Тексти

Чуже дихання, манекени, ескалатори: 13 фобій музикантів, які вас дуже здивують

Анастасія Боброва

Фобії — те сакральне й нераціональне, що є майже в кожної людини. Проте павуками або висотою уже нікого не здивуєш, тож ми зібрали дивні, а також максимально дивні фобії українських і світових артистів.

Мерілін Менсон і спати голяка

Здавалося б, чого Менсону ще боятися, як не свого відображення в дзеркалі, але щось таки знайшлося. У своїй книзі Marilyn Manson: Talking («Мерілін Менсон. Розмови») рокер зізнався, що боїться спати голим. Його лякає не сам стан оголення, а те, хто його може вранці побачити: «Раптом прокинуся голим перед поліцією або ще перед ким…», — пише Мерілін. Цікаво!

Метью Белламі та вторгнення інопланетян

Фронтмен гурту Muse, як виявилося, має фобію вселенського масштабу, а точніше вторгнення інопланетян. Уся його творчість переповнена космічними мотивами, тож це здається зовсім не дивним. Однак у інтерв’ю виданню NME Метью уточнив, що боїться бути викраденим інопланетянами та народити від них дитину: «Уявляєте, народити монстра, а потім ховати його від усього світу, розуміючи, що це все ще твоє дитя?». Що?!

Юлія Юріна і чуже дихання

Окрім страху перед мікробами, вокалістка гурту YUKO Юлія Юріна має фобію «чужого дихання». «Усе моє близьке оточення про це знає і намагається на мене не дихати, не дути, не видихати, тому що я мимоволі починаю втікати, кривлятися і корчитися від нетерпимості. Десь у пеклі моїм найгіршим покаранням було би поставити навколо десяток людей, які б дихали на мене. Саме тому я намагаюся не їздити в метро, ​​особливо в годину пік», — розповіла нам Юля. Майте це на увазі під час концертів!

Брендон Флаверс і число 621

А ось у вокаліста гурту The Killers історія фобії досить містична. Якщо ми в дитинстві викликаємо Пікову Даму, то дітки в Америці бавляться з дошкою для спіритичних сеансів. Ви точно бачили її у фільмах жахів: на ній намальовані літери та цифри, потрібно поставити запитання і водити по дошці лупою, поки не отримаєш відповідь.

Маленький Брендон спитав дату своєї смерті, а дошка показала йому число 621. Відтоді виконавець намагається уникати цієї цифри: не літає в такі числа, не зупиняється у таких готельних номерах, не їздить на автомобілі о 6:12. Цікаво, що 621 це ще й дата народження музиканта (21 червня). Може, дошка просто не розчула питання?

Адель і чайки 

Колись Адель спокійно прогулювалася набережною з морозивом, аж тут із неба на неї шугнуло жахливе верескливе створіння і насильно відібрало ріжок… Жартуємо, то була чайка. «Я думала, воно зжере мене», — коментує постраждала. Із тих часів Адель остерігається цих лютих птахів.

Данило Богданенко і чорні ванси

Фронтмен гурту INDT Данило Богданенко розказав про страх цілого гурту: «У мене були чорні ванси (кеди фірми Vans) і коли я їх одягав на концерти, то ми завжди грали жахливо. З тих пір у мене і гурту фобія чорного взуття на сцені, особливо Vans». Так-так, у всьому винні кеди…

Дуа Ліпа і спалення заживо

У страху бути спаленою заживо поп-діва Дуа Ліпа зізналася на MTV. Тут мав би бути жарт про те, що співачка дуже гаряча. Але ми її розуміємо — нам би теж не хотілося опинитися у такій ситуації.

Ріанна і риба

Зростати на Карибських островах, певно, дуже весело, тільки якщо у вас немає страху перед морськими створіннями, як у Ріанни. Музичному виданню Blender співачка розповіла: «Одного разу, коли я була у воді, то побачила маленьку рибку коло моєї ноги. Я скам’яніла і не могла поворухнутися. У мене почалася панічна атака і мене довелося витягати на сушу».

Ірина Білик і ескалатори

«Цей страх у мене з дитинства. Щоб мені стати на ескалатор, потрібно, щоб мене тримали спереду і ззаду», — якось розказала співачка. Тепер ви знаєте, що робити, коли зустрінете її в метро (якщо це колись трапиться).

Емінем і жирафи та сови

«У мене є дивна штука з жирафами… Мені не подобаються їхні шиї…», — сказав якось Слім Шейді знімальній групі кліпу.  Він також стверджує, що має «серйозний страх перед совами». Напевно, пригоди Гаррі Поттера реперу далися тяжко.

Том Йорк і автомобілі

Окрім страху перед польотами, фронтмен гурту Radiohead має фобію автомобілів. Вона розвинулася після того, як він пережив автокатастрофу в 1987 році. Відлуння аварії можна помітити у пісні Airbag і кліпі Karma Police з альбому OK Computer, відео на Rabbit In Your Headlights гурту UNKLE з вокалом Тома Йорка. У відеороликах також відстежується, яким чином виконавець бореться зі страхами: замість того, щоб захищатися, він нападає у відповідь. «Людина сильніша за машини. Хто тобі допоможе? Тільки ти сам».

KRUTЬ і манекени

Дівчина з бандурою Марина Круть має гарну уяву і безліч страхів: «Я боюсь торкатися статуй і манекенів. Мені здається, вони оживуть, щойно я до них підійду. А ще боюсь пекінезів — колись мене вкусив пекінез. А також клоунів і карликів». З пекінезами зрозуміло — це страшні створіння, а людей з карликовістю за що?

Біллі Айліш і монстри у шафі та під ліжком

Біллі на раз говорила, що її захоплюють фільми жахів, і це видно з її творчості — відеоролики зі шприцами, чорними очима і демоном-Біллі, що бігає по хаті (Bury A Friend). Виявляється, дівчина боїться темряви, застрибує у ліжко з метра, щоб її не схопив за ногу монстр, і відмовляється ходити у підвал або гараж одна. Правда, легшає, коли розумієш, що так робиш не лише ти?

Читайте також, чому Біллі Айлішікона нового часу.