Тексти

Музичний YouTube: що дивитися та на кого підписатися

Данило Панімаш

Назбирали для вас цікаві музичні блоги на YouTube і замислились над тим, чи існують в природі українські музичні відеоблогери.

Сьогодні YouTube перетворився на головну відеосоцмережу планети. Все сплелося у клубок — музичні кліпи, різноманітний треш, котики, програми з СNN, Discovery, cтендапи, Юрій Дудь, Монеточка, «Кохана, ми вбиваємо дітей», найкращі моменти з «Шоу довгоносиків». Весь цей борщ активно коментують.

На YouTube існує багато каналів про музику та все навколо неї. Контент для обговорення з’являється щосекунди, і цим успішно користуються численні блогери.

ІНГЛІШ НІДЕД

1

Джаред Дайнс

Джаред Дайнс — професійний музикант-мультиінструменталіст, який і на барабанах грає, і співає, і взагалі лабає, на чому забажає. На його каналі можна знайти купу різноманітного контенту, від пародій до пафосної гри на 17-струнній гітарі та гумору різної якості.

2

Стівен Терребері

Володар дуже рухливої міміки, містер Ті полюбляє дуркувати та стібати метал- і рок-культуру. Іноді його кривляння дратують, однак Стіві досить прошарений у своїй темі та володіє гарним почуттям гумору, що і робить його цікавим та кумедним. Особливо коли він намагається грати своїми маленькими ручками складні гітарні рифи.

3

Ten Seconds Songs

Ентоні Вінсент — навіжений маніяк. Він не тільки грає на всьому, на чому можна зіграти, але й демонструє свій видатний вокальний талант. Головна фішка його блогу — це переспів відомих хітів у різних стилях. Якщо ви завжди мріяли почути, як Майкл Джексон чи Wu-Tang Clan заспівали б пісню Gorillaz чи System Of A Down, вам сюди.

4

Anthony Fantano

За відсутністю музичного таланту (і власної крутої студії) можна стати успішним блогером, просто розповідаючи про щось цікаве. Як, наприклад, робить славнозвісний музичний критик Ентоні «The Needle Drop» Фонтено, який прискіпливо та інколи смішно оглядає свіжі та культові релізи. Це, мабуть, найпопулярніший музичний YouTube-критик у світі та, як він сам себе називає, «the internet’s busiest music nerd».

5

Polyphonic

Канал Polyphonic — це таке собі музичне міні-телебачення, один з небагатьох освітніх каналів, присвячений геть узагалі всьому. Міфи поп-культури, цікаві факти, концепції, легендарні музичні інструменти, яскраві особистості. Обережно, адже зануритись у цей світ легко, а от повернутись — не дуже.

ІНГЛІШ НЕ ПОТРІБЕН

1

Бабкины Яйца (18+)

Один з найстаріших російських музичних YouTube-каналів, який уже втратив свою популярність. Ведучий на ім’я Дід Тото нахабно та зневажливо розповідає про різноманітну музичну та навколомузичну дичину. На каналі давно сталася криза ідей та гумору, тож не дивно, що він скотився у повне лайно, хоча й раніше був цікавим тільки любителям трешу і невдалого гумору.

2

Костянтин Прекрашев

Цей стрьомний хлопчик засирає всю музику навколо, крім свого улюбленого мейнстрімного металкору та майже всього з ним пов’язаного. Чомусь у російській відеоблогерській тусовці прийнято поводитися по-мудацьки агресивно. Глибина аналітики пропорційна небесному почуттю власної важливості. Може, комусь сподобається.

3

Resonance

На каналі Resonance є дослідження плагіату всесвітньо відомих виконавців і різноманітні огляди репу та року від розважливого ведучого. Інколи програми каналу виглядають наївними, але при цьому щирими. Це підкупає. А взагалі рубрикатор каналу складно дослідити, крім очевидних рубрик і відео, зроблених за принципом «що в голову впало».

4

Уши в огне

Канал «Уши в огне» присвячений критиці різних альбомів. У огляди потрапляють навіть українські релізи — так, можна подивитись (чи послухати?) критику на альбоми Івана Дорна. Така собі російськомовна версія Ентоні Фонтено.

5

Відеосалон «MAXIM» і «Афіша»

Дивно не згадати легендарний «Відеосалон MAXIM» та «Афішу», яких можна зарахувати до відеоблогів без чіткого авторства. «MAXIM» напряму взаємодіють з зірками світового рівня, від ONYX до Papa Roach, змушуючи їх дивитись російські кліпи, а «Афіша» грає як з російськими, так і з закордонними зірками у гру «Вгадати пісню за 10 секунд». Цікаво і кумедно.

УКРАЇНСЬКІ МУЗИЧНІ (?)
БЛОГИ

Якщо покопатися на YouTube, можна знайти ще більше каналів, які періодично випускають навколомузичний контент різної якості. Ми намагались знайти українські музичні блоги, і таки знайшли — аж три штуки, два з яких ви точно дивилися хоча б раз.

1

Зе Интервьюер

Анатолій Анатоліч починав свій відеоблог з музичних зірок різних величин. Тільки лінивий не звинуватив автора в копіюванні формату російського «вДудя». Зараз українські музичні зірки потроху закінчуються і Анатолій перемикається на представників інших публічних професій — бізнесменів і телеведучих, мучаючи усіх прогулянками та питаннями.

2

Чоткий паца

Теж не «чистий» музичний блог. «Чоткий паца» починався зі скетчів і ржаки, а останні півроку перейшов на зйомки пародій на музичні кліпи. Однак це лише нова рубрика, а не головний напрямок каналу, тож віднести блог до розряду «музичного» можна з натяжкою.

3

mynameis0ash

Киянин Алекс Булавко під псевдонімом mynameis0ash веде програму #обзираем у жанрі музичної відеокритики, повторюючи тернистий шлях все того ж любителя поділитися власними враженнями Ентоні Фонтено. Максимальна зафіксована кількість переглядів відео Алекса — 21 000, а їх в нього близько 140.

Цікаво, що YouTube-програма Анатолія Анатоліча «Зе Интервьюер», яку все ж таки ледве можна включити до списку музичних блогів, за кількістю переглядів кожного випуску стоїть на рівні або трохи відстає від американських музичних відеоблогів. Лише один випуск досяг планки в 1 мільйон переглядів (Kyivstoner), і тільки три перевалили за 500 000.

Якщо відсторонитися від музичного ютуба, стане зрозуміло, на кого більше орієнтований український YouTube-контент взагалі. Щоб було більше переглядів, з якими приходять рекламодавці й гроші, треба не тільки збирати та розширювати свою аудиторію, але й стежити за трендами — причому не тільки світовими, але й трендами самого YouTube.

Звісно, більшість українського YouTube-контенту генерується з урахуванням Росії, де перебуває основна аудиторія будь-якого YouTube-каналу на пострадянському просторі. Навіть канал «Чоткий Паца», який позиціонує себе як «найбільш україномовний канал на YouTube» у 90% своїх музичних пародій звертається до актуального російського контенту — Тіматі, Фейса, Кіркорова та Єгора Кріда. А український відеокритик mynameis0ash свого максимуму в 21 000 переглядів досяг завдяки огляду на Скриптоніта.

Це наводить на сумні думки про те, що український поп-сегмент просто неспроможний конкурувати з російським і не є цікавим самим українцям. Російська блогосфера усвідомлено підтримує власні контексти, навіть коли висловлює негативні думки, стежить за трендами та актуальністю, в той час як у нас повноцінні блогери майже відсутні. Тож до повнофункціональної музичної імперії нам ще далеко.

 

До речі, підписуйтеся на наш YouTube-канал. Ми теж граємо в ігри та спілкуємося з українськими (і не тільки) музикантами.