Уже 30 років в Україні триває неофіційне протистояння: вуличних художників, комунальників і перехожих. За останні кілька років масово з’явились мурали, що змінили наші міста, але дискусія триває. Що з малюнків на стінах є мистецтвом, а що — дурним тоном і вандалізмом?
У центрі нашого фільму — митці та люди, які формують новий вигляд вулиць:
- Володимир Waone Манжос. Екс-учасник дуету Interesni Kazki — про мурали як спосіб заявити про проблему та мистецьку роботу, більшу за роботу Міністерства культури.
- Гамлет Зіньковський. Один із провідних стрит-арт-художників України. Як розмалювати гаражі в Дніпрі та змінити ставлення людей до мистецтва.
- Сестри Фельдман. Обмеження та бар’єри — більший стимул для творчості, ніж повна свобода.
- Діма Фатум. Чому графіті та стрит-арт — різні речі, а в Україні стрит-арту немає
- Саша Корбан. Хто більший вандал — графітчик чи комунальник, який замальовує роботу не в тон стіни та криво?
- Лєра Схемка і Максим Павлюк (WE BAD). Протистояння художників і комунальників як елемент стрит-арту в Україні.
- Гео Лерос. Режисер, арт-куратор і народний депутат України про міжнародний піар через стрит-арт та запрошення закордонних митців малювати в Україну.
- Роман Мінін. Вітражне мистецтво як елемент стрит-арту. Радянські транспортні зупинки та фрески як спосіб висловитися в публічному просторі.
- Ксенія Кравцова. Стіна Пам’яті та документальний фільм про наймасштабніший твір українського монументального мистецтва, знищений радянською владою.
«СПАЛАХ» — документальний серіал про нову українську культуру від медіа СЛУХ. Кожен епізод розкриває важливу тему: від феномену української поп-музики та кліпмейкінгу до кіно, комедії, стрит-арту та локальних брендів одягу.
Прем’єри всіх серій серіалу відбуватимуться на YouTube-каналі СЛУХ. Підписуйтесь і ставте дзвіночок, щоб не пропустити.