Інтерв'ю

Чому не люблять ТУЧУ. Велике інтерв’ю про жіночу сексуальність та навішані ярлики

Данило Панімаш

При згадці Марії Тучки хтось крикне «слей!», хтось поцокцокає дивитися новий випуск її YouTube-шоу чи слухати нову пісню, а хтось скривиться, вилається і обов’язково залишить негативний коментар. 

Вона блогерка, продюсерка, активістка, співачка. Галаслива, агресивна, нахабна, дратівна, можливо, пихата. Вона відстоює себе та свої цінності до кінця і не боїться в обличчя критикувати інших. Можна сказати точно — ТУЧА не залишає байдужим нікого. 

Скільки скандалів вона згенерувала навколо себе та своєї творчості, навмисно чи ні, навіть складно перерахувати. А її конфлікт з репером Гонею — найцікавіша перепалка, яка траплялася в українському шоу-бізнесі.

До ТУЧІ накопичилось багато питань. Ми вирішили розібратися, хто така Марія Тучка, куди вона рухається і чому її або обожнюють, або ненавидять.

25 травня в клубі Otel’ пройде перший сольний концерт ТУЧІ, до якого вона підготувала багато сюрпризів — починаючи з камерного оркестру і театральних декорацій до таємних гостей і танців на пілоні. Квитки — за посиланням.

Це лише 30% від публікації: доступ до повної версії — за підпискою на Buy Me A Coffee.

— Після початку повномасштабного вторгнення життя людей змінилося. Когось повело в бік темного егоїзму, прискорюватися, брати від життя все, жити швидше і не думати про наслідки своїх дій. Когось, навпаки, це об’єднало з близькими. Хтось у депресії, життя в принципі зупинилося. Якби не було повномасштабного вторгнення, ти б так рухалася, в такому напрямку? Чи вплинула війна на те, що ти прискорилася у своїй творчості й багато пробуєш?

— Думала про це. Зловила себе на тому, що треба швидше відсікати зайве. Не хочу лежати на смертному одрі та шкодувати про те, чого не зробила. Багато комплексів пішло нахуй, починаючи з елементарного — зовнішності. Воно все пішло нафіг, і зараз себе я віднайшла більш такою, якою б хотіла бути. Я відчуваю себе найкраще у своєму тілі за всі роки життя. У творчості так само, хоча попереду дуже багато роботи.

Якби не повномасштабне вторгнення, усім було б абсолютно похуй на мою музику. Я знаю це відчуття ізольованості — бути там, де всім похуй на українську музику в принципі. Хочеш грати — пиздуй в москву. Мене запрошували туди три рази, я їх нахуй слала. Зараз я відчуваю себе добре, адже нарешті стала потрібною. Мені важливо розуміти свою користь.

Ти правильно сказав, що війна звільняє людину від того, що їй непотрібно. На тебе багато чого нарощують. Якою ти маєш бути як жінка, донька, дівчина, артистка. Але війна ніби дає видихнути та поставити запитання «а ким я є і чого хочу?».

— Коли я стала більш медійною, багато людей почали навішувати на мене ярлики. Продюсерка, артистка, співачка, блогерка, ведуча, активістка, союзниця ЛГБТК+-спільноти, веганка, радикальна націоналістка. Сказати, що це не про мене? Та про мене ж. Але це все настільки класно, що аж ригати хочеться. І те, що на мене навісили, ніби не дає мені права зробити помилку. Але ж я людина, і помилку мені не пробачать, тому що люди вдягнули мене в біле пальто. І це найгірше, що може бути.

Після «Слеєрки» почалося. Мовляв, «ця пісня — квірбейтинг, а ти ж гетеро» (хоча я казала неодноразово, що я бісексуалка). Я почала настільки задихатися від цих ярликів, які мені навішали, як від хороших, так і від поганих, що почала знову губити себе. Не називайте мене хорошою. Я буваю токсичною, хуйовою, бо я людина. Можу і нахуй послати.

Плюс від тебе потребують мати думку про все. Мене запитували: «Туча, що ти думаєш про Ізраїль і Палестину?». Я відповідаю: «Я не політичний оглядач. Я не шарю нюансів. І, чесно, зараз війна в моїй країні, тому я розбиратимусь, що саме тут відбувається».

А скільки я викликаю негативу у свій бік? Взяти ваших коментаторів СЛУХ. За що вони дойобуються по факту? Що я криклива, галаслива, що мене багато? 

— Що ти агресивна.

Чому чоловікам можна бути крикливими та агресивними, а жінкам — ні? Бо жінка має бути слухняна, покірна, спокійна, як річечка, всіх обтікати. І я це все почала відсікати, всі очікування — хороші та погані. Можливо, хтось розчарується. Але мені все одно, що про мене подумають. Я нікому не роблю зла, кажу все прямо, а не за спиною. Але моя прямолінійність сприймається, як що? Ніби я суперсука (сміється).

— Я чув, що тебе сталкерили. Це через активізм?

— У мене з’явився сталкер, але не через мою персону. Він не знав, хто я і чим займаюся, я просто йому сподобалася. Дійшло до того, що він у вайбер кидає мені відео, де займається сексом з жінкою. Причому він познайомився зі мною, коли поряд був мій хлопець. Чувака взагалі нічого не спиняє. Він знав тільки моє ім’я, але знайшов мій номер телефону. Я пробила, хто він, дізналася, де живуть його батьки, про його бізнес. 

Суспільство досі займається віктимблеймінгом. Якщо ти одягла коротку спідницю, то сама винна, якщо з тобою щось трапиться. А у мене сексуалізований образ, причому це навіть не образ, це я така. Я відчуваю себе сексуальною, не соромлюся себе. Я можу це назвати більше емансипацією. Коли я опублікувала відео, де танцюю на пілоні, мені в коментарях почали писати, що я пропагую споживацьке ставлення до жінок.

— Це парадокс. Якщо ти проявляєш свою сексуальність, то сприяєш об’єктивації жінок. А якщо не проявляєш, тоді діти, церква, кухня.

— Я за сексуалізацію самої себе. Я проти тої, за яку тобі треба підписувати контракт, де вказано, що ти не маєш права виходити заміж і народжувати. І ти отримуєш відсоток з продажу свого тіла.

А якщо Марія Тучка відчуває себе сексуальною жінкою, яка зараз у своєму розквіті сил хоче роздягнутись, то робить тільки тому, що хоче. От скільки чоловіків роздягається на сцені? Вакарчук знімає сорочку на кожному своєму концерті, і всі такі: «Єєєєбааать». Хоч хтось йому закидав питання, що він себе об’єктивує та сексуалізує? Ні, він роздягнувся, тому що йому спекотно стало (сміється).

Моя бейба любіма, Діма Однороженко з «хейтспіч», взагалі в портупеї виступає. До чоловіків претензій немає, а до жінок є. Це нав’язано патріархатом. Якби ми були у вакуумі, де до жіночого та чоловічого тіла ставилися б однаково, тоді й цієї розмови б не було.

Підписуйтеся на наш Buy Me A Coffee і читайте повне інтерв’ю. Ви дізнаєтеся:

  • За що не люблять ТУЧУ;
  • У чому різниця між попзіркою і попіконою;
  • Незрозумілість її образу та бренду;
  • Як ТУЧА стала музою репера Гоні.

Фото: Артем Плутанов