Тексти

Перше враження: 15 дебютних кліпів українських артистів

Данило Панімаш

Як змінилися українські зірки і гурти? Щоб це зрозуміти, ми передивилися їхні перші відеокліпи. Що сказати — трансформації яскраві.

ВВ — Танці (1989)

Якісь хлопці в якомусь білому просторі дуже дивно співають, рухаються і грають щось незрозуміле. На жаль, сьогодні Олег Скрипка більше не кривляється. А от Олександр Піпа — ще й як.

Скрябін — Чуєш Біль (1989)

Надзвичайно атмосферний і похмурий 10-хвилинний напівкліп-напівфільм, який місцями нагадує чиєсь тривожне сновидіння.

Green Grey — Подождем под дождем (1996)

Існує думка, що гурту Green Grey спеціально не давали розкритися, адже він тоді б викинув з гри усіх співаків та співачок країн колишньої СНД. І якщо подивитися їхній перший кліп, то стає зрозуміло чому. Харизма тут пре, як радіація з ядерного реактора.

Я и Друг Мой Грузовик — Колеса (1997)

19 квітня 1943 року доктор Альберт Хоффман свідомо прийняв LSD. Його трохи поплавило, він сів на велосипед і поїхав додому, тим самим здійснивши культурну революцію. А гурт «Я и Друг Мой Грузовик» написав про це пісню. Як вам такий Антон Слєпаков?

ТНМК — Зроби Мені Хіп-хоп (1998)

Готові до ностальгії? Колись ТНМК скрипіли своїми голосами настільки іронічний хіп-хоп, що їхня харизма забирала слухача повністю. А сьогодні ТНМК — це естети-філософи з містичними кліпами.

O.Torvald — Не Залишай (2006)

Так, а тут питання. Під кого косить Женя Галич — під Біллі Джо Армстронга з гурту Green Day чи під Алекса ДеЛарджа з фільму «Механічний апельсин»? Відповідь одна — «вєрнітє мнє мой 2007-ой».

UGO — Грязные деньги (1999)

Олексій «Потап» Потапенко до створення дуету з Настею Каменських і гурту MOZGI мав… волосся. Його перша поява в кліпі трапилася, коли він був учасником колективу UGO.

Quest Pistols — Я Устал (2007)

Колись Костя Боровський і Антон Савлєпов бажали кохання і виглядали як пірати. А зараз вони записують дисс на інтернет і співають про кохання до доньки наркодилера. Що буде далі?

Tomato Jaws — Why Don’t You (2010)

Коріння проекту ONUKA росте з гурту Tomato Jaws. Ната Жижченко сумна навіть без футуристичного макіяжу…. а ні, макіяж тут уже присутній.

The Hardkiss — Babylon (2011)

Саме такими вперше з’явилися The Hardkiss — брутальні качкú, які немов зійшли з малюнків на античних горщиках, і тендітна Юлія Саніна, в глибині очей якої теж пробивається щось титанічне. Сьогодні дещо змінилося — Юлія стала титаном, з якого пробивається щось тендітне. А брутальні качкú залишилися.

Dead Boy’s Girlfriend — S.O.S. (2011)

Dead Boy’s Girlfriend був крутим і яскравим електропанк-гуртом. Однак Микита Будаш втомився від панку і пішов грати в KAZKA. Борода залишилася на місці. А от Руслан Колесніков зібрав гурт Osnova, в якому ще більше панку, рейву і драйву, ніж раніше.

На Відміну Від — Обійми Мене (2011)

Боже, подивіться на Андрія Фріла. Це він у 2011 році, такий собі Електронік. А тепер подивіться на нього у кліпі на пісню «Інтро». Оце так контраст.

Монатик — Тайулетаю (2011)

А от Діма Монатік, здається, колись передивився і переслухав Діму Білана. Добре, що він змінився і став королем української поп-музики.

Stoned Jesus — Stormy Monday (2012)

У темному сніжному лісі стоять темні чоловіки, які грають темну музику. Саме таким, вдягненим у футболку Joy Division, з’явився Ігор Сидоренко на дебютному відео. З важким, відстороненим поглядом, що спрямований кудись далеко за оператора, а може, і за межі цього світу.

Al.kaida — Манекен (приблизно 2013)

Дебют реперки alyona alyona відбувся не минулого року, а значно раніше. І псевдонім у неї був тоді Al.kaida. Треба сказати, що її вміння репувати тільки покращилося з часом.

Читайте також про «зафейлені» виступи зірок.