв’язків для цього. На лекції ви дізнаєтеся деталі 10-тижневого інтенсиву, учасники якого після його завершення будуть готові для роботи у музичній індустрії.

Як ви впевнилися, Kyiv Music Days — масштабна конференція, яку не можна пропускати, якщо ти працюєш у сфері шоу-бізнесу.

Досі піратите музику чи не знаєте, яким сервісом користуватися? Читайте наш матеріал, як почати правильно слухати музику онлайн.